Connect with us
Expo 2020 Dubai

Novinky

SOUTĚŽ: Vyhraj 2 letenky a lístky na Expo 2020 Dubai od Pelikána

SOUTĚŽ: Vyhraj 2 letenky a lístky na Expo 2020 Dubai od Pelikána

Dubajské Expo 2020 otevřelo veřejnosti své velkolepé brány 1. října 2021. Největší mezinárodní událost a výstavu na přelomu let 2021 a 2022 si nenecháme ujít ani my a rádi bychom tě vzali také! Proto jsme připravili soutěž o 2 letenky a lístky na EXPO. Jak se zapojit? Je to velmi jednoduché, čti dál a dozvíš se.

Reklama

Expo 2020 Dubai je první světovou výstavou, která se kdy konala v regionu Blízkého východu, Afriky a jižní Asie (MEASA). Bude se konat od října 2021 do března 2022. Její šestiměsíční program je nabitý zážitky, které vyhovují všem věkovým kategoriím a zájmům, včetně bohaté nabídky tematických týdnů. Příznivci umění a kultury, jakož i nadšenci od gastronomie až po moderní technologie, mohou objevovat výstavy, workshopy, představení, živá vystoupení a další. Návštěvníci mohou rovněž navštívit svůj národní pavilon a zažít stánky vlastní země nebo dalších 190 pavilonů. Emirates představí svůj vlastní pavilon zaměřený na budoucnost komerčního letectví.

Expo Dubai 2020

Během 6 měsíců tak budou mít účastníci výstavy EXPO možnost vidět množství světových novinek, inovace nejrůznějších druhů, zažít velkolepé kulturní akce a ochutnat výmysly špičkové světové gastronomie každý den. Odkazem události je i to, že nic není nemožné, a tato fráze nezůstane jen v teoretické rovině.

Největší mezinárodní událost a výstavu na přelomu let 2021 a 2022 můžeš navštívit několika způsoby – pokud cestuješ vybranými aerolinkami, vstupenku získáš dokonce bezplatně. Vstupenku na EXPO 2020 je možné si koupit ve vlastní režii, ale jednodušší je to zakoupením letenky nebo dovolené v Dubaji přes Pelikána. A úplně nejjednodušší bude si o ni zasoutěžit o dvě letenky z Prahy do Dubaje s flydubai a vstupem na výstavu hrajeme až do 17. listopadu 2021. Přečti si rovnou i to, proč se vyplatí letět na EXPO právě s flydubai.

Proč letět na Expo 2020 Dubai s flydubai?

Zbrusu nová letadla s moderní kabinou  

Komfortní a ergonomická sedadla navržena společností Recaro, šikovný prostor na lokty či nohy, moderní design interiéru a množství zábavního programu v multimediálním systému. To považujeme za největší benefity létání v ekonomické třídě společnosti flydubai. Samozřejmě je to jen zlomek toho, co letadla dubajských aerolinek nabízí.

flydubai - sezeni

Stejně jako všechna letadla Boeing 737 MAX má i varianta flydubai takzvaný Sky interiér, který má například velmi šikovné odvětrávání vzduchu, špičkové světelné technologie a mimo jiné i oku lahodící design.

flydubai

Jak vypadá sezení v ekonomické třídě flydubai?

Je možné si vybrat standardní sezení, ale i sedadla s extra prostorem na nohy v přední části ekonomické třídy nebo u nouzových východů, což bývá standardem u většiny aerolinek. Na delších či kratších cestách s flydubai si cestující u šikovného a jednoduchého online check-inu vybírá to, zda bude sedět v uličce, uprostřed nebo u okna. Pokud bychom to měli shrnout, sezení v letadlech flydubai nabízí více prostoru, než bývá zvykem, a opěrka hlavy zase poskytuje dostatečný sklon, abyste si odpočinuli a zažili pohodlný let.

Jednou vidět je někdy lepší než stokrát slyšet, že? Prohlédněte si novou kabinu letadel flydubai v krátkém videu:

Internetové připojení během letu s flydubai

Surfujte na internetu, chatujte, posílejte e-maily nebo jen tak relaxujte díky vysokorychlostnímu připojení na internet. Funkční Wi-Fi na palubě letadel stále není samozřejmostí, ale flydubai ji postupně rozšiřuje do celé flotily. Služba je sice za poplatek, ale ceny nejsou vysoké a platit můžete i platebními kartami Visa, MasterCard a American Express. Vybrat si lze ze tří balíčků – přístup na 30 minut, přístup během celého letu nebo 24hodinový přístup – ceny se odvíjejí v závislosti na konkrétním letu.

Během letu se nudit nebudete. Na každém letu flydubai lze vybírat z široké nabídky filmů, televizních pořadů, hudby a her. Rovněž můžete využít některé bezplatné streamovací služby zábavy z pohodlí vlastního přenosného počítače, smartphonu nebo tabletu, a to na palubách letadel Boeing 737-800. Mimochodem, ve flotile flydubai jsou i nová letadla Boeing 737 MAX, ve kterých už je samozřejmostí dotykový displej na sedadle naproti vám.

flydubai

Byznys třída: totální luxus za zlomkovou cenu

Jestli jste ještě neletěli byznys třídou, flydubai je výbornou příležitostí, jak si to celé vyzkoušet a užít si hodně muziky za málo peněz. A jak už u byznys letenek bývá zvykem – luxusní dovolená začíná již na letišti, když můžete před odletem využít exkluzivní byznys salónky. Jako byznys cestující rovněž nečekáte v řadě, ale odbaví vás okamžitě po příjezdu na letiště.

Business class flydubai nabízí také jednu výjimečnost – fully flat bed na palubě, tedy plnohodnotnou postel po složení sedadla v byznys třídě, což u modelu Boeing 737 nenabízí žádná jiná letecká společnost. Chvíli ještě zůstaňme u sedadel byznys třídy, protože jsou skutečně široká a poskytují výrazně větší prostor na nohy. Navíc jsou vyrobena z italské kůže a jsou ideálním místem k odpočinku i lenošení a sledování zábavných pořadů na palubě.

flydubai

Přímé lety do Dubaje z nedalekých letišť

Když flydubai začaly létat i z bratislavského letiště, spoustě českým cestujícím žijícím na Moravě se tak otevřela další zajímavá alternativa. Z Bratislavy už dubajské aerolinky s největší pravděpodobností létat nebudou, což je škoda, ALE stále máme výborná spojení. Nejoblíbenější spojení z Prahy zůstává i nadále, stejně jako nedaleký Krakov, nová linka z Budapešti či Salzburg, který je od nového roku rovněž novinkou.

flydubai - letadlo

Automatické a bezplatné COVID pojištění

Stejně jako aerolinky Emirates, už i flydubai poskytuje bezplatné pojištění v případě, že se cestující během dovolené nakazí koronavirem. Pokud se u vás tedy potvrdí nákaza, dubajské aerolinky vám pokryjí všechny náklady spojené se zdravotní péčí, karanténou či případnou repatriací domů. Novinka se vztahuje automaticky na všechny cesty od 8. května 2021 až do odvolání. Pojištění je automatické a pojistnou smlouvou je samotná letenka.

Krytí platí 31 dnů od data prvního letu cestujícího. Krytí zůstanete, i když budete cestovat dál do jiného města. Pokud vám diagnostikují onemocnění COVID-19, když jste mimo zemi bydliště, flydubai uhradí vaše léčebné náklady až do 150 000 EUR (cca 3,8 milionů Kč) a náklady na karanténu až do 100 EUR (asi 2,5 tisíce Kč) na den po dobu 14 dní. To je v porovnání s ostatními aerolinkami velmi štědrá nabídka (VÍCE INFO na tomto odkazu).

flydubai

+ BONUS k letence: 1denní lístek na EXPO DUBAI 2020 zdarma!

Pokud si přes Pelikán rezervujete v termínu od 1. září 2021 do 31. března 2022 letenku flydubai na cestu do Dubaje od 1. října 2021 do 31. března 2022, budete mít nárok na bezplatný 1denní lístek na Expo 2020 pro každého cestujícího v rezervaci. Vstupenku na návštěvu Expo 2020 můžete použít v kterýkoliv den, který si vyberete.

Jak získat vstupenky? Pro uplatnění nároku na lístek zadejte své údaje na TÉTO STRÁNCE a lístky vám přijdou e-mailem.

Výstava Expo 2020 bude probíhat šest měsíců od 1. října 2021 do 31. března 2022. Expozice jsou otevřeny sedm dní v týdnu od 10:00 do 00:00 v sobotu až středu a od 10:00 do 02:00 ve čtvrtek a pátek.

Akční nabídka flydubai

Podmínky vstupu do Dubaje a návrat do Česka

Dubaj je turistům otevřena bez nutnosti absolvování karantény, nicméně negativní PCR test (ne starší 72 hodin) je ke vstupu nutný. Dále je vyžadováno zdravotní pojištění, vyplněný formulář zdravotního prohlášení a stažení aplikace DXB Smart App.

Podmínky návratu zpět do Česka se řídí cestovatelským semaforem.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru