Connect with us

Cestopisy

Německo: Od nejdražších butiků, až po stylové bleší trhy

Německo je zemí neomezených možností – zejména, pokud mezi vaše vášně patří nákupy. Můžete skloubit objevování země a kulturních památek s výbornými nákupními možnostmi. Oběhněte obchody na těch nejdražších nákupních ulicích, stravte den v největších obchodních domech a outletech a nakonec se osvěžte čerstvou limonádou na trhu na náměstí. Z bohaté nabídky si tu vybere každý, tak hurá na nákupy!

Reklama

Berlín

V hlavním městě ani nevíme, kam dřív skočit. Začínáme na nejznámější a mezi domácími neoblíbenější nákupní ulici města Kurfürstendamm. Podél ulice se táhnou známé světové značky, které nabízí své nejnovější kousky. Od Armani a Chanelu, až po Yves Saint Laurent. Čím déle po ulici bloudíte, tím luxusnější jsou výklady obchodů. Navštivte i nejnovější nákupní centrum Bikini Berlin pro úplně nový nákupní zážitek. Bikini Berlin se skloňuje jako nákupní centrum nové generace – čekají vás takzvané individuální obchody a nápaditá architektura.

Tak jako třeba ve známém rakouském outletovém Parndorfu, i v Berlíně najdete podobný Designer Outlet, kde vás přivítá atmosféra malebného městečka s barevnými domečky, ve kterých se ukrývají ty nejlepší značky. Objevte více než 100 mezinárodních luxusních a lifestyle značek a nezapomeňte ani na pravidelné výprodeje až do 70 % z původních cen.

Toužíte po módních značkách na stylovém místě? Nakupujte na Hackescher Markt a vychutnejte si atmosféru okolo vás. Najdete ho v centru Berlína a nakoupíte tam všechno, po čem toužíte. Kromě výborných nákupních možností se tu můžete těšit také na skvělý noční život. Jen v Berlíně můžete jít takto snadno z nákupů rovnou do baru na drink!

Berlín večer během bouřky.

zdroj: GNTB/Nico Trinkhaus

Düsseldorf

Další inspirací a rozmanitou nákupní metropolí Německa je Düsseldorf. Ve starém městě a na ulici Filinger se to obchody doslova hemží. Od luxusních butiků a klenotnictví až pohodlnou módu na každodenní nošení. Kromě toho si oddechnete v jedné z mnoha kaváren a plní energie se znovu vydáte objevovat další obchůdky, nejen na hlavní ulici, ale i v malých, úzkých uličkách. Právě ty vás totiž můžou překvapit nejvíc.

Pokud vás láká oblečení „z druhé ruky“, výběr je velmi široký. Prohrabte se v nabídce, porovnávejte a těšte se z výhodného nákupu. Velkým plusem je, že podobný kousek opravdu nikdo jiný nemá a stanete se tak výjimečnými. Milujete starožitnosti? Navštivte bleší trh na Ulmenstraße – je obrovský a oblíbený mezi domácími. O atmosféru se postará i Kö Galerie, kde najdete skutečné poklady. Trhy v Düsseldorfu jsou vskutku velkolepé a najdete tam všechno, na co si jen vzpomenete. Pokud jste průbojní, vyzkoušejte si vyjednat lepší cenu a nakupte s ještě lepším pocitem.

Pohled na řeku protékající městem Dusseldorf.

zdroj: GNTB/ Francesco Carovillano

Mnichov

Německý Mnichov je průkopníkem v nakupování se smyslem pro šetření životního prostředí.  Nejen v oblasti potravin, ale právě taky v oblasti módy. Zavítejte například do obchodu Dear Goods, který si zamilujete nejen vy, ale i vaši domácí miláčkové. Velký důraz se klade na humánnost. Nenajdete tu ani jeden kousek, který by byl vyroben díky práce dětí v zahraničí. Všechno je vyrobené z certifikovaných přírodních materiálů, žádná kůže, bavlna, hedvábí nebo kožešina. Skočte si do Mnichova pro vaší první veganskou kabelku!

Dokonce i muži to mají v Mnichově s nakupováním skutečně jednoduché. Nákupní dům Hirmer na Kaufingerstraße vypadá zvenčí velmi romanticky a fotogenicky. Tradiční bílou fasádu starého domu doplňují květináče s červenými muškáty. Uvnitř najdete všechno – od parfémů, přes nejlepší obleky i se stylovými botami ve městě, až po výbornou kávu, která vás nakopne do chuti nakupovat. Zárukou kvality jsou spokojení zákazníci, kterých zde zavítá více než milion během celého roku. Takže pánové, jde se nakupovat do největšího nákupního domu jen pro muže!

Mnichov jakožto hlavní město Bavorska je jedničkou v Německu, pokud hledáte tradiční a kvalitní bavorský kroj. Dáte si ho ušít u krejčího ve starém městě na míru a vytáhnete ho na slavném Oktoberfestu. Jestli chcete potěšit své smysly, navštivte jeden z mnoha místních trhů s výborným pouličním jídlem, kde se vůně gastronomie mísí s vůní pestrobarevných květin. A co takhle chutné čokoládové pralinky? Ty jsou hlavně pro ty nejmlsnější jazýčky a nejlépe si na nich pochutnáte po dlouhém dni nakupování.

Pohled na starou část města Mnichov.

zdroj: GNTB/ Saskia Wehler

Brémy

Na severu Německa najdete malebné městečko Brémy, kde se objevování památek skutečné spojuje se zážitkem z nakupování. Historické ulice starého města lákají na luxusní a lifestyle módní značky, které zpestří a oživí váš šatník. Navštivte módní dům Ristedt, který se dá nejlépe popsat jako kreativní, individuální a neskromný. V nákupech pokračujte v pasáži Lloyd a užijte si příjemnou atmosféru s květinami všude kolem. Když vás přepadne hlad, jste zachráněni. Najdete zde početné restaurace, kde vaří opravdu výborně. Zajímavostí jsou i otisky rukou celebrit v Mall of Fame, přesně tak, jak to známe z ulic Hollywoodu.

Pokud jste fanouškem starých věcí, tak jako v Düsseldorfu, i tady se vám naskytne možnost probádat ukryté poklady na jednom z místních bleších trhů. Na své si tak přijdou i sběratelé hledající zapomenuté a ztracené. Motto zní: „Kdo hledá, najde!“ Dokonce i ten, kdo se chce jen poohlídnout, neodolá, začne se prohrabovat a najednou si bere svůj úlovek s potěšením domů.

Ulička ve staré části města Brémy.

zdroj: iStock/bluejayphoto

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru