Connect with us
Expo 2020 Dubai

Asie

EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny)

EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny)

Expo 2020 Dubai je událost, kterou byste si neměli nechat ujít. Pokud mezi 1. říjnem 2021 a 31. březnem 2022 budete mít pár dní volna, tak víte, kam byste měli vyrazit. V tomto článku najdete všechny informace, které byste před návštěvou této jedinečné světové výstavy měli vědět.

Reklama

Proč navštívit EXPO 2020 v Dubaji?

Důvod, proč navštívit Expo 2020 Dubai je pro mnoho lidí zcela jednoduchý: světové výstavy jsou vždy unikátními událostmi, které obohacují svět inovativními nápady již od roku 1851. Jsou jimi například i televize nebo rentgenový paprsek. Co se týče letošního Expa, jestli se rozhodnete obohatit se o tento doslova nezapomenutelný zážitek, budete součástí premiéry eventu svého druhu v rámci regionu Blízkého východu, Afriky a Asie.

Přes výtvory občas až soutěžící s fyzikálními zákony architektury se dostanete do 200 zemí – a to vše na jednom místě, v hlavním městě futurismu a megalománie, v Dubaji. Nebude to ale jen povrchní pozlátko. Heslem Expo 2020 Dubai je „Udržitelnost, mobilita, příležitost“.

Důraz je kladen na ekologické aspekty, na splnění požadavků udržitelného rozvoje naší Země, a to s podtextem „nic není nemožné“. Kromě smyslových zážitků vás okouzlí celková atmosféra a kromě suvenýrů si domů přivezete i zcela nové úhly pohledů na fungování v běžném životě.

Toto si určitě nenechte ujít (tipy redakce)

Každá země, která se zúčastní Expo 2020 Dubai, bude mít svůj vlastní pavilon. Bude mezi nimi i Česká republika, která bude prezentovat tvorbu talentovaných doktorandů fakulty architektury ČVUT s ekologickými odkazy, ale i prvky české kultury. Událost ale nebude jen o výstavách. Kromě toho, že Expo bude zároveň i oslavou 50. výročí založení Spojených arabských emirátů, budou ho provázet události, akce a aktivity, které již samy o sobě stojí za návštěvu.

Začněme s úplným základem, který mnozí považují za elementární ingredienci jakékoliv návštěvy nové destinace, a to je jídlo. Tedy, dobré jídlo. Jestli máte i vy takovou cestovatelskou potřebu, věřte, že ji uspokojíte nad očekávání. Ty největší gastronomické zážitky zažijete díky nejlepším šéfkuchařům, kteří své menu rovněž sestavovali s respektem k heslu Expo 2020 Dubai, čili Přes výtvory občas až soutěžící s fyzikálními zákony architektury se dostanete do 200 zemí – a to vše na jednom místě, v hlavním městě futurismu a megalománie, v Dubaji. Nebude to ale jen povrchní pozlátko. Heslem Expo 2020 Dubai je „Udržitelnost, mobilita, příležitost“.

Můžete se postavit i na druhou stranu kuchyňské linky, a to v rámci kurzu londýnské pekařské školy Bread Ahead s profesionály. Ti, kteří jsou otevřeni experimentování s jídlem a futuristickým nápadům, mohou vyzkoušet, jak bude vypadat běžný chod v roce 2320 v multisenzorickém studiu Bompas & Parr.

Expo 2020 Dubai

Pokud po světě chodíte s duší věčného dítěte, husí kůži ve vás pravděpodobně vyvolá i klasický benátský kolotoč s ručně malovanými obrazy předchozích světových výstav. Vedle zábavních strojů zde najdete i moderní hřiště, konkrétně Latifa’s Playground, na kterém se obohatíte o zkušenost bytí bez gravitace.

Můžete si vyzkoušet i pozici designéra, ale ne ledajakého. V pavilonu letecké společnosti Emirates (ano, i takový bude) dostanete možnost navrhnout své vlastní letadlo pomocí robotických rukou, a přitom poznáte i kovové stavební materiály budoucnosti.

Výše popsané programy jsou jen maličkým zlomkem toho, z čeho všeho vám na Expo 2020 Dubai může spadnout čelist. Čekají vás i různé koncerty, představení, přednášky a oslavy budou na denním pořádku. Nebeské zahrady, emirátská opera (Emirati opera), 360stupňové projekční plátno, které je jedno z největších na světě, vstupní haly postavené ze stejného materiálu jako vesmírné lodě, dechberoucí umělecké instalace – to jsou příležitosti, které se vám jen tak v životě nenabídnou.

Expo Dubai 2020

Místo činu

Přejděme nyní k praktičtějším záležitostem. Expo se nachází mezi Dubají a Abú Dhabí, samozřejmě je přístupné každému, například hromadnou dopravou, taxíkem nebo vlastním vozidlem. Snadno se tam dostanete i jedním z 350 autobusů „EXPO RIDER“, který je pro návštěvníky výstavy bezplatný.

Možnosti, jak se dostat na Expo 2020 Dubai:

1. METRO linka 2020

Od Al Wasi Plaza startuje metro s kapacitou 44 000 lidí za hodinu s častými odjezdy na/z Expa.

2. EXPO RIDER

Přes Dubaj a Abú Dhabí jezdí 350 autobusů s účelem dostat návštěvníky na Expo. Jednou ze zastávek je i letiště. Pokud disponujete vstupenkou na výstavu, tuto službu můžete využít bezplatně. Jízdní řád naleznete níže.

3. Taxík/E-Hail

K dispozici budete mít až 100 míst, kde můžete nasednout do taxíku, který vás odveze na výstavu.

4. Parkování

Jestli se na Expo dostavíte vlastním autem, o parkovací místo se nemusíte bát, bude jich tam 30 000. Z parkoviště vás k branám Expa odveze bezplatná kyvadlová doprava.

Expo Rider

Vstupenky na EXPO 2020 Dubai (typy lístků)

Tuto část si dovolíme začít s radostnou informací: pokud do Dubaje poletíte konkrétními leteckými společnostmi, můžete získat vstupenky na Expo zdarma. Ano, ZDARMA. No a nejlepší je, že ho dostanete i od nás, tedy od Pelikána. Návod s dalšími užitečnými informacemi najdete v tomto článku.

Vybrat si můžete ze 3 typů lístků:

  • jednodenní vstupenka za 650 Kč,
  • vícedenní vstupenka s neomezeným vstupem na 30 po sobě následujících dní za 1 250 Kč,
  • sezónní vstup s neomezeným vstupem na šest měsíců Expo 2020 Dubai za 3 150 Kč.

Vstupenky zahrnují vstup do všech pavilonů, na akce, rozmanitý a neustále se měnící zábavní program s až 60 živými akcemi každý den od hudby, tance a umění světové úrovně až po zajímavé přednášky a oslavy národních svátků.

Děti mladší 18 let a studenti, kteří jsou držiteli platného studentského průkazu z kterékoliv akademické instituce na světě, budou mít vstup zdarma, stejně jako návštěvníci ve věku minimálně 60 let. Lidé se speciálními potřebami budou mít k dispozici bezplatné lístky, přičemž jejich společník získá 50procentní slevu.

Do areálu Expo 2020 mohou vstoupit očkovaní nebo ti, kteří se prokáží negativním PCR testem. Akceptovány jsou vakcíny, které jsou schváleny i WHO takže v podstatě všechny, kterými se očkuje i v Česku Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson.

Kdy se vydat na EXPO 2020 Dubai (otevírací hodiny)

Dubajská výstava byla zahájena začátkem října a bude k vidění celých šest měsíců. Konec je nahlášen na 31. března 2022. Dveře areálu jsou otevřeny denně – od soboty do středy vždy od 10:00 do 00:00 a ve čtvrtek a pátek od 10:00 do 2:00 hodin.

Akční letenky do Dubaje

Zdroj informací a fotografií: oficiální stránka Expo 2020 Dubai.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru