Connect with us
Vánoční trhy v Norimberku budou letos zrušeny

Koronavirus

Vánoční trhy v Norimberku patří mezi nejstarší v Německu. Letos se nekonají

Vánoční trhy v Norimberku patří mezi nejstarší v Německu. Letos se nekonají

Jedny z nejpopulárnějších vánočních trhů, v německém Norimberku, letos nebudou.

Reklama

Norimberk je druhé největší město v Bavorsku. Vánoční trhy jsou v tomto městě nejen oblíbené, ale i jedněmi z nejstarších v Německu. Pocházejí ze 16. století. Ročně je navštíví 2 miliony lidí.

Norimberké vánoční trhy jsou známé dřevěnými stánky ozdobenými červeno-bílými látkami na hlavním náměstí. Voní typickými perníčky, klobásami a vařeným víno.

Původně plánovali adventní trhy otevřít za speciálních podmínek. Stát měly na čtyřech různých náměstích. Starosta města Marcus König však oznámil, že událost bude zrušena úplně, píše Lonely Planet.

Vánoční trhy v Norimberku
Zdroj: Shutterstock/vulcano

„Toto rozhodnutí pro nás není snadné. Vánoční trhy se svou velkou tradicí patří k Norimberku. Přesto nemůžeme ostraveldlnit shromáždění tisíců lidí v centru města,“ vysvětlil starosta rozhodnutí.

Zdroj úvodní foto: Shutterstock/Perati Komson

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru