Connect with us
lot

Amerika

S Dreamlinerem se zkrátka létá lépe. Reportáž ekonomické třídy LOT na lince do USA

S Dreamlinerem se zkrátka létá lépe. Reportáž ekonomické třídy LOT na lince do USA

Věděl jsi, že aerolinky LOT létají z Varšavy do Chicaga již více než 50 let? Tak, už to víš. Při této příležitosti jsem si nemohl nechat ujít šanci letět do třetího největšího amerického města a vyzkoušet klasiku, kterou létají téměř všichni – ekonomickou třídu na palubě zbrusu nového Boeingu Dreamliner 787 v barvách LOT. Jak to dopadlo? Tady jsou mé postřehy a stručná recenze. Na závěr článku připojuji také akční letenky!

Reklama

Rychlé lety z Prahy i Ostravy

Pokud preferuješ přímé lety, tedy rád létáš bez přestupu, z Evropy existuje velmi mnoho alternativ, jak se dostat do USA. V případě polských aerolinek LOT si můžeš vybírat z více komfortních spojení. Pokud chceš letět přímo, můžeš z nedalekého Krakova či Varšavy. Jestli jsi fanouškem odletů z Prahy, Ostravy, Vídně či Budapešti, můžeš letět komfortně s přestupem ve Varšavě. To byl i můj případ.

LOT dreamliner

Dvě zavazadla: 23kg podpalubní a 8kg příruční

Na všech mezikontinentálních trasách si cestující v ekonomické třídě LOT mohou vzít na palubu příruční zavazadlo do 8 kg a podpalubní zavazadlo do 23 kg. Jen u nejlevnějších letenek je třeba si dát pozor, podpalubní zavazadlo totiž může chybět. Před koupí si to tedy v detailu rezervace zkontroluj. Pokud tam zavazadlo není, můžeš ho dokoupit i později ve správě tvojí objednávky, případně přes zákaznický servis Pelikána.

LOT lety do USA

Šikovná mobilní appka, kde je check-in hračka

Pokud při cestování preferuješ elektronickou komunikaci s aerolinkami, potěším tě. LOT Polish Airlines mají přehledný web a také chytrou appku, kde před odletem vyřídíš vše potřebné, případně můžeš zadávat speciální požadavky na jídlo, sezení apod. Check-in máš hotový raz dva a letenku budeš mít v mobilu – nic nemusíš tisknout, jen přijdeš na přepážku, předáš zavazadla a před odletem ukážeš letenku. Ano vím, je to už takový standard u většiny leteckých společností. Na druhé straně to stále mnoho cestujících nevyužívá, což je škoda.

LOT letenky online
LOT mobilní aplikace

Let do Varšavy nabízí vyšší standard než lowcosty

Pokud letíš z Prahy, Ostravy či Vídně do Varšavy, můžeš se těšit minimálně na to, že palubní servis je velmi příjemný. Běžně na takových trasách, kde létají lowcosty jako Ryanair či Wizz Air, nedostaneš jídlo. LOT ti ho ovšem dá, takže první bonus na naší cestě do USA. Sezení je komfortní a místa na nohy je tak akorát – takže co se týče pohodlí, jedná se o zlatý standard.

Dreamliner sedačky

LOT Dreamliner prostor na nohy

Na letu do Varšavy dostaneš slaný a sladký snack, nechybí ani nápoj.

LOT občerstvení

3 byznys salonky ve Varšavě: Wi-Fi, super jídlo a sprchy

Některá evropská letiště jsou ráda, že mají jeden byznys salonek. Ve Varšavě jsou minimálně tři, o kterých vím. Najdeš je v Schengen i Non-Schengen zóně. Je to super místo k odpočinku, relaxu před odletem a občerstvení se. Volný vstup mají pasažéři s byznys letenkami a poté všichni ti, kteří si to zaplatí (asi 770 Kč), případně mají prémiové kreditní karty (MasterCard, Revolut).

Samozřejmostí je komfortní sezení, spousta dobrého jídla (teplá i studená kuchyně) a pití (alko/nealko), rychlý internet a v některých saloncích ve Varšavě i sprcha. Podle mě super místo, kde si odpočinout. Navíc tady nikdy není plno.

Varšava salónek

Jak vypadá let z Varšavy do Chicaga (resp. kamkoli do USA)

Ekonomická třída LOT Polish Airlines na lince z Varšavy do Chicaga je již na první pohled velmi příjemná. Sezení 3-3-3 ti zajistí, že pokud není přeplněné letadlo, můžeš se cestou do Ameriky docela fajn vyspat. Jestli spát nemůžeš, můžeš si užít zábavu s multimediálním systémem či sledovat živě a ve 3D probíhající let do USA.

LOT interiér letadla

Téměř všechny mezikontinentální lety provozují LOT Polish Airlines s Boeingem 787 Dreamliner, nejmodernějším letadlem na světě. Jsou zde milé detaily jako lepší sezení či příjemné noční osvětlení. Jakmile nastoupíš do letadla, přivítá tě otevřený prostor. Strop připomíná spíše střešní okna a vše je doplněno o modré LED osvětlení, které napodobuje oblohu. I proto se v praxi používá název Sky Interior.

Dreamliner patří mezi jeden z nejkrásnějších typů letadel. Je přehledný a pohodlný. Celkově je v něm 252 míst, z toho 18 pro byznys pasažéry, 21 sedadel se nachází v Premium Economy a 213 míst je v ekonomické třídě. Spánek je v tomto letadle kvalitnější i díky nižšímu tlaku. Pokud tě během letů bolívá hlava, doporučujeme ti letět právě Dreamlinerem.

Aerolinka LOT sedadla

Všechna sedadla v Dreamlinerech LOT jsou vybavena elektrickou zásuvkou, USB portem a individuálním palubním zábavním systémem. Letadlo má rovněž stmívatelná okna pro minimalizaci jet-lagu.

LOT okýnka

O pohodlí pasažérů na dálkových trasách se stará komfortní sklopné sedadlo s 43 cm širokou základnou sedáku, nastavitelnou opěrkou hlavy na každém sedadle a příjemnou přikrývkou a polštářem. Pokud jsi zvyklý na amenity kit (kosmetický balíček s drogerií), tady ho v ekonomické třídě bohužel nedostaneš.

Na dálkových letech si můžeš vychutnat široký výběr palubní zábavy včetně více než 100 filmů a televizních seriálů (inspirovaných i zeměmi, do nichž právě letíš).

LOT obrazovka

Jídlo v ekonomické třídě LOT je velmi chutné. Sestává z jednoho velkého hlavního menu a několika snacků. V případě teplého jídla si vždy můžeš vybrat ze dvou možností jídelníčku a pokud preferuješ vegeteriánskou stravu, není to vůbec problém. Na delších letech než je ten do USA dostaneš před přistáním další jídlo nebo občerstvení. Během celého letu máš k dispozici také bezplatné nápoje: kávu, čaj, vodu, bublinkové nápoje a ovocné šťávy, stejně jako bílé a červené víno a pivo.

snack během letu

LOT jídlo

Základna ve Varšavě, Krakově a v Budapešti

Polská metropole Varšava má mnohé přímé linky do Ameriky New York (JFK), Newark, Chicago, Miami, Los Angeles a létá i do Toronta. Nedávko se k Varšavě přidala také linka Krakov Chicago.

Letecká společnost LOT

Závěrečné hodnocení

LOT Polish Airlines nabízí velmi zajímavou alternativu letů do USA. Pokud se ti například nepodaří sehnat levné přímé spojení z Vídně, s polskými aerolinkami můžeš často létat přes Varšavu za oceán výhodně. Pro cestující z Moravskoslezského kraje mohou být zajímavé i odlety z Krakova. Zážitek na palubě je díky Dreamlineru velmi příjemný a považujeme jej za lepší standard z konkurence létající z Evropy do USA.

Letadla aerolinek LOT

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3.7/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru