Connect with us
Francie, Paříž

Koronavirus

Francie uvolňuje některá vnitrostátní nařízení

Francie uvolňuje některá vnitrostátní nařízení

Nedávno začala ve Francii platit přísnější opatření týkající se zejména vstupu do některých prostor a na akce. Ti, kteří se nedali očkovat nebo se nezotavili z COVID-19, už nemohou jít do restaurací, barů, kulturních zařazení nebo na sportovní události. Nebudou moci cestovat ani dálkovými vlaky. Země však zároveň začala uvolňovat nařízení například pro nošení roušek venku či kapacit v některých veřejných prostorách.

Reklama

Omezení týkající se kapacit pro návštěvníky koncertních hal, sportovních zápasů jsou od 2. února zrušena. Ve druhé fázi uvolňování od 16. února budou moci otevřít například noční kluby a na koncertech či sportovních zápasech budou opět otevřena místa na stání. Rovněž se na těchto místech povolí konzumace jídla a nápojů, stejně tak i v kinech či veřejné dopravě.

Držitelé očkovacího pasu se ve Francii nově prokazují potvrzením, že jsou očkováni nebo zotaveni, poté se mohou podílet na veřejném životě. Doklad o negativním testu na koronavirus už nestačí.

Výjimky budou zpočátku platit pro ty obyvatele Francie, kteří se rozhodnou nechat se očkovat v blízké budoucnosti. Tato skupina se bude moci prokazovat výsledkem negativního testu při přístupu ke službám.

Tamní úřady doufají, že opatření přispějí ke zvládnutí šíření viru v době, kdy počty případů v zemi stoupají

Covid pas ve Francii používali ke vstupu do kulturních institucí od 21. července 2021. Vztahoval se na muzea, galerie, divadla, kina, koncertní haly, noční kluby i Eiffelovu věž. Od 9. srpna jej poté začali vyžadovat i při vstupu do restaurací, kaváren či barů, a to pro venkovní i vnitřní prostory. Vyžadovali ho také některá nákupní centra, vlaky, domácí lety či nemocnice.

Marseille

Podmínky vstupu do Francie pro turisty z Česka

Do Francie mohou vstoupit osoby očkované proti COVID-19 (od 12 let). Musí prokázat potvrzením o očkování označeným QR kódem (COVID pas). Negativní PCR test není nutný.

Neočkované osoby se při vstupu do Francie musí prokázat:

  • negativním PCR nebo antigenním testem ,ne starším 24 hodin od vystavení výsledku (platné od 29. listopadu 2021)
  • nebo potvrzením o překonání onemocnění COVID-19 platným ne méně než 11 dní a ne starším 6 měsíců.

Osoby mladší 12 let mají výjimku, nemusí předkládat test ani očkování.

Čestné prohlášení

Při vstupu do Francie je třeba se prokázat vyplněným čestným prohlášením o bezinfekčnosti.

Akční letenky do Francie

Paříž, Eiffelova věž

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru