Connect with us
Maledivy

Cestopisy

Leť v létě na Maledivy. Nižší ceny, méně turistů a stále super podmínky

Leť v létě na Maledivy. Nižší ceny, méně turistů a stále super podmínky

Známí vám rozmlouvají dovolenou na Maledivách během letní sezóny? Tak jim pošlete tento článek. My jsme se tam byli v červenci na pár dní podívat a můžeme s klidem konstatovat, že si Maledivy užijete i mimo sezónu se vším, co k tomu patří. Navíc můžete ušetřit spoustu peněz na ubytování a letenkách. Takže dřív, než dovolenou na Maledivách během léta odsoudíte, přečtěte si řádky níže.

Reklama

Celý rok příznivé počasí

Celoroční teplota na Maledivách je 30 32 °C a teplota vody dosahuje přibližně 27 °C. V období od května do listopadu je nepatrně vlhčí vzduch a mírná oblačnost. Během našeho pobytu v termínu od 19. do 23. července bylo každý den slunečno, občas se vyskytly krátké bouřky v odpoledních a večerních hodinách.

Maledivy

Nejnižší ceny ubytování a letenek

Léto je z pohledu nízkonákladové dovolené na Maledivách ideální volbou. Právě v tomto období jsou ceny ubytování nejnižší. S výjimkou srpna, kdy mají Italové a Francouzi hromadné (zřejmě celozávodní) dovolené, což způsobuje vyšší poptávku a ceny tak mohou být v porovnání s ostatními letními měsíci mírně vyšší. Ceny ubytování a dovolených jsou v rámci léta mnohem nižší, než ceny během zimní sezóny.

Maledivy

Akční letenky na Maledivy

Stravování na Maledivách: vezměte si alespoň polopenzi

V resortech je samozřejmě možné si vybrat ubytování se snídaní, polopenzí či all inclusive a je skutečně na individuálním posouzení, co komu více vyhovuje.

 • Doporučení redakce: Vezměte si minimálně polopenzi. Snídaně a večeře jsou v lokálních resortech skutečně bohaté a tak vás zasytí natolik, že se přes den můžete klidně věnovat ostatním aktivitám. Například výletům za potápěním, rybaření či lenošení v resortu.

Třeba však mít na paměti, že v případě Malediv budete na ostrově, kde kromě vašeho resortu není nic jiného, a ve stravování jste tak odkázáni jen na samotný resort. Ceny za dodatečné stravování jsou vyšší. Pro ilustraci – láhev vody stojí 5 USD, pohár whisky nebo vína 8-9 USD, oběd minimálně 20 USD. Většina surovin se dováží primárně ze Srí Lanky, Indie, Austrálie apod. I proto je například kuřecí maso dražší než ryby či mořské plody. V případě jídel jde většinou o mix indické kuchyně (paneer, curry), evropské a asijské a téměř nikdy nechybí ryby.

Maledivy

Kategorie ubytování

 • Dvoulůžkové pokoje v menších, většinou dvoupatrových, budovách
 • Bungalovy/vilky (plážové nebo zahradní) – čím blíže jste k pláži, tím stoupá cena ubytování
 • Vodní vilky – přímo nad vodou, s přístupem do moře z mola a s vlastním přístupem přímo do vody. Kvůli bezpečnosti má většina resortů věkovou hranici pro děti, které zde mohou být ubytovány – například od 8 let apod. Součástí vodních vilek bývá často prosklená část podlahy v ložnici nebo v koupelně.
Maledivy

Pokoj na Maledivách

Maledivy

Maledivy

Maledivy

Vstupní podmínky na Maledivy

 • Platný cestovní doklad – pas, jehož platnost musí být delší než 1 měsíc od plánovaného příletu do země
 • Platná zpáteční letenka
 • Turistům jsou udělována bezplatná 30denní víza
 • Zdravotní prohlášení odeslané prostřednictvím portálu IMUGA během 96 hodin před odletem
 • Více informací na mzv.cz

Návrat zpět do ČR je od 9. dubna 2022 zcela bez omezení.

Peníze a placení na ostrovech

Vyměňováním peněz za místní měnu se není třeba trápit. Všechny ceny v resortech jsou uváděny v amerických dolarech a resorty akceptují i ​​většinu platebních karet. V případě, že se dostanete mimo resort – například do hlavního města Male, ani zde není problém platit dolary nebo kartou.

Doporučujeme mít hotovost (dolary) v malých bankovkách. Na mezinárodním letišti v Male se nachází i bankomat, takže pokud někdo velmi touží po místní měně, může si hotovost vybrat ihned po příletu. Není to však vůbec potřebné.

Transfery na ostrovy

V resortu Adaaran Vadoo nám místní manažer na otázku: „Co mu nejvíc chybí“ odpověděl: „Jízda autem“. Na Maledivách auta téměř vůbec nenajdete, jedině tak golfová autíčka na přesun v rámci resortu.

Na transfer z ostrova na ostrov či do hotelového resortu používají lodě a čluny, hydroplány (jejich provoz je závislý nejen na počasí, ale i na denním světle, a tak létají pouze během dne od 7:00 do 16:00 hodin), vnitrostátní leteckou dopravu (kromě mezinárodního letiště je zde 5 menších letišť nacházejících se na různých atolech).

Maledivy

Maledivy - transfer

Maledivy - transfer

Zajímavosti o Maledivách a fakta, která byste měli vědět

 • Maledivy tvoří 1190 ostrovů, ale pouze 220 je obydlených a postupně je zaplavuje voda, takže dovolenou netřeba odkládat. Aktuálně je na Maledivách přibližně 106 resortů a stále přibývají nové.
 • Maledivy jsou sice nejmenší muslimskou zemí, ale je tam přísný zákaz dovozu alkoholu a vepřového masa a výrobků (pokud vám něco z uvedeného najdou po příletu, ihned to zabaví), zároveň platí zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti a zakázány jsou i nuda pláže, alkohol je povolen pouze v resortech, které na to mají licenci.
 • Svatby na Maledivách jsou pouze symbolické – proto se doporučuje vzít se oficiálně doma a na Maledivách absolvovat jen symbolický obřad. Případně je možné se vzít na nedaleké Srí Lance a Maledivy využít jako svatební cestu.
Maledivy

Internet a Wi-Fi na Maledivách

Internetové připojení se v porovnání s minulými lety skutečně zlepšilo. Ve většině resortů najdete Wi-Fi připojení v lobby (bez poplatku) a v pokojích je pokrytí někde bezplatně a jinde za poplatek.

Poplatek za používání internetu může být přibližně 7-10 USD na jeden den, případně si můžete zakoupit zvýhodněný balíček na 7 dní apod. Nejluxusnější resorty mají většinou bezdrátové připojení na internet v rámci celého ostrova.

Co dělat v ráji? Aktivity na Maledivách

Na Maledivách platí: beach, eat, sleep, repeat. Je zde úžasný podmořský svět, který je díky průzračné vodě možné vidět už z břehu a mezi nejlepší aktivity tak patří šnorchlování, potápění a opět šnorchlování. Velké resorty mají golfové hřiště, tenisový kurt a dokonce i fotbalové hřiště.

Maledivy

Mezi běžné aktivity patří kajak, paragliding, chytání ryb, plážový volejbal a dokonce i surfování. Jsou ostrovy, kde moře a vítr nabízejí ideální podmínky, a proto na Maledivách najdete i speciální balíčky pro surfaře. Pokud náhodou vlny nejsou, mohou vás vzít lodí na místo, kde si je naplno užijete. Garantují vám i limitovaný počet míst, aby se nestalo, že na vlnu bude čekat stovka surfařů.

Lokální ostrovy

Kromě resortů vybudovaných pro turisty, využívají někteří cestovatelé ubytování na místních rybářských ostrovech. Jde však o velmi skromné ​​podmínky v jednoduchých rodinných penzionech a se skromným stravováním buď přímo u domácí rodiny, nebo v místní restauraci.

Zde je důležité vědět, že ve srovnání s dovolenou v resortu není rozdíl jen ve standardu ubytování a službách, ale na místních ostrovech není povoleno ani koupání v plavkách. Přes plavky je třeba mít přehozenou tuniku nebo se koupat v plavkovém tričku. To platí pro ženy i pro muže. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na to, že alkohol zde rovněž nikde nekoupíte a ani si ho nemůžete přivézt z domu.

Maledivy

Tyto resorty doporučujeme (výborný poměr cena/kvalita)

Při vyhledávání doporučujeme nastavit minimální počet nocí o jednu více než počet nocí, které chcete na Maledivách strávit. Většina touroperátorů počítá i první noc, která je strávena v letadle, do celkové délky pobytu.

4* hotel Malahini Kuda Bandos

Nový hotel, který otevřeli teprve v roce 2016. Transferem lodí z letiště jen asi 10 minut.

Maledivy - Malahini Kuda Bandos***

4* hotel Cinnamon Dhonveli Maldives

Krásná čistá pláž s pozvolným vstupem do moře.

Maledivy - Cinnamon Dhonveli Maldives

5* Kudafushi Resort & Spa

Resort, který nabízí ubytování v nádherných vilkách na pláži. Nechybí transfer a All Inclusive servis.

Maledivy - Kudafushi Resort & Spa

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru