Connect with us

Dovolené

PECKA DNE: Týdenní All Inclusive dovolená na ostrově Rhodos od 11 290 Kč

PECKA DNE: Týdenní All Inclusive dovolená na ostrově Rhodos od 11 290 Kč

Rhodos nebo také ostrov růží a slunce, jak je někdy nazýván, je jedním z nejkrásnějších ostrovů jak Středozemního, tak Egejského moře. Na začátku vás oslní třpytící se vodní hladina a slunečními paprsky zalité písečné či oblázkové pláže. Až se odtrhnete od pohledu na křišťálově čistou vodu, všimnete si hor a zalesněných údolí, které se táhnou po celé délce ostrova a dodávají mu tak jeho osobitý ráz. Za romantickým názvem ostrova pak hledejte zdejší růže a ibišky.

Reklama

Protože má Rhodos bohatou historii, nudit se tu určitě nebudete. Navštivte mimo jiných staveb zejména Rhodský kolos nebo si naplánujte procházku tajuplnými uličkami, ve kterých ucítíte závan středověku.

  • KAM? Oceanis Park Hotel****, Rhodos, Řecko
  • KDY? Červen – říjen 2021
  • ODKUD? Z Vídně
  • CO JE V CENĚ? Zpáteční letenka z Vídně, ubytování v elegantním hotelu blízko pláže, stravování fromou All Inclusive, transfer z letiště na hotel a zpět
  • HODNOCENÍ HOTELU: 4,5 z 5 (tripadvisor)

Vstup do Řecka

V současnosti jsou osoby starší 10 let povinny se při vstupu do Řecka prokázat negativním PCR testem, ne starším než 72 hodin od odběru, a potvrzením o negativní diagnóze (musí být v angličtině a obsahovat jméno cestujícého a číslo cestovního dokladu).

Dále je nutné nejpozději 24 hodin před vstupem vyplnit registrační formulář. Na základě něj bude vygenerován QR kód.

S platností od 9. ledna 2021 je rovněž nutné po vstupu absolvovat 7denní karanténu na místě vyplněném v registračním formuláři.

Návrat zpět do České republiky

Návrat ze zahraničí zpět do ČR se od 5. února 2021 řídí novým cestovatelským semaforem (článek pravidelně aktualizujeme).

Konkrétně Řecko patří v současné chvíli mezi země se středním rizikem (oranžová barva) a ještě před cestou zpět domů je tak nutné předložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru, a současně se prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru