Connect with us
Miami - Ocean Drive

Cestopisy

Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 11 390 Kč

Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 11 390 Kč

Miami – největší město jihovýchodní části Floridy a druhé největší město v celém státě. Miami je taky výstřední architektura ve stylu Art Deco, divoký noční život, nádherné pláže, ale i dobrodružství v podobě Národního parku Everglades. Inspiruj se našimi tipy a rovnou si vyber jednu z akčních letenek.

Reklama
South Beach, Miami.

Miami Beach

Miami Beach je město nekonečných písčitých pláží jako z katalogu a pomyslná ikona celé Floridy. Na South Beach, která se zase považuje za ikonu Miami, najdete bujarou zábavu v předražených barech, restauracích a klubech. Pokud se chcete seznámit s dalšími turisty a považujete se za noční živel, tahle čtvrť je přesně pro vás. Největší koncentraci veškerých kratochvil, včetně Muzea Art Deco objevíte na slavném bulváru Ocean Drive. Rozhodně se zde ale nechystejte autem – zaparkovat je téměř nemožné.

Slavný bulvár Ocean Drive, Miami.

Čtvrť North Beach je na druhou stranu perfektní místo pro relaxaci a útěk před městským ruchem. Je to asi proto, že se jedná o starší oblast, kde se pohybují především domácí. Podél Collins Avenue najdete nádherné čisté bílé pláže s hotely přímo u pobřeží. Žije tam mnoho Argentinců, kteří sebou přinesli hromadu chutného jídla. U místních je nejoblíbenější podnik Buenos Aires Bakery, kde se můžete zastavit na snídani i oběd. Pokud milujete hamburgery, po cestě z pláže se zastavte do drobné restaurace Burgers&Shakes na rohu Collins Avenue a 74th Street. Kromě obrovského burgeru si můžete dát i chutný shake. Ceny jsou na USA úplně standardní, nic předraženého. Jestli si chcete jen někde v klidu udělat piknik, zajezdit si na kole nebo si jít zaběhat, navštivte Open Space Park.

North Beach, Miami.

K Miami Beach neodmyslitelně patří také podmořský život. Floridská část Atlantického oceánu pod hladinou schovává třetí největší bariérový útes na světě. Můžete jít šnorchlovat a potápět se, to vše v unikátním ekosystému chráněném národními organizacemi. Garantujeme vám, že si budete připadat jako ve velkém akváriu. Veškeré potřebné příslušenství si můžete na místě koupit nebo půjčit, potápěčských středisek a půjčoven je tam hned několik. Pokud se náhodou bojíte žraloků nebo jiných mořských potvůrek, zajednejte si plavbu lodí a z bezpečí se kochejte třeba delfíny a rozkošnými kapustňáky.

Kapustňák v oceánu.

Akční letenky do Miami

Oleta River State Park

Oleta River State Park najdete v rámci North Beach, jen kousek od Sunny Isles. Jedná se o největší městský park na Floridě, který se snaží odlehčit zdejší rušný městský život. Domácí ho zbožňují. Můžete se tam pustit do cyklistiky, rybaření, kanoistiky nebo procházek po mangrovových lesích, které jsou protkané turistickými stezkami. Kajaky, kánoe i kola si můžete půjčit v místní půjčovně BG Oleta River Outdoor Center. V parku je mnoho piknikových stolů a veřejných grilů, které se především o víkendu stávají útočištěm rodin s dětmi. S návštěvou určitě neváhejte, objevovat místní přírodu na kajaku nebo kánoi je parádní zážitek. A plavky můžete využít i při opalování na krásné bílé pláži, která tu nesmí chybět.

Zálov u Oleta River State Park.

Národní park Everglades

Everglades – na první pohled jedna velká bažina. Na druhý pohled domov několika ohrožených a chráněných druhů zvířat jako jsou kapustňáci, krokodýli američtí a pumy floridské. Právě zvířata jsou hlavním důvodem turistických návštěv. Nejvyhledávanější jsou u všech turistů samozřejmě plazi, jejichž koncentrace je zde obrovská. Údajně nejideálnější podmínky pro pozorování zdejšího života jsou v zimním období, které bývá suché. Hladina vod je nižší a zvířata jsou víc na očích.

Aligátor v Národním Parku Everglades.

Od těch nebezpečnějších krasavců – aligátorů a krokodýlů – si držte velký odstup a na jejich pozorování zvolte radši dalekohled. Nejvíc jich najdete v okolí Shark Valley, Anhinga Trail a Eco Pond. Kanoisté se mohou vydat po kanálu Snake Bights do stejnojmenného zálivu nebo k zálivu Chokoloskee Bay. Uvidíte tam spoustu vodního ptactva, které tam při odlivu shání v bahně večeři. Pokud si chcete i vy během své návštěvy ulovit večeři, nemusíte se bát, že byste museli hladovět až do Miami. Přímo v Everglades City zavítejte do restaurace Camellia Street Grill, která vás dostane svými vynikajícími mořskými plody, krásnou verandou nad vodou a přívětivým personálem. Velmi oblíbený je také stánek Robert Is Here v nedalekém městě Homestead, s čerstvým ovocem, BBQ a kontaktní zoo v zadní části. Jedná se o velice příjemný rodinný podnik, kde o víkendu hraje i živá hudba. Homestead ale nabízí také výbornou mexickou kuchyni, například v restauraci s názvem Rosita’s. Lidé tam často cestují i z druhého konce Floridy, takže na tom asi něco bude.

Národní Park Everglades.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru