Connect with us

Cestopisy

7 nejkrásnějších virtuálních vlakových tratí

7 nejkrásnějších virtuálních vlakových tratí

Jízda vlakem a zejména ta na větší vzdálenosti působí jakýmsi uklidňujícím dojmem. Kolébání vozu, drncání kolejnic, malý svět vlakového kupé. Nic nevynahradí výhledy na krajinu, zasněžené hory, třpytící se jezera či malebná městečka. Celý svět je protkán nitkami větších i menších železničních tras, které nás nejen přepraví tam, kam potřebujeme, nabízejí i nekonečná dobrodružství a poznávání destinací jedinečným způsobem. Nasedni na digitální vlak a odvez se za kouzelnými kouty Švýcarska, Norska, Srí Lanky a dalších míst.

Reklama

Bernina Express, Švýcarsko

Bernina Express provází cestující přes švýcarské Alpy s malebnými výhledy na zelené doliny a zasněžené hory. Prostřednictvím tohoto videa můžeš sledovat cestu z alpského města St. Moritz do města Tirana v Itálii.

Trať Noto, Japonsko

Jedinečná cesta z Anamizu (stanice ve stejnojmenném městě v prefektuře Ishikawa) do Wakura Onsen (místo známé zejména pro resort s horkým pramenem) v Japonsku je zachycena na více než 40minutovém videu. Během ní uvidíš města i přírodu – pokochat se můžeš stromy, horami, domy, cestami i budovami.

Trať Bělehrad-Bar, Srbsko

Díky tomuto videu zažiješ výlet z Bělehradu do Montenegra. Obdivovat můžeš změny v nadmořské výšce a scénická pozadí. Projedeš 254 tunely a přes 435 mostů.

Železnice Flam, Norsko

Jednou z nejkrásnějších vlakových cest na světě je ta táhnoucí se přes fjordy v Bergenu, norském městečku. Strmá železnice vede cestující přes tunely, zelené hory a pěnivé vodopády. Toto video bylo nafilmovány během deštivého i slunečného dne, takže cestu z Flamu – vesnice na jihozápadě země do Myrdalu v části Aurland, ukazuje v celé své kráse.

Royal Gorge Route, USA

Vlak jezdí od roku 1999 a cestující převáží přes kouzelný Royal Gorge kaňon v Coloradu. Na tomto videu ho uvidíte jezdit vedle neklidné řeky Arkansan a mostu Royal Gorge.

Z Badully do Nanu Oya, Srí Lanka

Srí Lanka patří mezi země bohaté na krásné vlakové zážitky. Na tomto videu je zachycena jedna z jejích nejkouzelnějších cest, které můžete ve vlaku přožít. Vychutnejte si exotiku v zemi čaje, výhledy na vysokou trávu přehlušené palmami švihajícími do vagonů vlaku.

Trať Wengernalp, Švýcarsko

Moderní elektrická trať Wengernalp vede cestující z vesnice Lauterbrunnen, posazené v údolí s kamennými útesy a vodopády, na krásný výlet do horského průsmyku Kleine Scheidegg. Během digitálního švýcarského dobrodružství projedeš přes borové lesy vypínající se až k azurovému nebi, obrázkové vesnice, hluboké doliny a zasněžená panoramata hor.

Zdroj informací: housebeautiful.com, tyla.com, youtube.com

Mohlo by tě zajímat:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru