Connect with us
LOT

Amerika

Americká nabídka LOT: New York, Miami a L.A. z Ostravy nebo Prahy od 11 490 Kč

Americká nabídka LOT: New York, Miami a L.A. z Ostravy nebo Prahy od 11 490 Kč

USA už nějakou chvíli vítají i turisty z Evropy. Máš už letenku do své vysněné destinace? Jestli ne, LOT Polish Airlines ti s tím pomohou. Z Ostravy nebo Prahy tě jen s jedním pohodlným přestupem ve Varšavě dopraví do New Yorku, na Floridu nebo Kalifornie. Mrkni na letenky od 11 490 Kč.

Reklama

Letenky do USA s LOT

Proč si vybrat aerolinky LOT Polish Airlines?

Polské aerolinky LOT nejsou ve svém oboru žádnými nováčky. Fungují už více než 90 let, a i když se jich situace týkající se koronaviru dotkla podobně jako ostaních leteckých společností, jejich pravidelné linky se opět obnovují.

Bezpečnost na prvním místě

Společnost s jedním z nejmodernějších leteckých parků vůbec dbá zejména v současné době na zajištění bezpečnosti cestujících i posádky. Na letištích i na palubě letadla jsou dodržována přísná pravidla odvíjející se od stanovených #FlySafeFlyLOT procesů.

LOT

#FlySafeFlyLOT pravidla na letišti:

 • Všichni zaměstnanci letiště jsou vybaveni bezpečnostními prostředky.
 • Na letišti je vyžadováno dodržování sociálního odstupu. Minimální vzdálenosti jsou zde vyznačeny.
 • V rámci celého letiště je k dispozici dezinfekce na ruce.

#FlySafeFlyLOT pravidla na palubě:

 • Členové posádky jsou vybaveni maskou, rukavicemi či dezinfekcí. Současně jsou proškoleni o aktuálních bezpečnostních prosecech.
 • Kontakt mezi posádnou a cestujícími je omezen na minimum.
 • Občerstvení a nápoje jsou podávány v samostatných balíčcích.
 • Během letu jsou cestujícím k dispozici antibakteriální ubrousky a gely.
 • Všechna letadla jsou vybavena HEPA filtry a jsou pravidelně dezinfikována.
 • Noviny a časopisy jsou nahrazeny digitálním elektronickým tiskem, cestujícím je k dispozici více než 1000 různých titulů.
 • V letadle není možné platit v hotovosti, akceptovány jsou pouze platební karty.

Pohodlí během letu i v ekonomické třídě

Vystoupit po několika hodinách v letadle odpočatý je přesně tím, o co se letecká společnost LOT snaží. I proto na své mezikontinentální lety nasazují oblíbený Boeing 787 Dreamliner. Součástí letadel je LED osvetlení a stmívatelná okna minimalizující jet-lag.

O dokonalý komfort se starají pohodlná sklopná sedadla s 43 cm širokou základnou. Nechybí nastavitelná opěrka hlavy a deka s polštářem.

Zábava během letu

U všech sedadel najdeš elektrickou zásuvku, USB port a individuální zábavní systém. Je tedy jen na tobě, jestli se rozhodneš věnovat práci nebo prozkoumáš nabídku sestávající z více než 100 filmů a televizních seriálů, koncertů, zábavních pořadů a her.

LOT

Hlady trpět nebudeš

Během letu se můžeš těšit na velice chutný zážitek. Palubní personál ti dá vybrat ze dvou variant teplých jídel a před přistáním ti naservíruje buď další teplé jídlo, nebo svačinku – závisí na délce letu. Kdyby ti to ale přece jen bylo málo, vyzkoušej i delikatesy z placeného menu LOT Sky Bar.

Žízeň pak zaženeš některým z nápojů nabízených zdarma, jako vodou, perlivými nápoji, ovocnými šťávami, čajem či kávou. Z alko sekce je na výběr víno a pivo.

LOT

Kterou destinaci USA si vybereš?

LOT Polish Airlines si připravily lety hned do několika koutů Spojených států. Kam si to namíříš ty? Vydáš se za jedinečnou atmosférou New Yorku, zvolíš pláže Miami nebo dáš přednost Los Angeles a prozkoumáš krásy Kalifornie? Jestli nemáš jasno, inspiruj se našimi cestopisy.

Los Angeles

Podmínky vstupu do USA

USA se 8. listopadu 2021 otevřely cestujícím ze Schengenu. Zahraniční turisté potřebují ke vstupu do Ameriky kromě důkazu o očkování i negativní test na COVID-19, který nesmí být starší 1 den před odletem.

Pro vstup do USA je i nadále nutný cestovní pas s vízem nebo elektronickou autorizací ESTA.

New York

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru