Connect with us
Maledivy

Asie

S Etihad Airways na bělostné pláže Malediv? Leť z Vídně za 12 590 Kč

S Etihad Airways na bělostné pláže Malediv? Leť z Vídně za 12 590 Kč

Kdybychom měli popsat, jak si představujeme ráj, asi bychom nebyli daleko od skutečné podoby Malediv. Tyrkysově modrá hladina, na kterou dopadají sluneční paprsky, září tak, že člověka až oslepuje. Ve spojení s vysokými palmami, bělostnými plážemi a všudypřítomným klidem vytváří příjemnou atmosféru, jež se bude na konci dovolené jen těžko opouštět. Jestli sis třeba i pro tyto obrazy zařadil/a Maledivy na seznam svých letošních cestovatelských cílů, můžeme ti pomoct s jejich odškrtnutím.

Reklama

Akční Maledivy s Etihad Airways

Hlavní výhodou letenek s Etihad Airways je samozřejmě luxusní servis, díky kterému ti dovolená začne už na palubě letadla. K zahození ale není ani odbavené zavazadlo do 20 kg nebo termíny od února do července – jestli ti letní sezóna k Maledivám nesedí, v článku tě přesvědčíme o opaku. Během letu tě pak čeká jeden přestup v Abú Dhabí a cestou tam navíc i technický stop v Miláně.

 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Etihad Airways
 • Kdy? Únor – červenec 2022
 • Termín? Příklad 3. – 9. březen 2022 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, dvě příruční zavazadla (společně do 12 kg), 20kg odbavené zavazadlo

Proč letět s Etihad Airways?

Etihad Airways jsou hlavním leteckým dopravcem emirátu Abú Dhabí. Společnost byla založena v roce 2003 a první let se konal v listopadu 2003. Etihad před koronakrizí operovala s více než 1000 lety každý týden do 70 destinací ve 46 státech světa. Hlavní základna aerolinek se nachází v Abu Dhabi International Airport.

Na lince z Vídně do Emirátů a nakonec i dále do exotiky využívá letecká společnost ekologičtější a modernější Boeing 787-9 Dreamliner s kapacitou téměř 300 míst. Etihad Airways rovněž od každého cestujícího vyžadují před vstupem do letadla negativní PCR test.

Etihad Airways, letadlo

Etihad Airways se každoročně umisťují v hodnoceních ekonomické či business třídy mezi světovou špičkou. Ekonomická třída letecké společnosti Etihad Airways nabízí vyšší standard, než na jaký jsme v Evropě zvyklí. Sedadla na dálkových letech jsou velmi široká, vybavena pohodlnými polštáři a mají například i komfortnější opěrky hlavy.

Ekonomická třída Etihad Airways
Ekonomická třída Etihad Airways
Ekonomická třída Etihad Airways

Na delších ekonomických letech společnosti Etihad Airways jsou cestujícím poskytovány fleecové přikrývky a rovněž si lze vyžádat speciální polštáře na krk – pro komfortnější odpočinek. Na delších letech dostaneš i dárek v podobě kosmetického balíčku obsahujícího pár ponožek, zubní kartáček, špunty do uší či masku na oči.

Etihad Airways, palubní servis

Cestujícím se na linkách Etihad Airways podává teplé jídlo dle vlastního výběru ze tří hlavních chodů. Palubní kavárna, která podává lehké občerstvení, kávu, čaj a horké čokolády jen příjemně doplňuje celý zážitek na palubě.

Jídlo na palubě Etihad Airways

Ekonomická třída Etihad Airways nabízí multimediální zábavní systém sestávající ze 750 hodin obsahu. Sedadla Economy jsou vybavena 10,6palcovými monitory s dotykovou obrazovkou, které si cestující mohou přizpůsobit svým osobním potřebám. Na sedadlech Economy Smart jsou pak nainstalovány ještě o kousek lepší – 11palcové monitory s dotykovou obrazovkou. Letové zábavní programy Etihad zahrnují více než 100 filmů, 300 populárních televizních programů a 60 interaktivních her.

Etihad Airways, multimedialni system

Etihad Airways myslí na dlouhých letech i na děti. Flying Nanny je jednou z nejlepších leteckých služeb, s níž v zásadě ještě žádná jiná letecká společnost nepřišla. Pomáhá cestujícím s dětmi na dálkových letech.

Etihad Airways, děti v letadle

Etihad Wellness dbá o tvé zdraví na cestách

Svět cestování se v posledním období výrazně změnil a Etihad Airways se mu okamžitě přizpůsobily. Začaly nabízet testování na COVID přímo na letišti v Abú Dhabí, rovněž bezplatné pojištění na COVID zakoupením letenky a revoluční bezkontaktní letištní kiosky na kontrolu zdravotního stavu cestujícího.

cestující

Součástí programu Wellness od Etihad Airways je hloubkové čištění kabiny po každém letu a rovněž hygienické balíčky obsahující vše potřebné k bezpečnému cestování. Aerolinky dokonce zřídily speciální linku, kde ambasadoři odpovídají na otázky cestujících a radí ohledně cestování a aktuálních podmínek 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 • Etihad Airways vybavily kabiny všech letadel novými potahy sedadel a koberci. Jejich letadla zahrnují i vzduchové filtry HEPA, které zachycují 99 % vzdušných mikrobů.
 • Po příletu do každé destinace důkladně čistí a dezinfikují všechna svá letadla.
 • Posádka nosí roušky i a osobní ochranné prostředky během celého letu, stejně jako cestující.
 • Wellness balíček pro cestujícího obsahuje roušku, rukavice a antibakteriální gel.
 • Etihad Airways vyžadují od každého cestujícího před vstupem do letadla negativní PCR test.
 • Palubní servis zůstal zachován s důrazem na nejvyšší standardy hygieny.
 • Některé z letištních salonků jsou již opětovně otevřeny.
 • Bezplatné COVID-19 pojištění je součástí každé letenky.

Podmínky vstupu na Maledivy

Tento ráj na zemi je otevřen. Při vstupu předložíš pouze negativní test na COVID-19, který nesmí být starší 96 hodin před odletem (platí i pro očkované), a další náležitosti, jako platnou letenku či zdravotní prohlášení odeslané 24 hodin před odletem na dovolenou.

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do České republiky stanovuje cestovatelský semafor. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami, které odpovídají destinaci, v níž jsi v posledních 14 dnech strávil/a více než 12 hodin.

Maledivy

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru