Connect with us
Air Canada

Koronavirus

Letiště v Kanadě umožní od 30. 11. cestu pouze plně očkovaným

Letiště v Kanadě umožní od 30. 11. cestu pouze plně očkovaným

Kanada zpřísňuje podmínky pro cestující. S platností od 30. listopadu 2021 bude umožněn odlet z kanadských letišť pouze osobám starším 12 let, které jsou plně očkovány proti COVID-19. Od ukončení vakcinace musí uplynout alespoň 14 dní. O novém opatření na svých stránkách informují aerolinky Air Canada.

Reklama

Opatření se vztahuje nejen na leteckou dopravu, ale například i železniční či námořní. Kompletní vakcinace je od cestujících odlétajících z kanadských letišť a přepravujících se ve vlacích VIA Rail a Rocky Mountineer vyžadována již od 30. října 2021. Nicméně do konce listopadu běží přechodné období, během něhož je jako náhrada za očkování akceptován i negativní molekulární test na COVID-19, ne starší 72 hodin.

Co se týče letecké dopravy, při chceck-inu se tak budete muset prokázat očkovacím certifikátem, případně negativním výsledkem testu na koronavirus.

Očkování se nevyhnou ani provozovatelé

Povinnost očkování se nevztahuje pouze na cestující, ale rovněž na zaměstnance dopravy. Zaměstnavatelé v letecké a železniční dopravě měli povinnost zavést ve svých organizacích očkovací politiku od konce října. Stejné nařízení platí od 1. listopadu i pro námořní sektor.

Akční letenky do Kanady

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru