Connect with us
šťastný pár cestovatelů

Evropa

NOVÉ LINKY (léto 2024): Azory, La Palma, Mallorca a mnoho dalšího

NOVÉ LINKY (léto 2024): Azory, La Palma, Mallorca a mnoho dalšího

Na léto jako takové si ještě pár měsíců počkáme, nicméně letní letový řád začal platit již v neděli 31. dubna 2024. A ostatně jako každý rok přináší nespočet pravidelných leteckých spojení, atraktivních destinací a také spoustu novinek. Zaměříme se jak na Letiště Václava Havla v Praze, tak i na Letiště Leoše Janáčka v Ostravě. Ať už preferuješ poznávání metropolí se všemi památkami a zajímavostmi nebo relax s výhledem na moře, určitě tě následující řádky mile potěší.  

Reklama

Pražské letiště ve znamení novinek

Letní letová sezóna se na pražském letišti ponese ve znamení 168 destinací, do kterých se podíváš na palubě 68 leteckých společností. Co se týká počtu destinací a dopravců, tak Letiště Praha dosáhne téměř na 90 % nabídky z roku 2019, který byl rekordním. 

Prioritou dalšího rozvoje leteckých spojení nadále zůstávají dálkové linky do Asie a Severní Ameriky. Konkrétně jednáme s dopravci o pravidelných spojeních s Hanojí, Pekingem, Dillí, Bangkokem nebo New Yorkem. Všechny tyto destinace mají svůj obchodní potenciál nejen v případě příjezdového cestovního ruchu, ale jsou zajímavé i z pohledu dovolenkového segmentu, přepravy zboží a poptávky obchodní klientely,“ nechal se slyšet Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Dojde rovněž k navýšení četnosti u některých stávajících letů, a to celkem až na 30 tratích. Do Londýna bude směřovat 93 letů týdně, do turecké Antalye – oblíbené letní destinace 59 letů týdně a do hlavního města Francie 57 letů týdně. Navýšení se dočká také španělská Barcelona, italské Miláno, Marseilles, Amsterdam, Kodaň, Oslo ale také spojení do Kataru, konkrétně do města Dauhá na palubě letecké společnosti Qatar Airways.  S příchodem měsíce dubna letecká společnost Korean Air posílí linku mezi Prahou a Soulem ve frekvenci čtyři lety týdně, linka bude operována letadlem typu Boeing 787 Dreamliner.

Jak jsme informovali v předchozích článcích, dočkáme se několika nových přímých linek. Z Prahy se nově dostaneme do čínského Pekingu, egyptské Káhiry, tureckého Izmiru a také uzbeckého Taškentu. To ale není všechno.

Nové linky z Prahy (léto 2024)

Smartwings: Azory, Athény, Brindisi, La Palma

 • Od 26. dubna 2024 si zaletíš na Azorské ostrovy, přesněji do Ponte Delgada. Ve frekvenci 2 lety týdně, tedy každé úterý a pátek.
 • Od 31. května 2024 spustí dopravce novou linku do řeckých Athén, a to 2× týdně. Zvolíš pondělí nebo pátek?
 • Od 3. června 2024 můžeš vyrazit do italského přístavního města Brindisi. K Jadranu se můžeš vydat 2× týdně, každé pondělí a čtvrtek.
 • Od 4. června 2024 otevírá letecká společnost linku na španělský ostrov La Palma, která bude operována 1× týdně, a to každé úterý.

Letenky s odletem z Prahy

Georgian Wings: Tbilisi

 • Linka bude v provozu od 7. května ve frekvenci 2× týdně, tedy každé úterý a sobotu.

Fly Universal Air

 • Od 2. června si nově zaletíš na ostrov Malta a do sardinského města Cagliari.

Bulgaria Air: Varna

 • Od 16. června si na palubě letecké společnosti Bulgeria Air zaletíš do bulharské Varny.

Easy Jet: Mallorca, Nice

 • 25. června dopravce zahajuje provoz na španělský ostrov Mallorca
 • Od 10. října podnikneš výlet do Nice. Už žádné zdlouhavé cestování autem.

Fly One: Kišiněv

 • Od 17. června se můžeš těšit na trip směr Kišiněv.

Jet2.com: Edinburgh

 • Od 3. října na tebe čeká Edinburgh.
Edinburgh

Ryanair: Bristol a romantické Benátky

 • Od 4. července 2024 vyrazíš do Bristolu.
 • Od října můžeš z Prahy frnknout do Benátek. Více informací najdeš tady.

Nové linky Ostrava (léto 2024)

O tom, že zájem o odlety z ostravského letiště stoupá, nemůže být pochyb. S tím také souvisí rozšíření nabídky o nespočet zajímavých destinací. Díky spolupráci s cestovními kancelářemi a leteckými společnostni se v roce 2024 bude létat z Ostravy celkem do 29 destinací, z toho 11 bude zbrusu nových.

Jedná se o charterové lety na španělskou Fuerteventuru, do Lamezia Terme, Tirany (Albánie), Enfidhy, na Krétu či do velmi populárního egyptského letoviska Marsa Matrouh, které doslova a do písmene zažívá boom. Nebude chybět ani Thassos, Murcia, Egejská Riviéra a Černá Hora.

Od konce března využiješ rotace navíc, z Ostravy do Londýna můžeš letět na palubě Ryanair ve frekvenci 3 lety týdně. V případě, že jsi z Moravskoslezského kraje nebo to máš do Ostravy kousek, jistě oceníš stávající pravidelné spojení na trase Ostrava–Varšava, odkud snadno přestoupíš na let do dalších evropských metropolí či do Asie nebo do Severní Ameriky.

Letenky s odletem z Prahy a Ostravy

Zdroj informací: prg.aero a airport-ostrava.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  1/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Požitkářka na plný úvazek, která miluje horská panoramata stejně jako mořské vlny. Když zrovna necestuje, zkouší nové recepty, experimentuje s přípravou sushi a doma si hýčká dva britské kocoury.

Nahoru