Connect with us

Cestopisy

Španělsko a 5 měst, která zkrátka musíš vidět!

Španělsko a 5 měst, která zkrátka musíš vidět!

Španělsko ukrývá jedny z nejkrásnějších měst v Evropě! Čeká na tebe bohatá historie, kultura, gastronomie, pláže i teplé slunečné podnebí. Španělé jsou navíc velmi veselí a přátelští lidé, a tak se ti bude v zemi určitě líbit. Přinášíme ti několik tipů, do jakých měst se podívat.

Reklama
Španělská města patří k těm nejkrásnějším na světě

Legendární Barcelona

Začneme klasikou. Barcelonu zkrátka nesmíš na své cestě po Španělsku vynechat. Mnohé zdroje dokonce uvádí, že se jedná o nejnavštěvovanější město světa. Výhodou katalánského hlavního města je to, že nabízí teplé klima během celého roku, a proto tam můžeš kdykoliv vyrazit např. na prodloužený víkend. Ani v zimě teploty zpravidla neklesají pod 15 stupňů.

Barcelona má pěkné městské pláže
Barcelona má pěkné městské pláže a hodně slunečných dnů

Slavný chrám Sagrada Familia, park Güell a další skvostná díla architekta Gaudího jsou jen třešničkou na dortu tohoto velmi živého města. Nejvíce se nám líbilo, že se Barcelona nachází přímo na pobřeží a můžeš se tak po celodenní chůzi vykoupat v moři. Příznivci dobrého jídla se nebudou chtít z Barcelony vrátit!

Barcelona má své jedinečné kouzlo, moře a spoustu památek
Barcelona má své jedinečné kouzlo, moře a spoustu památek

Španělsko má své srdce v Madridu

Po hlavním městě Katalánska zde máme hlavní město celého španělského království – Madrid. V tomto městě najdeš celou řadu historických památek, které se váží ke královským rodinám. Až obejdeš všechna krásná náměstí a paláce, tak určitě zavítej do jednoho z mnoha parků. Madrid má mnoho zelených míst, kam se můžeš vypravit za sportem nebo jen tak na piknik.

Výhled na město Madrid
V Madridu narazíš na mnoho zeleně

Fanoušci sportu jistě ocení prohlídku fotbalového stadionu Santiago Bernabeu, který je jedním z nejúspěšnějších klubů světa. Podívej se, zda se zrovna nehraje nejvyšší španělská liga. Hlavní město je také centrem kultury a bohatého nočního života.

Západ slunce v Madridu
Španělsko a jeho hlavní město Madrid je velmi živé

Krásná Sevilla v Andalusii

Španělsko ukrývá jeden ze svých největších klenotů na jihu země v Andalusii. Sevilla se nám z celého Španělska líbila asi nejvíce. Dominantou města je Sevillská katedrála, která je po katedrále ve Vatikánu a Londýně třetí největší v Evropě. Do Sevilly jsme přijeli zrovna v období Velikonoc, kdy celé město na několik týdnů ožívá. Oslavy Velikonoc u katedrály, kde je pochován i Kryštof Kolumbus, jsou jedinečné.

Náměstí v Seville.
Krásné náměstí v Seville

Dechberoucí je také náměstí Plaza de España, které tvoří promenády, kanál i nádherné lavičky vykládané barevnými kachlíky, tzv. azulejos. Sevilla pro tebe může být skvělou základnou k výletům na Gibraltar, do Málagy nebo na jih Portugalska do plážové oblasti Algarve.

Klidnější Valencie

Valencie je třetím největším městem ve Španělsku, ale oproti Madridu a Barceloně působí mnohem klidnějším dojmem. Navštěvuje jí mnohem méně turistů, a proto působí více autenticky. Všude na ulicích si koupíš národní jídlo paella, které právě ve Valencii vzniklo. Nezapomeň navštívit katedrálu, radnici a také park Jardí del Túria, který je jedním z největších evropských parků.

Španělsko a autentická Valencie
Španělsko a autentická Valencie

Za návštěvu rozhodně stojí promenáda a muzeum v moderním Městě umění a věd, kde se často pořádají různé umělecké akce. Městskými autobusy se velmi rychle dopravíš na blízké pláže, což je velkou výhodou města. Valencie je od Madridu i Barcelony vzdálená asi 350 kilometrů, tak můžeš hravě spojit prohlídku všech tří měst. Pokud bys potřeboval půjčit auto, mrkni se na nabídku autopůjčoven.

Moderní architektura ve Valencii
Moderní architektura ve Valencii

Do Santiago de Compostela můžeš i dojít

Španělsko má i mnoho plážových měst, ale naším posledním tipem je město Santiago de Compostela v Galicii. Toto místo proslavila zejména Svatojakubská cesta neboli pouť do Santiaga. Do města vede 12 základních tras. Záleží jen na tom, kolik máš času. Velmi oblíbená je Pařížská cesta, která má 1000 kilometrů a poutníci jí začínají v St. Jean u hranic Španělska a Francie. Další známé cesty vedou z jihu Španělska nebo z Portugalska. V cíli trasy v Santiagu na tebe čekají nádherné historické památky a jedinečná atmosféra. Katedrála v srdci města je pohřebištěm svatého Jakuba, který byl jedním z Kristových apoštolů a díky kterému pouť vznikla. Po Vatikánu a Jeruzalémě, je Santiago de Compostela třetím nejvýznamnějším poutním místem křesťanů.  

Krásná příroda i města na cestě do Santiaga

Španělsko je krásná země, kterou si určitě zamiluješ! Přejeme ti šťastnou cestu, ať už se vydáš kamkoliv! A také ti pomůžeme vyhledat nejlevnější letenky.

Mrkni se i na zajímavé nabídky dovolených ve Španělsku!

Podívej se také na články:

Napsal cestovatel Karel Štěpánek | travel4ever.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (17 votes)
1 Comment

Karel už je 5 let na cestách. Uskutečnil dvouletou cestu kolem světa, na rok odjel do Indie a Nepálu a nyní se oženil v Argentině :-) Sleduj jeho dobrodružství na FB a IG @travel4ever.cz

Nahoru