Connect with us
Jezero Bled ve Slovinsku

Nezaradené

Slovinsko zařadilo ČR mezi rizikové země, vyžaduje test nebo karanténu

Slovinsko zařadilo ČR mezi rizikové země, vyžaduje test nebo karanténu

Slovinsko 29. září opět zařadilo Českou republiku na seznam rizikových zemí. Stalo se tak po přehodnocení epidemiologické situace onemocnění COVID-19, informovalo o tom Velvyslanectví České republiky v Lublani (stejně, jakož i o ostatních podmínkách uvedených níže).

Reklama

Slovinsko nás sice zařadilo mezi rizikové země, pravda, ovšem podmínky vstupu se nám nezhoršily nijak rapidně, ani se Slovinsko českým turistům neuzavřelo.

Turisté přicestovat mohou, ovšem Slovinsko vyžaduje test na COVID-19. Jeho výsledek nesmí být starší 48 hodin, přičemž musí být proveden v zemi EU nebo alespoň Schengenského prostoru. Pokud přijíždíte ze země, která je Slovinskem vedena coby bezpečná a pobývali jste tu nejméně 14 dní, můžete do země vstoupit bez omezení.

Do Slovinska bez testu na COVID-19

Pokud nepředložíme výsledek testu na COVID-19, musíme nastoupit 10denní karanténu. Během této karantény si můžeme vyřídit termín testu na COVID-19, a po jeho absolvování nám bude, v případě negativního nálezu, karanténa okamžitě zrušena.

Rozhodnutí o karanténě budou vydávána přímo na slovinské hranici. Upozorňujeme, že turisté mohou do Slovinska přijet pouze přes určité hraniční přechody (Karavanke – Karawankentunnel, Ljubelj – Loibltunnel, Šentilj – Spielfeld) nebo letecky. Při přechodu si policie zapíše osobní údaje (konkrétně jméno a příjmení, datum narození, adresu trvalého či přechodného bydliště a místo pobytu, kde bude ve Slovinsku probíhat případná karanténa). Tyto údaje budou posléze poskytnuty Ministerstvu zdravotnictví, které vydá rozhodnutí o karanténě.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru