Connect with us
Emirates - letadlo

Koronavirus

Všechny letenky Emirates jsou flexibilní, bezplatné pojištění na COVID platí opět až do odvolání!

Všechny letenky Emirates jsou flexibilní, bezplatné pojištění na COVID platí opět až do odvolání!

Ještě v červenci minulého roku nabídla Emirates jako první letecká společnost na světě všem svým cestujícím pojištění pro případ nákazy COVID-19, a to zcela zdarma. Multi-risk pojištění platí už jen do 30. listopadu 2021, na letenky zakoupené od 1. prosince 2021 se už vztahuje automatické COVID pojištění pokrývající všechny případy spojené s koronavirem. Není nutné jej vyřizovat, pojistnou smlouvou je samotná letenka. Pojištění na náklady spojené s COVID-19 je automaticky uplatněno na všechny Emirates letenky i přes Pelikána. Aktuálně pokrývá pojištění od Emirates mnohem více rizik a ke klientovi je ještě štědřejší. NAVÍC všechny Emirates letenky jsou flexibilní, měnit lze destinaci i čas odletu.

Reklama

COVID pojištění považují Emirates za mimořádně úspěšný program, a proto jej aerolinky už několikrát prodloužily. Multi-risk pojištění platné do 30. listopadu 2021 bylo možné uplatnit i na jiné pojistné události, jako například zlomeninu nohy během dovolené apod. Nově se bude pojištění týkat výlučně situací souvisejících s koronavirem.

Flexibilní letenky bez doplatků a minimální platnost dva roky

Jestli vaše cestovní plány ovlivnil COVID-19, máte dvě možnosti. Pokud jste si rezervovali letenku před 1. dubnem 2021 a cestu jste měli uskutečnit do 31. května 2022 nebo dříve, letenku si můžete nechat a vybrat si nový termín kdykoliv až do 36 měsíců od data původní rezervace. Druhou možností je vrácení peněz.

Všechny letenky zakoupené od 1. dubna 2021 jsou automaticky platné na cestování po dobu minimálně 24 měsíců, tedy dva roky. V rámci tohoto času můžete měnit čas odletu či destinaci, případně požádat o vrácení peněz bez dalších poplatků letecké společnosti. Změny můžete provést online prostřednictvím správy rezervace nebo přes Pelikána.

Na letenky zakoupené 1. září 2020 a později se vztahuje platnost až 36 měsíců od data původní rezervace.

Emirates

Automatické COVID pojištění Emirates v roce 2021

COVID pojištění se automaticky vztahuje na letenku zakoupenou od 1. prosince 2021 až do odvolání. K získání pojištění není třeba vyplňovat žádné formuláře, ani nikoho kontaktovat – probíhá plně automaticky zakoupením letenky.

Přesné podmínky nového bezplatného COVID pojištění platného od 1. prosince ještě nejsou známy, avšak v minulosti platilo následující:

Pokud letíte na jednosměrnou cestu, krytí končí 48 hodin po příletu do konečného cíle. Krytí nákladů na lékařskou pohotovost a náhrada za karanténu v zahraničí končí 31 dní po příjezdu do vašeho konečného cíle.

  • Pokrývá náklady do výše 500 000 USD na lékařské ošetření v zahraničí a nouzovou evakuaci.
  • Kryje náklady do výše 7 500 USD, pokud je vaše cesta zrušena z důvodu onemocnění COVID-19 nebo z jiných důvodů uvedených v podmínkách.
  • Pokrývá náklady do výše 7 500 USD, pokud jste zaměstnanec školy na plný úvazek a kvůli prodloužení školního roku, resp. vyučování, nemůžete odcestovat.
  • Pokrývá náklady do výše 7 500 USD, pokud je vaše cesta přerušena kvůli vám nebo příbuznému, který onemocní, a vy se musíte vrátit domů.
  • Kryje náklady až do výše 7 500 USD, pokud je například váš letištní test na koronavirus pozitivní (platí i po příletu do destinace).
  • Pokrývá náklady 150 USD za den na osobu až 14 po sobě následujících dní, pokud máte pozitivní test na COVID – 19 a jste neočekávaně umístěni do povinné karantény v zahraničí.

Zdroj: Emirates Multi-risk pojištění

Další důležité zprávy od Emirates:

Akční letenky s Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.9/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru