Connect with us

Novinky

Skytrax vybral první 5hvězdičkové letiště na světě. Hodnotila se anti-COVID úroveň

Skytrax vybral první 5hvězdičkové letiště na světě. Hodnotila se anti-COVID úroveň

Letiště Fiumicino, známé rovněž jako letiště Leonarda da Vinciho, v Římě bylo prohlášeno za první 5hvězdičkové anti-COVID letiště. Vděčí za to výborným bezpečnostním a hygienickým opatřením.

Reklama

Hodnocení vzniklo na podnět mezinárodní organizace pro hodnocení letecké dopravy Skytrax, která každoročně vyhlašuje žebříček nejlepších aerolinek. U titulu 5hvězdičkové letiště se organizace rozhodovala na základě 3denního auditu. Hodnocení bylo kombinací kontrol efektivnosti, pozorovacích analýz a tzv. ATP testů, kterými se sleduje čistota povrchů, uvádí Lonely Planet.

Hlavní letiště v Itálii otevřelo 1. září velké testovací středisko ve spolupráci s italským Červeným křížem. Kromě toho zavedli tým 40 lidí, kteří pomáhají se zabezpečením sociálního odstupu a nošení roušek. Podle CEO Skytraxu Edwarda Plaisteda provedlo letiště excelentní práci při splnění COVID-19 protokolů.

Auditoři byli rovněž ohromeni všudypřítomností nápisů ve vícero jazycích a viditelnou přítomností úklidového personálu v zákaznických prostorách. Podle zprávy letiště rovněž aktuálně testuje několik UV sanitačních metod na vysoce kontaktních místech, jakými jsou výtahy či pohyblivá schodiště.

Podobné audity provedl Skytrax na čtyřech letištích. Londýnský Heathrow dostal 3 hvězdičky. Pozitivně tam bylo ohodnoceno nošení roušek, snadno čitelné nápisy a dostupnost antibakteriálních gelů. Nedostatky Skytrax odhalil v jednotnosti čistoty a kontroly sociálního odstupu. Stejným počtem hvězdiček byla ohodnocena letiště Malaga Costa del Sol a Côte d’Azur v Nice.

Akční letenky do Říma

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Co je to – oštěpek na lyžích v dřevěném domku? ZAKOPANÉ! https://t.co/hVopsBKGmp2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb2 #letenky2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb22 dny dozadu
Kam na test na COVID-19? Vše o odběrových místech v ČR https://t.co/tSr66ZwJF5 #koronavirus2 dny dozadu
Dej šanci Polsku! Dovolená v Zakopaném od 2 290 Kč https://t.co/yw5LFZMmgu2 dny dozadu
Bezpečné země cestovatelského semaforu: vše co je třeba vědět o vstupu a tranzitu https://t.co/j6uLo54JpG #koronavirus2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Krypta katedrály Notre Dame je první částí, kterou po požáru otevřeli návštěvníkům https://t.co/PVy4EI2q9B #novinky3 dny dozadu
Pobyt ve 4* hotelu s neomezeným vstupem do welness od 3 590 Kč https://t.co/f9PPKHNepn3 dny dozadu
Pro návrat z rizikové země nezapomeň vyplnit formulář (odkaz v článku) https://t.co/9ETCU1O2tw #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru