Connect with us
Boeing Jumbo Jet 747

Novinky

Tato letadla na důchodu přetvořili na hotely, restaurace či vodní parky

Tato letadla na důchodu přetvořili na hotely, restaurace či vodní parky

Restaurace, vodní park či hotel v letadle? Kreativitě se zřejmě meze nekladou. Takto změnili některé okřídlence.

Reklama

Jumbo Stay – hotel v Boeingu 747-200

Královna nebes – Boeing 747-200 se už sice asi neproletí, ale jeho role ještě díky Oscarovi Diösovi, který jeden z modelů koupil, neskončila. Proměnil ho totiž na hotel. Letadlo původně sloužilo pod značkou Singapore Airlines, Pan Am a Transjet. Diös odebral všech 450 sedadel a postavil zde 33 pokojů s 76 lůžky. Ceny za noc se pohybují od 61 dolarů až po 212 dolarů. Ubytování s názvem Jumbo Stay se nachází ve Švédsku, hned u letiště Arlanda International Airport.

Zdroj: Jumbo Stay

Airbus A320-233 – čínská restaurace

V čínském městě Nanjing bude letadlo, které patřilo aerolinkám Chongqing Airlines a China Southern Airlines, přeměněno na restauraci.

Boeing 727 – hotel v džungli

Jestli cestuješ do Kostariky, v místním národním parku se můžeš ubytovat v Boeingu 727, který předtím sloužil aerolinkám South Africa Air a Avianca. Později byl však ponechán na pospas na letišti v San José. Následně ho s myšlenkou na nový osud přemístili na pěti nákladních autech do džungle. Letadlo se tak změnilo na unikátní jumbo hotel. Nechybí terasa s výhledem na oceán a romantická atmosféra v obklopení opic či lenochodů.

Zdroj: Costa Verde

Airbus A319 – místo na kempování

V anglickém Walesu, konkrétně v Pembrokeshire, se nachází bývalý Airbus A319 společnosti Etihad. Aktuálně slouží jako skvělý spot na originální kempovačku. Dvě noci stojí 395 dolarů.

Zdroj: Apple Camping

Boeing 747 – tobogán ve vodním parku

Vodní park Wings and Waves v americkém Oregonu je známý pro svou atrakci – Boeing 747 se dvěma skluzavkami. Kdysi létal pro Delta Air Lines, China Airlines a Pan Am.

Zdroj: Shuttesrtock/EQRoy

Boeing 747 – tentokrát pod vodou

Společnost Dive Bahrain ponořila Boeing 747 a vytvořila z něj umělý útes o velikosti 100 tisíc metrů čtverečních. Chtěli vytvořit originální místo na potápění. Je z něj největší podvodní tématický park na světě.

Ilyushin II-18 – luxusní hotel

V Holandsku mají na letišti Teuge letadlo přetvořené na luxusní hotel. Toto sovětské letadlo bylo postaveno v roce 1960 a předtím, než z něj udělali restauraci, nalétalo mnoho mil. Hotel se z něj stal v roce 2007.

Další 747 – dům z křídel

Studio Environmentální architektury Davida Hertze postavilo dům v Malibu, Kalifornii, přičemž použili křídla a ocas jako materiál na střechu stavby. Dům se objevil i v Netflix show The World’s Most Extraordinary Homes.

Zdroj: davidhertzfaia

Zdroj informací: Simple Flying

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru