Connect with us
Letadlo společnosti easyJet

Novinky

Nové berlínské letiště Brandenburg bude klíčovou základnou aerolinií easyJet

Nové berlínské letiště Brandenburg bude klíčovou základnou aerolinií easyJet

Společnost easyJet získala o víkendu tu čest být první leteckou společností, která využije nově otevřený terminál berlínského letiště Brandenburg. Ačkoliv většina nízkonákladových dopravců se novému megalomanské letišti vyhýbá, pro oranžového přepravce z Británie to neplatí. Z letiště plánuje nabídnout až 70 leteckých spojení.

Reklama

Nové letiště Brandenburg bude brzy hlavní základnou metropole Berlín. Původní letiště Tegel mají začátkem listopadu uzavřít a staré letiště Schönefeld změní na Terminál 5 pro Brandenburg. Aerolinky tak přesunou z letiště Tegel do Braniborsku v průběhu příštího týdne všechny služby, které obvykle směřovaly do a z Tegelu.

Velká příležitost pro easyJet

Aerolinky easyJet si udržují základnu v Berlíně od roku 2004 a posledních 16 let patřila mezi ty nejdůležitější v Evropě. Berlín byl také první základnou easyJetu mimo Velkou Británii.

EasyJet bude nyní největším samostatným dopravcem ve městě s tržním podílem 35 % cestujících. Aerolinky chtějí v roce 2021 nabídnout z nově otevřeného berlínského letiště Brandenburg více než sedmdesát spojení. „Cítíme se v Berlíně jako domácí přepravci,“ uvedli představitelé společnosti při oficiálním otevření letiště.

Podle Lundgrena easyJet zaměstnává na své berlínské základně více než 1 000 pracovníků. Provoz obrovské základny v Braniborsku znamená, že letecká společnost může konsolidovat svou činnost v Německu a ušetřit náklady. Předtím easyJet létaly ze dvou letišť – ze Schönefeld i z Tegelu.

Obrovská základna mimo Velké Británie by mohla být pro britského dopravce potenciálním přínosem, kterého již v lednu zasáhnou první důsledky Brexitu.

Naše užitečné články o Berlíně i Německu

Nejlevnější letenky z Berlína

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru