Connect with us
Chicago

Cestopisy

Pelipeckovní roadtrip po USA: 18. díl – Chicago

Pelipeckovní roadtrip po USA: 18. díl – Chicago

Chicago. Jazzový ráj a naše předposlední zastávka. Na ubytování jsme měli štěstí. Domovem se nám stal Field House Jones na Chestnut Street s parádním snack barem hned vedle recepce. Navíc jen za 20 dolarů na noc. Hipsteřina tam na vás bude dýchat z každého centimetru. Stěny plné všemožného haraburdí, od starých dřevěných lyží až po tenisové rakety vás jednoznačně musí zaujmout. Kromě toho se tento dům plný milého personálu a nocležníků z všelijakých koutů světa nachází co by kamenem dohodil k druhému nejlepšímu burgeru na světě. Ano, tentokrát nám stačil jeden odstavec, abychom začali mluvit o jídle. Bohužel, jinak se nedá. Bez váhání se vydejte do podniku s názvem Franklin Room, na ulici Franklin Street.

Reklama
Hostel FieldHouse Jones v Chicagu.

Mají tam hodně dobrot od vegetariánských salátů až po ústřice. To, co ovšem dokázali udělat s tím burgerem, je na samostatný článek. Zkrátka a dobře, dejte si ho! Používají wagyu maso, které je původně ze speciálně krmených japonských krav nejvyšší kvality. Oblizovat se budete ještě druhý den. Navíc, pokud tam dorazíte v sobotu večer, můžete si užít i kvalitní jazz naživo. My jsme tam byli ve čtvrtek, takže jsme, jako klasicky, utřeli nos. Naštěstí jsme vyrazili na noční procházku tímto malým New Yorkem a narazili jsme na podnik Redhead Piano Bar. A takové dobré pivo po dobrém burgeru nikdy nemůže být zlé. O to víc, když vám k tomu hraje živá hudba s talentovanou zpěvačkou.

Redhead Piano Bar.

Fazole v Millenium Parku

Vidět Chicago za tmy má své kouzlo. Nemusíte se brodit davem lidí, všechno je krásně nasvícené a působí to ještě o úroveň zajímavěji než ve dne. V klidu si můžete prohlédnout gigantickou sochu Abrahama Lincolna, který předává slavný dokument Gettysburg Adress dalšímu podobně velkému panákovi, nebo třeba extrémně předraženou restauraci Michaela Jordana. My jsme si ho ale nenechali ujít ani ráno, samozřejmě. První zastávka směřovala k Millenium Parku, kde si spokojeně sedí asi nejznámější umělecké dílo v celém Chicagu – Cloud Gate. Pro neználky, jako jsme byli před příjezdem i my, rádi vysvětlíme. Jedná se o onu zrcadlovou fazoli, u které se každý tak rád fotí. My jsme nebyli výjimkou. Já na to moderní umění moc nejsem, ale toto stvoření se britskému umělci Anishi Kapoorovi opravdu povedlo. Na mrakodrapy, které se v této bráně deformovaně zrcadlily, bych se dokázala dívat hodně dlouho.

Cloud Gate v Millenium Parku.

Socha Abrahama Lincolna v Chicagu.

V hlavní roli basketbal

Pokud jste fanoušci sportu, nevynechte United Center. Přesně to je totiž domovem hokejového týmu Chicago Blackhawks. Hlavně to byl také domácí stadion Michaela Jordana, který tady za Chicago Bulls odehrál neuvěřitelných 930 zápasů. Od roku 1984 do 1998 tady byl králem, a tak tu má právem vystavenou bronzovou sochu v životní velikosti. Naše slovenská část posádky měla radost i z obrovské sochy Stanislava Mikity – Slováka, který byl považován za nejlepšího centra 60. let. Svého bronzového ztělesnění se dočkal až po své smrti, kdy byl v roce 2017 zařazen mezi 100 nejlepších hráčů NHL.

Socha Michaela Jordana v United Center.

Chicago nás svou atmosférou pomalu začalo připravovat do naší konečné stanice. New York i s odevzdáním auta už klepal na dveře, takže jsme si z tohoto asi nejvíc evropsky působícího města víc užít nestihli. Pokud budete mít taky podobně naknap, určitě si vyhraďte aspoň chvíli na procházku přes den i večer. Slunce i tma dávají tomuto mrakodrapovému hnízdu úplně odlišný šmrnc. A můžete nám třeba klidně napsat, o co všechno jsme přišli, pokud jste toho stihli víc. Budeme rádi 🙂

* Uvedené ceny odpovídají roku 2017, takže počítejte s jejich případnou změnou.

Akční letenky do USA

Předchozí díly a další pokračování:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru