Connect with us
Pláže v Chorvatsku

Evropa

Online formulář do Chorvatska? Nezapomeňte ho před cestou vyplnit

Online formulář do Chorvatska? Nezapomeňte ho před cestou vyplnit

Chorvatsko splnilo svůj slib otevřít hranice pro občany některých zemí Evropské unie, kteří tam budou chtít trávit letní dovolenou.

Reklama

Země zcela otevřela hranice pro občany deseti zemí, včetně České republiky. Před cestou do Chorvatska doporučujeme vyplnit online formulář na stránce entercroatia.mup.hr, který je určen k urychlení přechodu přes hranice. V případě, že tak občané neučiní předem, musí při vstupu do Chorvatska počítat se zdržením. Online formulář do Chorvatska je k dispozici rovněž v českém jazyce. Během pobytu v Chorvatsku musí návštěvníci dodržovat obecně platná nařízení Úřadu veřejného zdraví.

Občané České republiky mohou vstoupit do Chorvatska bez specifikace důvodu návštěvy.

Stačí pro vstup formulář do Chorvatska?

Při vstupu na území Chorvatska není nutné se prokázat testem na COVID-19. Přejezd (tranzit) do Chorvatska přes Rakousko, Slovinsko a Maďarsko (nová pravidla tranzitu po uzavření hranic najdete ZDE) je umožněn. Občané České republiky tedy musí vyplnit online formulář do Chorvatska ještě před cestou, ovšem Chorvatsko je vedeno coby bezpečná země, a tak nemusí po návratu absolvovat test ani karanténu.

Letenky do Chorvatska

Vstup turistům do země umožnilo Chorvatsko neoficiálně už začátkem května na základě prokázání hospodářských zájmů nebo rezervace pobytů. Pokud jste měli například v Chorvatsku loď, mohli jste překročit hranice.

V Chorvatsku letos dovolená levnější nebude

Pronajímatelé chorvatských ubytovacích zařízení neplánují jít dolů s cenami, většina spoléhá na již přijaté rezervace, zejména od zahraničních hostů. „Někteří lidé doufají, že se jim v létě vzhledem k situaci s koronavirem možná podaří sehnat levnější dovolenou. Takový scénář, alespoň pokud jde o pronajímatele, není pravděpodobný,“ píše web RTL.hr.

Hoteliéři a pronajímatelé, které chorvatský server RTL kontaktoval, dali v drtivé většině najevo, že žádné snižování cen za nocleh nebude.

Zdroj: Croatia Week, ČTK, Deník E, HNonline.sk, Ihned.cz, RTL.hr

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Madeira – ostrov květin a věčného jara! Leť z Prahy od 3 890 Kč https://t.co/kPdjtOW0PC16 hodinami dozadu
Island: Ze západu na východ, ze severu na jih i středem země https://t.co/5QNUmO0LQZ17 hodinami dozadu
Black Friday festival letenek od 319 Kč! https://t.co/uQoaVlzhKB18 hodinami dozadu
PECKA DNE: Zimní pohádka ve 4* hotelu u jezera Bled od 4 990 Kč https://t.co/mVzjfd9SNs18 hodinami dozadu
Cestování do Portugalska: od 1. 12. bude ke vstupu nutný negativní test https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus20 hodinami dozadu
Všechny letenky Emirates jsou flexibilní, bezplatné pojištění na COVID platí opět až do odvolání! https://t.co/1IlJybMp1O #koronavirus21 hodinami dozadu
Jamajka zrušila karanténu pro očkované, ke vstupu je nutný negativní test https://t.co/kAfjqUlLlk #koronavirus21 hodinami dozadu
Peckový New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD22 hodinami dozadu
9 důvodů, proč letět do New Yorku se Singapore Airlines za 10 590 Kč https://t.co/HTgsSfk1Az22 hodinami dozadu
Zažij polární záři na Islandu. Letenky z Vídně nyní od 1099 Kč https://t.co/QUvBhY9SwS24 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru