Connect with us
Regiojet Chorvatsko AG testy

Dovolené

Regiojet nově nabízí u cestování do Chorvatska online AG testy

Regiojet nově nabízí u cestování do Chorvatska online AG testy

Regiojet na sebe za pandemie upozornil zavedením vlaků jedoucích od Chorvatska. Nyní k nim přidávají další novinku, která by mohla cestování do Chorvatska trochu ulehčit. Pro většinu Čechů je testování stále nepříjemnou záležitostí, a proto Regiojet zavádí možnost online antigenních testů na COVID-19.

Reklama

Cestování do a z Chorvatska?

Jak do Chorvatska

Při cestování do Chorvatska musíte mít při vstupu do země negativní výsledek testu, ne starší 48 hodin. Nezapomeňte se také před cestou registrovat prostřednictvím chorvatského příjezdového formuláře.

Návrat do České republiky

Cestovatelský semafor řadí Chorvatsko do tzv. červených zemí, tedy vysoce rizikových. Při příjezdu se musíte prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. V případě návratu veřejnou dopravou musíte splnit jednu z následujících podmínek:

  • Mít u sebe výsledek PCR testu, ne starší 72 hodin, nebo AG testu, ne starší 24 hodin, před nástupem do dopravního prostředku. Po návratu nastoupíte do karantény, ukončené testem do 5. dne od příjezdu.
  • Mít u sebe potvrzení o prodělání koronaviru v posledních 90 dnech.

Očkovaní na COVID-19 se musí prokázat vyplněným příjezdovým formulářem při návratu do ČR stejně, jako neočkovaní. Jelikož patří Chorvatsko do červených oblastí, jejich podmínkou je, že očkovaní přijíždějící již absolvovali očkování proti COVID-19 a od první dávky uplynulo alespoň 22 dní. Pak není nutné absolvovat testy před ani po příjezdu.

Jak se na test u Regiojetu přihlásit?

Abyste mohli této možnosti využít, nemusíte vyplňovat žádný složitý formulář. Stačí vám si při koupi jízdenky na vlak zaškrtnout u výběru sedadla i doplňkovou službu „Online antigenní test COVID 19“. Služba je za příplatek 60 Kč.

AG testy regiojet vlak, cestování do Chorvatska
AG testy regiojet vlak, cestování do Chorvatska

Jak si AG test u Regiojetu udělat?

Regiojet počítá s tím, že pro někoho může být zařizování PCR nebo antigenů v cizí zemi značně nepříjemné a zmatečné. Proto zavedli tuto možnost přímo v rámci cestování s nimi.

Samotný průběh testu probíhá pod dohledem zdravotníka. K tomuto účelu se přes speciální odkaz nejdříve 24 hodin (vždy v čase 13:00 – 20:00) před odjezdem připojíte k videohovoru. Potřebujete k tomu jen telefon nebo počítač s kamerou.

Podle pokynů si odeberete vzorek z nosu, necháte jej vyhodnotit a ukážete výsledek – vše na kameru. Celý proces vám zabere standardních cca 15 minut. Po celou dobu musí být kamera zapnutá a musí být vidět vaše manipulace s testy a vzorkem. Pokud bude výsledek negativní, zašle vám zdravotník email s potvrzením o negativním výsledku testu, který předložíte při nástupu do vlaku Regiojet.

Covid test

Mohlo by vás zajímat:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
1/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru