Connect with us

Novinky

Spojené arabské emiráty zrušily všechna omezení. Ke vstupu již není nutný test ani očkování

Spojené arabské emiráty zrušily všechna omezení. Ke vstupu již není nutný test ani očkování

Od 7. listopadu 2022 jsou zrušena všechna covidová opatření ve Spojených arabských emirátech (s výjimkou nošení roušek v nemocnicích), která byla zavedena v souvislosti s šířením koronaviru. Zrušena jsou rovněž vstupní omezení. Do Dubaje, Abú Dhabí a ostatních emirátů tak opět cestujeme stejně jednoduše jako před pandemií.

Reklama

Nově se již tedy cestující při vstupu do země nemusí prokazovat negativním PCR testem či potvrzením o očkování, případně certifikátem o překonání onemocnění covid-19.

Co se týče vnitřních nařízení, Emiráty již dříve zrušily povinnost nosit ochranu dýchacích cest na veřejnosti (s výjimkou prostředků hromadné dopravy, mešit či nemocnic). Uvolnění pravidel se automaticky dotklo i letů z/do Dubaje (Emirates a flydubai) nebo Abú Dhabí (Etihad), a to za předpokladu, že to nevyžaduje cílová destinace.

Inspiruj se našimi cestopisy:

Dubaj

Zdroj: Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru