Connect with us
Emirates - letadlo

Koronavirus

Bezplatné a automatické pojištění k letenkám Emirates platí až do odvolání

Bezplatné a automatické pojištění k letenkám Emirates platí až do odvolání

Emirates nabídla jako první letecká společnost na světě ještě v loňském červenci všem svým cestujícím pojištění pro případ nákazy COVID-19, a to zcela zdarma. Pojištění nebylo nutné vyřizovat, pojistnou smlouvou byla samotná letenka. Pojištění na náklady spojené s COVID-19 bylo automaticky uplatněno na všechny Emirates letenky i přes Pelikán na cesty do 31. prosince 2020.

Reklama

Aerolinky přidaly koncem roku další pojištění na všechny rezervace od 1. prosince. Pokrývá mnohem víc rizik a je ke klientovi ještě štědřejší. Pojištění mělo původně platit pouze na letenky objednané do 31. ledna 2021, Emirates se ale rozhodly garanci pro velký zájem prodloužit do konce března a aktuálně až do odvolání, bez pevně stanoveného termínu.

Automatické COVID pojištění Emirates na rezervace vytvořené PŘED 1. prosincem

Multi-risk COVID pojištění se automaticky vztahuje na letenky zakoupené od července do 30. listopadu 2020. K získání pojištění není třeba vyplňovat žádné formuláře, ani nikoho kontaktovat – probíhá plně automaticky zakoupením letenky.

 • Pokrývá náklady na léčbu až do výše 150 000 eur.
 • Pokrývá náklady na případný pobyt v karanténě do výše 100 eur na den po dobu 14 dní.
 • Je zdarma pro všechny cestující ve všech cestovních třídách.
 • Je k dispozici s okamžitou platností pro všechny cesty do 31. prosince 2020 (přesněji první úsek cesty musí být dokončen do 31. prosince 2020).
 • Je platné 31 dní od data nástupu cesty (cestující může pojištění využít po celou dobu trvání pojištění a to i tehdy, pokud pokračuje do jiné destinace).
 • Cestující se nemusí nikde registrovat a vyplňovat další formuláře, v případě onemocnění COVID -19 se jen obrátí na speciální zákaznickou linku Emirates.

Zdroj: Emirates bezplatné COVID-19 pojištění

Automatické multi-risk COVID pojištění Emirates na rezervace vytvořené PO 1. prosinci

Multi-risk COVID pojištění se nově automaticky vztahuje na letenku, kterou zakoupíte v termínu od 1. prosince 2020 do 31. března 2021. K získání pojištění není třeba vyplňovat žádné formuláře, ani nikoho kontaktovat – probíhá plně automaticky zakoupením letenky.

Pokud potřebujete použít své pojištění, můžete zavolat na jedno z 24hodinových čísel podpory v preferovaném jazyce. Krytí je platné po celou dobu zpáteční cesty (nebo až 365 dní po datu odletu z původní země odletu – podle toho, co nastane dříve).

Pokud letíte na jednosměrnou cestu, krytí končí 48 hodin po příletu do konečného cíle. Krytí nákladů na lékařskou pohotovost a náhrada za karanténu v zahraničí končí 31 dní po příjezdu do vašeho konečného cíle.

 • Pokrývá náklady do výše 500 000 USD na lékařské ošetření v zahraničí a nouzovou evakuaci.
 • Pokrývá náklady do výše 7 500 USD, pokud je vaše cesta zrušena z důvodu onemocnění COVID-19 nebo z jiných důvodů uvedených v podmínkách.
 • Pokrývá náklady do výše 7 500 USD, pokud jste zaměstnanec školy na plný úvazek a kvůli prodloužení školního roku, resp. vyučování, nemůžete odcestovat.
 • Pokrývá náklady do výše 7 500 USD, pokud je vaše cesta přerušena kvůli vám nebo příbuznému, který onemocní, a vy se musíte vrátit domů.
 • Pokrývá náklady až do výše 7 500 USD, pokud je například váš letištní test na koronavirus pozitivní (platí i po příletu do destinace).
 • Pokrývá náklady 150 USD za den na osobu až 14 po sobě následujících dní, pokud máte pozitivní test na COVID – 19 a jste neočekávaně umístěni do povinné karantény v zahraničí.

Zdroj: Emirates Multi-risk pojištění

Další důležité zprávy od Emirates:

Akční letenky s Emirates

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Léto na Slovensku? Zde jsou nejlepší jezera ke koupání https://t.co/vYtfvXWhPb22 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K22 hodinami dozadu
10 věcí, kterými vás Malta okouzlí na jaře i v létě https://t.co/m4QhY0uQWP23 hodinami dozadu
PECKA DNE: Dovolená na Maltě se snídaní od 6 890 Kč https://t.co/ryTrXwstaR24 hodinami dozadu
ČSA v květnu obnoví lety do Kodaně https://t.co/MeB41sozzG #koronavirus1 dnem dozadu
ČSA v květnu obnoví lety do Kodaně https://t.co/MeB41sozzG #evropa1 dnem dozadu
Řecko se připravuje na příchod turistů. Zavádí nová pravidla pro pláže https://t.co/omgNX2aUx8 #koronavirus1 dnem dozadu
Řecko se připravuje na příchod turistů. Zavádí nová pravidla pro pláže https://t.co/omgNX2aUx8 #evropa1 dnem dozadu
Španělsko, Itálie i Chorvatsko! Akční letenky na léto od 739 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T1 dnem dozadu
Na výlet na slunné Azurové pobřeží do Francie! https://t.co/WXimZj0WwW2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru