Connect with us
Expo 2020 Dubai

Asie

Vstupenky na EXPO 2020 Dubai lze přes Pelikána získat i gratis. Přinášíme podrobný návod

Vstupenky na EXPO 2020 Dubai lze přes Pelikána získat i gratis. Přinášíme podrobný návod

Expo 2020 Dubai otevře brány návštěvníkům z celého světa 1. října 2021. Největší mezinárodní událost a výstavu na přelomu let 2021 a 2022 můžeš navštívit několika způsoby pokud cestuješ vybranými aerolinkami, vstupenku získáš dokonce bezplatně. V tomto článku přinášíme návod, jak si vstupenky pořídit a jaké jsou vstupní podmínky na akci.

Reklama

Vstupenky na EXPO 2020: v nabídce jsou 3 typy lístků

Na Expo 2020 se dostaneš několika způsoby. Pojďme si je rozebrat. V oficiální nabídce vystavovatele jsou 3 typy lístků:

 • jednodenní vstupenka za 650 Kč,
 • vícedenní vstupenka s neomezeným vstupem na 30 po sobě následujících dní za 1 250 Kč,
 • sezónní vstup s neomezeným vstupem na šest měsíců Expo 2020 Dubai za 3 150 Kč.

Vstupenky zahrnují vstup do všech pavilonů, na akce, rozmanitý a neustále se měnící zábavní program s až 60 živými akcemi každý den od hudby, tance a umění světové úrovně až po zajímavé přednášky a oslavy národních svátků.

Děti mladší 18 let a návštěvníci ve věku 60 a více let mají vstup ZDARMA. Lidé se speciálními potřebami budou mít k dispozici bezplatné lístky, přičemž jejich společník získá 50procentní slevu. Studenti, kteří jsou držiteli platného studentského průkazu z kterékoliv akademické instituce na světě – JIŽ NEMAJÍ VSTUP zdarma. Pokud mají 18 let, platí za vstup klasicky.

Otevírací hodiny EXPO 2020

Výstava Expo 2020 Dubai bude probíhat šest měsíců od 1. října 2021 do 31. března 2022. Expozice jsou otevřeny sedm dní v týdnu od 10:00 do 00:00 v sobotu až středu a od 10:00 do 02:00 ve čtvrtek a pátek .

Expo 2020 Dubai

Leť s Pelikánem a získáš vstupenku na EXPO 2020 zdarma!

Vstupenku na Expo 2020 si můžeš koupit ve vlastní režii, ale mnohem jednodušší je to zakoupením letenky nebo dovolené v Dubaji přes Pelikána. Jak na to? Existuje hned několik způsobů:

1. Zakoupením dovolené v Dubaji

Vybrané dovolenkové balíčky, resp. pobyty v Dubaji s Pelikánem již mají Expo lístek automaticky a bezplatně v ceně. Stačí si zakoupit dovolenou, o zbytek se postarají naši specialisté na dovolené – lístek obdržíš e-mailem.

Dubaj

2. Zakoupením letenky Emirates

Je to jednoduché, kup si Emirates letenku přes Pelikána a leť do Dubaje kdykoliv od 1. října 2021 do 31. března 2022, bezplatně tak získáš denní Expo lístek. Bezplatnou JEDNODENNÍ VSTUPENKU na Expo 2020 obdržíš po vyplnění údajů na TÉTO stránce. Cestující má nárok na lístek nejen v případě letenek do Dubaje, ale i při přestupu v Dubaji, který trvá minimálně 6 hodin. Prohlédni si kompletní návod ZDE.

 • V případě letenek zakoupených přes Pelikána zadávejte kód rezervace, který jste od nás obdrželi v elektronickém dokumentu (e-ticket), v PDF dokumentu je druhý v pořadí a následuje za touto větou: Ke komunikaci s leteckou společností a u Online check-in přímo na stránce letecké společnosti použijte kód, NEBO můžete zadat číslo letenky (v PDF dokumentu je označeno oranžovou barvou a jde o číselné označení).
Emirates

3. Zakoupením letenky flydubai

Rovněž velmi jednoduché – kup si přes Pelikána letenku flydubai a leť do Dubaje v termínu od 1. října 2021 do 31. března 2022. Pro uplatnění nároku na jednodenní lístek zadáš své údaje na TÉTO STRÁNCE a lístky ti přijdou e-mailem.

flydubai - letadlo

4. Zakoupením letenky Etihad Airways

Jednodenní vstupenku na Expo 2020 získáš i tehdy, když si zakoupíš letenku do Dubaje se společností Etihad Airways. Nárok máš dokonce i při přestupu v Abú Dhabí (musí trvat alespoň 24 hodin). Jinak postupuješ podobně jako u výše uvedených, po zakoupení letenky stačí vyplnit údaje na TÉTO STRÁNCE. Lístky budou dostupné od 30. září.

Letecká společnost Etihad Airways navíc pasažérům nabízí možnost využít letištní transfer zdarma. Lze tak využít autobus, který tě dopraví do Dubaje nebo do města Al Ain v Abú Dhabí. Stačí zadat data ze zakoupené letenky a využít tuto super službu zdarma.

Etihad Airways, letadlo

Ke vstupu na EXPO 2020 je nutné očkování nebo bezplatný PCR test

Organizátor letošního Expo 2020 v Dubaji uvedl, že vstup na světový veletrh pro návštěvníky nad 18 let bude možný pro ty, kteří mají kompletní očkování nebo byly za posledních 72 hodin negativně testováni na COVID.

 • 72hodinový PCR test je ovšem i tak podmínkou vstupu do Dubaje, takže ti bohatě postačí i ten. Pokud již vypršela jeho platnost, PCR testy na COVID-19 budou držitelům lístků nabízeny bezplatně, uvedl organizátor.
Expo 2020 Dubai

Dubaj, která byla otevřena pro zahraniční návštěvníky v červenci 2020, požaduje, aby většina zahraničních návštěvníků předložila před vstupem do země negativní test na COVID-19.

Ke vstupu na Expo 2020 jsou akceptovány vakcíny, které jsou schváleny i WHO takže v podstatě všechny, kterými se očkuje i v Česku Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson. Na veletrh je ale možné se dostat i bez očkování, jak zmiňujeme výše – díky PCR testu.

Jinak, věděl/a jsi, že Emiráty už zaočkovaly více než 92 % své populace? To je nejvíce ze všech zemí světa.

EXPO 2020 startuje 1. října a potrvá půl roku

Expo 2020 Dubai otevře veřejnosti své velkolepé brány 1. října 2021 v Dubaji. Původní termín světové výstavy měl být loni, ale nestalo se to tak kvůli pandemii.

Expo 2020 Dubai

Hlavním tématem je Spojování myslí, vytváření budoucnosti (Connecting Minds, Creating the Future) s obrovským důrazem na důležitost udržitelných řešení pro současnou globální vlnu environmentálních problémů. A to s návrhem na mezikulturní spolupráci. Ta by podle filozofie Expo 2020 Dubai měla být prostředkem k překonání světových problémů a přechodem do další fáze existence, v níž jsou technologie, udržitelnost a kulturní dědictví neoddělitelnými komponenty zdravého celku.

Akce je rozdělena na podtémata Příležitost, Mobilita a Udržitelnost jako klíčové hnací síly budoucnosti globálního pokroku.

Akční letenky do Dubaje

Expo Dubai 2020

Zdroj informací a fotografií: oficiální stránka Expo 2020 Dubai

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru