Connect with us

Cestopisy

Německo a jeho nejkrásnější místa

Německo a jeho nejkrásnější místa

Za krásnými místy nemusíme cestovat vždycky tisíce kilometrů daleko. Obvykle platí, že k tomu, co máme blízko se nikdy nedostaneme. Nikdy ale není pozdě začít věci napravovat. A proč nezačít rovnou s naším západním sousedem? Německo skrývá nespočet pokladů. Tajemné lesy, pohádkové hrady, nádherné hory. Byl by hřích ho vynechat ze svého bucket listu. Abychom vás trochu popostrčili, přinášíme galerii 8 nejkrásnějších německých míst, která si nesmíte nechat ujít.

Reklama

Jezero Königssee

V létě nemusíte nutně jezdit k moři. Co takhle to letos vyměnit za ledovcové jezero Königssee nacházející se poblíž německo-rakouské hranice v jihovýchodním Bavorsku? Jde o jedno z nejvýše položených a nejčistějších německých jezer a zároveň je nejhlubší v celé zemi. Na loďce se můžete vydat blíž k nádherným přírodním útvarům, které toto jezero obklopují. Kromě výhledu na třetí nejvyšší horu Německa Watzmann budete moct shlédnout například také nedaleké Hitlerovo Orlí hnízdo.

Jezero Königssee s horami v pozadí.

Rakotzbrücke

Ďáblův most. Jinak se této pseudohistorické kamenné stavbě ani neřekne. Vypadá jako vystřižený ze středověkých filmů, ale opak je pravdou. Postavit ho nechal až v druhé polovině 19. století zakladatel parku Kromlau, ve kterém se most nachází, Friedrich Hermann Rotschke. Tento most a mnoho dalších podobných staveb zde nechal vystavět proto, aby se stal inspirací pro německé básníky a spisovatele. Nevíme, jak to zafungovalo kdysi, ale dnes to svoje kouzlo rozhodně má. Super je, že park je přístupný nonstop a zdarma, navíc přizpůsobený i pro návštěvníky, kteří by si zde chtěli udělat výlet na kolech.

Most Rakotz v parku Kromlau.

Rothenburg ob der Tauber

Pokud máte zálusk na opravdovou středověkou architekturu, vydejte se do bavorského města Rothenburg ob der Tauber. Klikaté uličky, drobná náměstí a aleje, starobylé kašny a věže, to všechno inspirovalo i nejznámějšího německého malíře Carla Spitzwega. Jedno z velmi milých překvapení může být, že autenticitu tohoto malebného místa nenarušuje žádný McDonald’s ani Burger King. Všude najdete hlavně tradiční bavorské restaurace s lokálními specialitami, pivem a vínem z vinice, která leží přímo pod hradbami města.

Město Rothenburg ob der tauber.

Basteibrücke

Skalní most Bastei v Saském Švýcarsku najdete zhruba 15 kilometrů od česko-německého hraničního přechodu Hřensko-Schmilka (mezi lázeňským městečkem Rathen a městem Wehlen). Měří až 76 metrů a slouží k překlenutí propasti Mardertelle (Kuní jáma). Jedná se o úplně první stavbu v Evropě, která byla úmyslně vytvořena pro turisty a už dvě stě let se zde střídají jeden za druhým. Skalní útvary Bastei, které stejnojmenný most obklopují vznikly vodní erozí před několika miliony let a výhledy, které odtamtud uvidíte jen tak nezapomenete.

Most Bastei.

Hrad Neuschwanstein

Jestli někde Walt Disney čerpal inspiraci pro své pohádkové hrady, tak potom určitě tady, u městečka Füssen, přibližně 100 kilometrů od Mnichova. Tento bavorský skvost však nebyl králem Ludvíkem II. postaven snad proto, aby blýsknul, nýbrž proto, aby se měl kam schovat. Úmyslně nechal stavět své hrady na špatně přístupných místech, jen aby se nemusel nijak socializovat. Jediné, co chtěl bylo snít o středověku a germánské mytologii. Jeho fobie z lidí došla dokonce tak daleko, že když se rozhodl navštívit divadelní představení, musel být jediným divákem. Pokud se rozhodnete toto místo navštívit, připravte si nutnou dávku trpělivosti. Nejdřív budete čekat v řadě na parkování, pak na vstupenky, a nakonec ještě na samotnou prohlídku. Denně jej totiž navštíví průměrně přes 5000 zvědavců.

Hrad Neuschwanstein.

Zugspitze

Nejvyšší hora Německa a zároveň hraniční hora mezi Německem a Rakouskem, to je Zugspitze. Vydat se tam můžete lanovkou nebo po svých, každý podle toho, na co se cítí. Z výstupu si můžete udělat parádní dvoudenní výlet s převýšením až 2300 metrů. Startovací čárou bývá městečko Hammersbach, které před sebou otevírá krásné údolí Hollental. Soutěskovitý úsek cesty místy vede skrz skalní stěny, což je opravdu velký zážitek. Po cestě narazíte na krásné řeky a ještě hezčí vodopády. Nutno podotknout, že to asi není vhodné úplně pro každého, zejména kvůli místům jako je třeba skalní bariéra Riffelskopfe, přes kterou vede krátká ferrata.

Nejvyšší hora Německa Zugspitze.

Visutý most Geierlay

Tato 360 metrů dlouhá lahůdka pro akrofobiky se nachází mezi vesnicemi Morsdorf a Sosberg, kousek od německých hranic s Lucemburskem. Otevřen byl v roce 2015 proto, aby nalákal turisty. Přístupný je během celého roku, navíc bez jakéhokoliv vstupního poplatku. Zajímavostí je, že podle statistik až 20 % z návštěvníků tuto adrenalinovou výzvu nakonec neabsolvuje. A co vy? Dáte to?

Visutý most Geierlay.

Görlitz

Přijde vám tohle místo povědomé? Ještě aby ne! Görlitz, česky Zhořelec, se totiž objevil ve světových filmových trhácích jako Hanebný pancharti, Předčítač nebo Grandhotel Budapešť. Jde o nejvýchodnější německé město, jehož bývalé východní předměstí nyní tvoří samostatné polské město Zgorzelec. Historické centrum je jedno z nejlépe zachovaných v celém Německu a ani za války nebylo nijak významně znehodnoceno. Najdete tam přes 4000 památkových objektů z 15. až 19. století, jimž bezpochyby dominuje gotická katedrála Peterskirche.

Historické centrum města Gorlitz.

Zdroj: Lukaszimilena | Dreamstime.com

 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3.5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru