Connect with us
Město Dubrovnik v Chorvatsku

Dovolené

Cestování do Chorvatska: Stačit má AG test, případně očkování nebo protilátky na COVID-19

Cestování do Chorvatska: Stačit má AG test, případně očkování nebo protilátky na COVID-19

Pro občany ČR, stejně jako pro občany ostatních zemí EU, platí do 1. dubna 2021 povinnost prokázat se při vstupu na území Chorvatska negativním PCR testem na COVID-19, který není starší 48 hodin. Je možné PCR test absolvovat bezprostředně po vstupu do Chorvatska a v samoizolaci počkat na výsledek testu, nebo absolvovat 10denní karanténu (identicky to platí i pro děti, věková hranice není definována).

Reklama

Výjimka se týká tranzitu tranzitu přes Chorvatsko do max. 12 hodin, mezinárodní dopravy, diplomatů atd. Přesný seznam výjimek se nachází na webové stránce Ministerstva vnitra Chorvatska).

Test, imunita nebo očkování

Očekává se, že v května dojde ke zrušení některých omezení. Informuje o tom portál Total Croatia News s odvoláním na vyjádření chorvatského ministra vnitra DAVOR Božinovića. Podle něj bude Chorvatsko brzy vítat turisty a při vstupu bude vyžadovat splnění jedné ze tří podmínek: negativní test (antigen nebo PCR), očkování nebo imunitu na COVID-19. To v zásadě koresponduje i s tzv. zeleným pasem, který nedávno představila Evropská komise.

Chorvatsko již nyní uznává potvrzení o překonání onemocnění COVID-19, ne starší než 90 dní / 3 měsíce po překonání COVID-19 (vystavené v chorvatském nebo anglickém jazyce). Za moment překonání onemocnění COVID-19 se rozumí den následující po dni ukončení izolace nebo v případě provedení důkazu protilátek třídy IgG protilátkovým testem, datum odběru krve pro stanovení protilátek (RT-PCR test).

Studenti, kteří mají potvrzení o studiu v Chorvatsku nemusí mít potvrzení o testování nebo překonání COVID-19 (aktuální potvrzení školy musí ale potvrzovat existenci prezenčního vyučování).

Doporučujeme před cestou do Chorvatska vyplnit online formulář, který je určen na urychlení přechodu přes hranice. V případě, že tak občané neučiní předem, musí při vstupu do Chorvatska počítat se zdržením.

Podmínky tranzitu

Průjezd (tranzit) do Chorvatské republiky přes Rakousko, Slovinsko a Maďarsko se řídí režimem platným v těchto zemích.

Opatření v zemi

Během pobytu v Chorvatsku musí návštěvníci dodržovat obecně platná nařízení Úřadu veřejného zdraví.

V Chorvatsku je povinné nošení ochranných masek / roušek ve všech uzavřených prostorách (včetně MHD) a otevřených prostorách – na ulicích a jiných veřejných místech, všude tam, kde není možné udržet bezpečnostní vzdálenost. Platí povinnost dodržovat fyzický odstup nejméně 1,5 metru na otevřeném prostranství a 2 metry v uzavřených veřejných prostorách.

Akční letenky do Chorvatska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru