Connect with us
Pláže v Chorvatsku

Evropa

Online formulář do Chorvatska? Nezapomeňte ho před cestou vyplnit

Online formulář do Chorvatska? Nezapomeňte ho před cestou vyplnit

Chorvatsko splnilo svůj slib otevřít hranice pro občany některých zemí Evropské unie, kteří tam budou chtít trávit letní dovolenou.

Reklama

Země zcela otevřela hranice pro občany deseti zemí, včetně České republiky. Před cestou do Chorvatska doporučujeme vyplnit online formulář na stránce entercroatia.mup.hr, který je určen k urychlení přechodu přes hranice. V případě, že tak občané neučiní předem, musí při vstupu do Chorvatska počítat se zdržením. Online formulář do Chorvatska je k dispozici rovněž v českém jazyce. Během pobytu v Chorvatsku musí návštěvníci dodržovat obecně platná nařízení Úřadu veřejného zdraví.

Občané České republiky mohou vstoupit do Chorvatska bez specifikace důvodu návštěvy.

Stačí pro vstup formulář do Chorvatska?

Při vstupu na území Chorvatska není nutné se prokázat testem na COVID-19. Přejezd (tranzit) do Chorvatska přes Rakousko, Slovinsko a Maďarsko (nová pravidla tranzitu po uzavření hranic najdete ZDE) je umožněn. Občané České republiky tedy musí vyplnit online formulář do Chorvatska ještě před cestou, ovšem Chorvatsko je vedeno coby bezpečná země, a tak nemusí po návratu absolvovat test ani karanténu.

Letenky do Chorvatska

Vstup turistům do země umožnilo Chorvatsko neoficiálně už začátkem května na základě prokázání hospodářských zájmů nebo rezervace pobytů. Pokud jste měli například v Chorvatsku loď, mohli jste překročit hranice.

V Chorvatsku letos dovolená levnější nebude

Pronajímatelé chorvatských ubytovacích zařízení neplánují jít dolů s cenami, většina spoléhá na již přijaté rezervace, zejména od zahraničních hostů. „Někteří lidé doufají, že se jim v létě vzhledem k situaci s koronavirem možná podaří sehnat levnější dovolenou. Takový scénář, alespoň pokud jde o pronajímatele, není pravděpodobný,“ píše web RTL.hr.

Hoteliéři a pronajímatelé, které chorvatský server RTL kontaktoval, dali v drtivé většině najevo, že žádné snižování cen za nocleh nebude.

Zdroj: Croatia Week, ČTK, Deník E, HNonline.sk, Ihned.cz, RTL.hr

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #letenky5 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #novinky5 hodinami dozadu
Množné číslo od slova nádhera: Athény (10 božských atrakcí) https://t.co/BK9KvnurLP8 hodinami dozadu
Řím z Vídně od 676 Kč! Letenky za léto od 855 Kč https://t.co/vQCjwzp1tc1 dnem dozadu
Maledivy: test na COVID ne starší než 72 hodin je opět povinný i pro očkované, za byznys letenky si připlatíme https://t.co/ye6Xw2uW8u #koronavirus1 dnem dozadu
Milovaná Malta! Užijte si léto v jedné z nejbezpečnějších destinací https://t.co/vykyuPgNr01 dnem dozadu
Cestování do Španělska: stačí vstupní formulář, kromě Pražanů https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #novinky1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #koronavirus1 dnem dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru