Connect with us

Amerika

Pelipeckovní roadtrip po USA: 18. díl – Chicago

Chicago. Jazzový ráj a naše předposlední zastávka. Na ubytování jsme měli štěstí. Domovem se nám stal Field House Jones na Chestnut Street s parádním snack barem hned vedle recepce, navíc jen za 20 dolarů na noc. Hipsteřina tam na vás bude dýchat z každého centimetru. Stěny plné všemožného haraburdí, od starých dřevěných lyží až po tenisové rakety vás jednoznačně musí zaujmout. Kromě toho se tento dům plný milého personálu a nocležníků z všelijakých koutů světa nachází co by kamenem dohodil k druhému nejlepšímu burgeru na světě. Ano, tentokrát nám stačil jeden odstavec, abychom začali mluvit o jídle. Bohužel, jinak se nedá. Bez váhání se vydejte do podniku s názvem Franklin Room, na ulici Franklin Street.

Reklama

Hostel FieldHouse Jones v Chicagu.

Mají tam hodně dobrot od vegetariánských salátů až po ústřice, ale to, co dokázali udělat s tím burgerem je na samostatný článek. Tak zkrátka a dobře, dejte si ho! Používají wagyu maso, které je původně ze speciálně krmených japonských krav nejvyšší kvality. Oblizovat se budete ještě i druhý den. Navíc, pokud tam dorazíte v sobotu večer, můžete si užít i kvalitní jazz naživo. My jsme tam byli ve čtvrtek, takže jsme, jako klasicky, utřeli nos. Naštěstí jsme vyrazili na noční procházku tímto malým New Yorkem a narazili jsme na podnik Redhead Piano Bar. A takové dobré pivo po dobrém burgeru nikdy nemůže být zlé. O to víc, když vám k tomu hraje živá hudba s talentovanou zpěvačkou.

Redhead Piano Bar.

Vidět Chicago za tmy má své kouzlo. Nemusíte se brodit davem lidí, všechno je krásně osvícené a působí to ještě o úroveň zajímavěji než ve dne. V klidu si můžete prohlédnout gigantickou sochu Abrahama Lincolna, který předává slavný dokument Gettysburg Adress dalšímu podobně velkému panákovi, nebo třeba extrémně předraženou restauraci Michaela Jordana. My jsme si ho ale nenechali ujít ani ráno, samozřejmě. První zastávka směřovala k Millenium Parku, kde si spokojeně sedí asi nejznámější umělecké dílo v celém Chicagu – Cloud Gate. Pro neználky, jako jsme byli před příjezdem i my, rádi vysvětlíme, že se jedná o onu zrcadlovou fazoli, u které se každý návštěvník tak rád fotí. My jsme nebyli výjimkou. Já na to moderní umění moc nejsem, ale toto stvoření se britskému umělci Anishi Kapoorovi opravdu povedlo. Na ty mrakodrapy, které se deformovaně zrcadlily v této bráně bych se dokázala dívat hodně dlouho.

Cloud Gate v Millenium Parku.

Socha Abrahama Lincolna v Chicagu.

Pokud jste fanoušci sportu, nevynechte United Center. Přesně to je totiž domovem hokejového týmu Chicago Blackhawks, a hlavně to byl domácí stadion Michaela Jordana, který tady za Chicago Bulls odehrál neuvěřitelných 930 zápasů. Od roku 1984 do 1998 tady byl králem, a tak tu má právem vystavenou bronzovou sochu v životní velikosti. Naše slovenská část posádky se těšila i z obrovské sochy Stanislava Mikity – Slováka, který byl považován za nejlepšího centra 60. let. Svého bronzového ztělesnění se dočkal až po své smrti, kdy byl v roce 2017 zařazen mezi 100 nejlepších hráčů NHL.

Socha Michaela Jordana v United Center.

Chicago nás svou atmosférou pomalu začal připravovat do naší konečné stanice. New York i s odevzdáním auta už klepal na dveře, takže jsme si z tohoto asi nejvíc evropsky působícího města víc užít nestihli. Pokud budete mít taky podobně naknap, určitě si vyhraďte aspoň chvíli na procházku přes den i večer. Slunce i tma dávají tomuto mrakodrapovému hnízdu úplně odlišný šmrnc. A můžete nám třeba i napsat, o co všechno jsme přišli, pokud jste toho stihli víc. Budeme rádi 🙂

Klikněte pro komentář

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

POBYT DNE: 5* prodloužený víkend na Šumavě od 1 990 Kč https://t.co/izk5kVz18b2 dny dozadu
Chorvatsko úplně otevře hranice pro občany 10 zemí včetně České republiky https://t.co/yTfzPHe9Pn #novinky2 dny dozadu
Austrian Airlines oznámily návrat. Létat začnou 15. června! https://t.co/m8mGvF7Lju #novinky2 dny dozadu
Které země můžete navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Černá Hora otevře hranice začátkem června. Zatím pro vybrané země https://t.co/8JGaF0RDO6 #novinky2 dny dozadu
Kypr proplatí náklady na dovolenou, pokud návštěvníkovi zjistí COVID-19 https://t.co/nwx0k4blFk #novinky2 dny dozadu
Gondoly v Benátkách už opět jezdí. Italové se vracejí zpět k životu https://t.co/MHqTCjomkz #novinky2 dny dozadu
Ryanair hlásí masivní nárůst rezervací na červenec, lidi neodrazuje ani karanténa https://t.co/YdmzjDse6I #novinky3 dny dozadu
Wizz Air se potichu přesouvá z Dubaje do Abu Dhabi, vzlétne do 2 týdnů https://t.co/FJbTM8l71N #novinky3 dny dozadu
Techno a falafel. Jak si užít Berlín, když máš dvacet https://t.co/gIl4UyU9Qd3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru