Connect with us
Karlův mostv Praze

Koronavirus

Před návratem do ČR nezapomeň vyplnit příjezdový formulář (odkaz v článku)

Před návratem do ČR nezapomeň vyplnit příjezdový formulář (odkaz v článku)

Při návratu zpět do České republiky je nutné se vždy řídit podmínkami, které stanovuje český cestovatelský semafor. Ten rozděluje jednotlivé země do určitých kategorií podle míry rizika nákazy COVID-19 a každé kategorii odpovídají trochu jiná pravidla – jedním z nich je právě i vyplnění příjezdového formuláře.

Reklama

Cestovatelský semafor rozeznává země s nízkým rizikem (zelené), se středním rizikem (oranžové), s vysokým rizikem (červené) a velmi vysokým rizikem (tmavě červené).

CESTOVATELSKÝ SEMAFOR PODROBNĚJI

Jak již bylo ale uvedeno, každé kategorii v semaforu odpovídají odlišné podmínky, jež je třeba při návratu do Česka splnit. Ovšem vyplnit ještě před příjezdem do České republiky příjezdový formulář, je poviné pro všechny.

Vyplněním formuláře se automaticky přihlásíš hygienické stanici a bude ti vystaveno potvrzení, které je možné si stáhnout, případně vytisknout. To od tebe bude vyžadovat například letecká společnost ještě před nástupem do letadla.

Mohlo by tě zajímat:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3.9/5 - (31 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru