Connect with us
Pláž v Chorvatsku, výhled

Cestopisy

10 nejkrásnějších pláží Chorvatska a tipy na akční letenky

10 nejkrásnějších pláží Chorvatska a tipy na akční letenky

Chorvatsko patří k našim nejčastějším a snad i nejoblíbenějším letoviskům. Není divu. Je krásné, poměrně blízko a místní jsou na nás víc než zvyklí. A pomyslete jen na to všudypřítomné moře. Z celého jejich pobřeží jsme pro vás vybrali 10 krásných pláží, kde stojí za to se koupat a zpestřit si tak dovolenou v Chorvatsku.

Reklama

1. Zlatni Rat, Bol, ostrov Brač

Pláž Zlatni rat je bezesporu jednou z nejkrásnějších pláží, ale kvůli tomu, bohužel, i jednou z nejnavštěvovanějších. Přesto máte úžasný výhled na moře, což stojí za úvahu.

Pláž Zlatni Rat na ostrově Brač, Chorvatsko

2. Plaža Čista, ostrov Pag

Plaža Čista se nachází mezi městy Kolan a Novalja, stačí jen dobře odbočit. Turisté ji vyhledávají pro její mírný vstup do vody, ale i díky jejímu jemnému písečnému povrchu. Ale pozor, takhle pláž má mnoho tváří a na určitých místech je již oblázková.

výhled na pláž: Plaža Čista, ostrov Pag v Chorvatsku,

3. Stara Baška, ostrov Krk

Krásná, až utajená zátoka na ostrově Krk. Pochopitelně až tak utajená není, a tak tam potkáte nejednoho turistu, ale její výhled na široké moře, spolu s obehnáním skalami a přírodou vás musí uchvátit.

Stara Baška, ostrov Krk

4. Sveti Ivan, Lubenice, ostrov Cres

Jinak tomu není ani u pláže Sveti Ivan, jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Cres. Lidé ji vyhledávají pro její intimnost, kterou jí dodává právě obklopení přírodou a útesy. Německý časopis Bild ji dokonce zařadil ve svém žebříčku 40 nejkrásnějších pláží světa hned na 15. místo…

Sveti Ivan, Lubenice, ostrov Cres

5. Bilin Žal, Lumbarda, ostrov Korčula

Na pláži Bilin Žal můžete zase najít trochu historie. Line se totiž podél pozůstatků středověké pevnosti. Je to také písčitá pláž a výhled máte přímo na hornatý poloostrov Pelješac.

Bilin Žal, Lumbarda, ostrov Korčula-chorvatsko

6. Punta Rata, Brela

Pláž Punta Rata představuje klasickou chorvatskou krajinu. Oblázková pláž, dlouhá asi 2 kilometry, ovšem ohraničená skalami a borovicemi. Pokud nemáte rádi jen dlouhé lány písku a nic víc – tak je tahle pláž právě pro vás.

Pláže v scenérie na Punta Rata, Brela, scenérie

7. Ostrovy Kornati, Střední Dalmácie

Kornatské ostrovy jsou pozoruhodným přírodním úkazem. Malebné kopečky vynořující se z vody jsou v současnosti národním parkem, a tak se tam nejsnáze dostanete v rámci organizovaného výletu. Koupání na jinak opuštěných ostrovech ale určitě stojí za to!

Ostrovy Kornati, Střední Dalmácie

8. Pláž Šunj, ostrov Lopud

Tato písčitá pláž se nachází na jihu ostrova Lopud. Krásná zátoka je sice dost populární, ale stále si na ní najdete své místo. Pro její mírný břeh ji vyhledávají rodiny s dětmi, a pro její klidnou vodu milovníci šnorchlování.

Pláž Šunj, ostrov Lopud v Chorvatsku

9. Saplunara, ostrov Mljet

Rovněž uzavřená pláž Saplunara zůstává díky přírodě kolem tichá, klidná a poměrně nenápadná… I proto ji lidé vyhledávají. Navíc nabízí poměrně dlouhé pobřeží, takže máte slušnou šanci na trochu toho soukromí.

Pláž Saplunara, ostrov Mljet

10. Stiniva, ostrov Vis

Pláž Stiniva je opravdu kuriozitou, nenabízí totiž ani tak pohled na širé moře, jako blízkost vysokých skal. Její jméno není kupodivu odvozené od blízkého města nebo okolí. Naznačuje, co se s ní děje v noci – může se vám zdát stříbrná. Každopádně ji stojí za to navštívit v kteroukoliv dobu… Vždyť i organizace Best destination in Europe ji ocenila a zařadila mezi nejkrásnější pláže Evropy!

Pláž Stiniva na ostrově Vis v Chorvatsku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru