Connect with us

Cestopisy

10 nejkrásnějších pláží Španělska a akční letenky

10 nejkrásnějších pláží Španělska a akční letenky

Španělsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací a my se tomu vůbec nedivíme. Krásné počasí, veselí lidé, jedna siesta za druhou, prostě všechno, co si během léta můžete přát. Přinášíme vám nejkrásnější pláže, které čekají na to, než je objevíte. Španělské pobřeží, Baleáry anebo Kanáry? Od každého máme trošku.

Reklama

1. Cala d’Hort, Ibiza

Jen 20 minut autem z hlavního města Ibiza je vzdálena pláž Cala d’Hort. Má krásný písek, čistou vodu a dokonalý výhled. Přímo naproti je totiž grandiózní skála Es Vedrà. Říká se, že jde o třetí nejmagnetičtější místo na světě a hlava se tu zamotá nejednomu kompasu. My můžeme potvrdit, že západy slunce zde magické rozhodně jsou.

Pláž Cala d'Hort

Akční letenky do Španělska

2. La Concha, San Sebastián

La Concha je městská pláž oblíbeného letoviska na severozápadě Španělska, San Sebastián. Je dlouhá téměř kilometr a půl, ale nepočítejte s tím, že tu najdete klidné zákoutí. Bývá tu dost lidí, kteří jsou ale součástí jejího pulzujícího života. Z jedné strany rušná promenáda, z té druhé Atlantský oceán a po bocích zátoku střeží zelené vrchy. V 19. století poslali na La Concha španělskou královnu jako součást její léčby. Od té doby se stala oblíbeným místem několika královských rodin. Když budete mít oči na stopkách, možná uvidíte i výletníky s modrou krví.

Pláž La Concha

3. Es Trenc, Mallorca

Es Trenc je tou nejkrásnější pláží Mallorcy. Je to zároveň asi jediná pláž na ostrově, která zůstala v přírodní podobě a není tak obklopena hotely ani restauracemi. Je součástí národního parku, má jemný písek a tyrkysové moře jí dodává exotický vzhled. I přes to, že je dlouhá 2 km a vyloženě zašitá, během turistické sezóny tu turistů najdete habaděj.

Pláž Es Trenc

4. Playa de Aiguablava, Costa Brava

Patří mezi nejkrásnější pláže Katalánska. A není se čemu divit. Jedná se o úžasnou lagunu s průzračnou vodou a jemným pískem. V okolí najdete hned několik příjemných restaurací a barů. Pokud se sem vydáte v hlavní sezóně, raději si přivstaňte, abyste chytili dobrý flek a neměli problém s parkováním.

Pláž PLaya de Aiguablava

5. El Cotilo, Fuerteventura

Fuerteventura je druhým největším Kanárským ostrovem. Masový turismus tu ale nezažijete. Vybrat z dokonalých pláží jednu byl téměř nadlidský úkol, ale nakonec je náš tip El Cotilo. Nachází se u stejnojmenné malé, původně rybářské, vesničky. I tady najdete příjemné restaurace s místní kuchyní, tapas bary a starý přístav s kouzelnou atmosférou. Na rozdíl od většiny pláží ve Španělsku tu nebudete mít problém najít si svůj soukromý koutek. Pláž je dlouhá několik kilometrů, a jestli vám nedělá problém udělat pár kroků navíc, najdete tu ničím a nikým nerušená místa.

Pláž El Cotillo

6. Las Salinas, Ibiza

Pokud se chystáte na Ibizu kvůli vyhlášeným klubům a těšíte se na všechny ty večírky, pláž Las Salinas je pro vás jako stvořená. Celý den se tu střídají DJs, najdete tu moře mladých lidí a plno barů. La Salinas toho nabízí ale mnohem víc.  Obehnaná piniovými lesíky s mimořádné slaným mořem, ve kterém budete jako na obláčku, představuje jedno z nejkrásnějších míst na Ibize.

Pláž Las Salinas

7. Papagayo, Lanzarote

Lanzarote je dokonalé místo plné kontrastů. Drsná scenérie vulkanického ostrova v kombinaci s nádhernými, několik kilometrů dlouhými, plážemi dostane každého. Jedna z nejhezčích pláží ostrova je právě Papagayo. Zátoka, která je z boků chráněna útesy, je oblíbeným místem domácích i turistů. Uvidíte z ní až na další ostrov Kanárů, Fuerteventuru.

Pláž Lanzarote

8. Cala Comtessa, Mallorca

Tato malá kouzelná zátoka se ukrývá mezi piniovými lesíky a z moře je chráněna krásnými skalami. Najdete na ní jemný písek a moře je dlouho plytké a čisté, proto je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Jestli nemáte k dispozici auto, na Cala Comtessa se dostanete pohodlně autobusem z hlavního města Palma.

9. Torremolinos, Costa del Sol

Letovisko Torremolinos lemované 7 kilometrů dlouhým pobřežím s jemným pískem je rozděleno na čtyři pláže. Jedná se o jedno z nejvyhledávanějších míst na Costa del Sol, a proto nečekejte, že tu najdete moc soukromí. Dlouhá promenáda, plno příjemných barů, restaurací, obchůdků a nikdy neutichající ruch. Za to tu však zažijete tu pravou atmosféru Španělska.

Pláž Torremolinos

10. La Barrosa, Cádiz

Nedaleko Gibraltaru u letoviska Cádiz se nachází známá a mnohými milovaná pláž La Barrosa. Je dlouhá přes 7 km, má jemný písek a úžasnou atmosféru. Za velkou oblíbenost vděčí hlavně tomu, že si tu každý přijde na své. Zatím co jeden konec je plný restaurací, barů, tapas barů a táhne se tu dlouhá promenáda, na druhém konci najdete klid vhodný pro rodiny s dětmi nebo pro milovníky čtení si pod slunečníkem. La Barrosa je také vyhledávaným místem pro fanoušky vodních sportů jakými jsou surfing nebo windsurfing.

Pláž La Barrosa

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru