Connect with us

Cestopisy

10 nejkrásnějších pláží Chorvatska

10 nejkrásnějších pláží Chorvatska

Chorvatsko patří k našim nejčastějším, a snad i nejoblíbenějším letoviskům. Není divu. Je krásné, poměrně blízko a místní jsou na nás víc než zvyklí. A pomyslete jen na to všudypřítomné moře. Z celého jejich pobřeží jsme pro vás vybrali 10 krásných pláží, kde stojí za to se koupat.

Reklama

1. Zlatni Rat, Bol, ostrov Brač

Pláž Zlatni rat je bezesporu jednou z nejkrásnějších pláží, ale bohužel také díky tomu jednou z nejnavštěvovanějších. Přesto máte úžasný výhled na moře ještě větší, což stojí za úvahu.

2. Plaža Čista, ostrov Pag

zdroj: nalastminute.cz

Plaža Čista se nachází mezi městy Kolan a Novalja, stačí jen dobře odbočit. Turisté ji vyhledávají pro její mírný vstup do vody, ale i kvůli jejímu jemnějšímu písečnému povrchu. Ale pozor, takhle pláž má mnoho tváří, a na určitých místech je již oblázková.

3. Stara Baška, ostrov Krk

Krásná, až utajená zátoka na ostrově Krk. Pochopitelně až tak utajená není, a tak tam potkáte nejednoho turistu, ale její výhled na široké moře, spolu s obehnáním skalami a přírodou vás musí uchvátit.

4. Sveti Ivan, Lubenice, ostrov Cres

Nejinak tomu je i u pláže Sveti Ivan, jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Cres. Lidé ji vyhledávají pro její intimnost, kterou jí dodává právě obklopení přírodou a útesy. Německý časopis Bild ji dokonce zařadil ve svém žebříčku 40 nejkrásnějších pláží světa hned na 15. místo…

5. Bilin Žal, Lumbarda, ostrov Korčula

Na pláži Bilin Žal můžete zase najít trochu historie. Line se totiž podél pozůstatků středověké pevnosti. Je to též písčitá pláž a výhled máte přímo na hornatý poloostrov Pelješac.

6. Punta Rata, Brela

Pláž Punta Rata představuje klasickou chorvatskou krajinu. Oblázková pláž, dlouhá asi 2 kilometry, ovšem ohraničená skalami a borovicemi. Pokud nemáte rádi jen dlouhé lány písku a nic víc – tak je tahle pláž právě pro vás.

7. Ostrovy Kornati, Střední Dalmácie

Kornatské ostrovy jsou pozoruhodným přírodním úkazem. Malebné kopečky vynořující se z vody jsou v současnosti národním parkem, a tak se tam nejsnáze dostanete v rámci organizovaného výletu. Koupání na jinak opuštěných ostrovech ale určitě stojí za to!

8. Pláž Šunj, ostrov Lopud

Tato písčitá pláž se nachází na jihu ostrova Lopud. Krásná zátoka je sice dost populární, ale stále si na ní najdete své místo. Pro její mírný břeh ji vyhledávají rodiny s dětmi, a pro její klidnou vodu milovníci šnorchlování.

9. Saplunara, ostrov Mljet

Též uzavřená pláž Saplunara zůstává díky přírodě kolem zůstává tichá, klidná a poměrně nenápadná… I proto ji lidé vyhledávají. Navíc nabízí poměrně dlouhé pobřeží, takže máte slušnou šanci na trochu toho soukromí.

10. Stiniva, ostrov Vis

Pláž Stiniva je opravdu kuriozitou, nenabízí totiž ani tak pohled na širé moře, jako blízkost vysokých skal. Její jméno není kupodivu odvozené od blízkého města nebo okolí. Naznačuje, co se s ní děje v noci – může se vám zdát stříbrná. Každopádně ji stojí za to navštívit v kteroukoliv dobu… Vždyť i organizace Best destination in Europe ji ocenila a zařadila mezi nejkrásnější pláže Evropy!

Chorvatsko není jedinou zemí, ve které najdete krásné pláže. Podívejte se i na nejkrásnější pláže Španělska.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - při objednávce na Pelikan.cz zadej slevový kód USETRI250 a máš to o 250 Kč levnější.
  • Revolut karta zdarma - Potřebuješ směnit peníze nebo vybírat hotovost v zahraničí? Kašli na směnárny a stáhni si aplikaci Revolut. Platby přijímáš a posíláš do pár sekund a výběry z bankomatů po celém světě do výše 200€ měsíčně máš ZDARMA. Revolut karta a doručení až domů ZDARMA.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář
Nahoru