Connect with us

Novinky

Jak změní Brexit cestování Britů do EU? Již jsou známa některá nová pravidla

Jak změní Brexit cestování Britů do EU? Již jsou známa některá nová pravidla

Přestože uběhly 4 roky od momentu, kdy Velká Británie hlasovala za odchod z Evropské unie, ještě nejsou jasné všechny detaily. Aktuálně vydala britská vláda přesnější pokyny týkající se cestování a změn, které by měli občané od ledna 2021 očekávat.

Reklama

Nová pravidla se týkají Britů, kteří budou chtít navštívit EU, Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko. Některé z nich se však nevztahují k cestování do Irska.

Co se tedy v roce 2021 pro Brity změní?

  • Cestovní pas musí být platný alespoň 6 měsíců.
  • Cestovní pas by neměl být vydán více než před 10 lety.
  • Britové mohli v minulosti na cestování po Evropě využívat EHIC – Evropskou kartu zdravotního pojištěnce, která zajišťovala ošetření zdarma nebo za snížené poplatky. Těmto kartám vyprší platnost na konci roku 2020 bez ohledu na to, jaké datum expirace karta uvádí.
  • Zkomplikuje se i cestování s domácími zvířaty. Musí jim být odebrány vzorky krve, musí být očkováni a očipováni. Krev musí být zpracována laboratoří schválenou Evropskou unií a po výsledcích musí majitelé čekat na vycestování ještě další 3 měsíce.
  • Britští návštěvníci mohou jako turisté setrvat v Evropě maximálně 90 dní. Cestující, kteří jdou do EU za prací, byznysem nebo studiem budou potřebovat víza.
  • Změna může nastat i v mobilních roamingových službách, operátoři si mohou navýšit ceny za spojení mezi Velkou Británií a Evropou.
  • Je možné, že řidiči budou potřebovat mezinárodní řidičský průkaz, tedy povolení na řízení v některých zemích a doklad o pojištění auta.

Zdroj informací: Lonely Planet

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV2 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru