Connect with us

Koronavirus

Cestování do Dubaje: ke vstupu stačí PCR test, ne starší 72 hodin

Cestování do Dubaje: ke vstupu stačí PCR test, ne starší 72 hodin

Dubaj je turistům otevřena bez nutnosti karantény. Pro cestující z České republiky byla nově zrušena povinnost testování po příletu do země a ke vstupu tak nově stačí pouze jeden test – negativní výsledek PCR testu na COVID-19, ne starší 72 hodin, kterým se prokážete před odletem do Dubaje.

Reklama

Návštěvníci z celého světa mají od 7. července 2020 možnost vstoupit do Dubaje letecky, ovšem pouze za předpokladu, že splňují všechny ostatní požadavky týkající se vstupu do SAE. Nutností je test vykonaný před odletem, registrace přes appku a pojištění.

Dubaj a podmínky vstupu

 • Návštěvníci musí absolvovat PCR test na COVID-19, a to maximálně 72 hodin před samotným odletem do Emirátů.
 • Návštěvníci musí mít platné zdravotní pojištění.
 • Z povinnosti testování jsou vyňaty děti do 12 let a cestující se středně těžkým nebo těžkým zdravotním postižením.
 • K registraci po vstupu do země je třeba přinést vytištěný oficiální certifikát o negativním testu na COVID-19 v angličtině nebo arabštině – SMS a digitální certifikáty nejsou akceptovány.
 • Všichni cestující do Dubaje včetně cestujících s přestupním letem musí vyplnit formulář zdravotního prohlášení a předat ho personálu při registraci.
 • Po příjezdu bude návštěvníkům změřena tělesná teplota.
 • Turisté si musí stáhnout aplikaci DXB Smart AppDXB Smart pro iOSAndroid.
 • Návštěvníci, které pozitivně otestují na COVID-19, se na 14 dní musí izolovat v institucionálním zařízení poskytnutém vládou na vlastní náklady.

Návrat zpět do Česka

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami, které odpovídají destinaci, v níž jste v posledních 14 dnech strávili více než 12 hodin.

Dubaj a přestup

Dubaj od cestujících z určitých zemí (v současnosti například Polsko či Slovensko) při tranzitu vyžaduje předložení negativního PCR testu provedeného maximálně 72 hodin před odletem a současně zjišťuje, zda turista splňuje i podmínky cílové destinace.

Vzhledem k tomu, že Česká republika byla z výše zmiňovaného seznamu zemí vyřazena, cestující z Česka tak pro tranzit v Dubaji PCR test nepotřebují. Řídí se pouze podmínkami, které vyžaduje jejich cílová destinace.

Dubaj

Inspirujte se našimi cestopisy

Akční letenky do Dubaje

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budete mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kupte si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostanete BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudete moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Zdroj: mzv.cz, emirates.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru