Connect with us
Phuket

Asie

Na Phuket luxusně s Etihad Airways. Poslední místa z Vídně za 10 990 Kč

Na Phuket luxusně s Etihad Airways. Poslední místa z Vídně za 10 990 Kč

Thajsko se začátkem listopadu otevřelo pro cestující z Česka bez karantény, což je skvělá zpráva pro všechny milovníky exotických dovolených. Co bys řekl/a třeba takovému výletu na Phuket? Nejvýhodnější akční letenky teď pořídíš s odletem z Berlína už od 7 990 Kč, ale naším tipem je letenka z Vídně s Etihad Airways. Jestli sis taky zamiloval/a jejich špičkový servis, neotálej, zbývají totiž poslední místa.

Reklama

Na Phuket s Etihad Airways

 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Etihad Airways
 • Kdy? Termíny na prosinec 2021, únor a březen 2022
 • Termín? Příklad 12. – 22. prosince 2021 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg a 7kg příruční zavazadlo, 20kg odbavené zavazadlo

Podmínky vstupu na Phuket a návrat do ČR

Jak jsme již psali, Thajsko se 1. listopadu 2021 otevřelo vybraným zemím (včetně ČR) bez karantény. Podmínkou k bezkaranténnímu vstupu je kompletní očkování proti COVID-19rezervace ubytování ve vybraných hotelech alespoň na 1 noc, pojištění na COVID, jeden PCR test před příletem a další po příletu do Thajska.

Thajsko nebude brát v úvahu národnost, ale to, kolik času strávíš v povolených zemích. Cestovatelé musí pobývat ve vybraných státech nejméně 21 po sobě následujících dní.

Co tě čeká na palubě Etihad Airways?

Etihad Airways jsou hlavním leteckým dopravcem emirátu Abú Dhabí. Společnost byla založena v roce 2003 a první let se konal v listopadu 2003. Etihad před koronakrizí operovala s více než 1000 lety každý týden do 70 destinací ve 46 státech světa. Hlavní základna aerolinek se nachází v Abu Dhabi International Airport.

Na lince z Vídně do Emirátů a nakonec i dále do exotiky využívá letecká společnost ekologičtější a modernější Boeing 787-9 Dreamliner s kapacitou téměř 300 míst. Etihad Airways rovněž od každého cestujícího vyžadují před vstupem do letadla negativní PCR test.

Etihad Airways, letadlo

Etihad Airways se každoročně umisťují v hodnoceních ekonomické či business třídy mezi světovou špičkou. Ekonomická třída letecké společnosti Etihad Airways nabízí vyšší standard, než na jaký jsme v Evropě zvyklí. Sedadla na dálkových letech jsou velmi široká, vybavena pohodlnými polštáři a mají například i komfortnější opěrky hlavy.

Ekonomická třída Etihad Airways
Ekonomická třída Etihad Airways
Ekonomická třída Etihad Airways

Na delších ekonomických letech společnosti Etihad Airways jsou cestujícím poskytovány fleecové přikrývky a rovněž si lze vyžádat speciální polštáře na krk – pro komfortnější odpočinek. Na delších letech dostaneš i dárek v podobě kosmetického balíčku obsahujícího pár ponožek, zubní kartáček, špunty do uší či masku na oči.

Etihad Airways, palubní servis

Cestujícím se na linkách Etihad Airways podává teplé jídlo dle vlastního výběru ze tří hlavních chodů. Palubní kavárna, která podává lehké občerstvení, kávu, čaj a horké čokolády jen příjemně doplňuje celý zážitek na palubě.

Jídlo na palubě Etihad Airways

Ekonomická třída Etihad Airways nabízí multimediální zábavní systém sestávající ze 750 hodin obsahu. Sedadla Economy jsou vybavena 10,6palcovými monitory s dotykovou obrazovkou, které si cestující mohou přizpůsobit svým osobním potřebám. Na sedadlech Economy Smart jsou pak nainstalovány ještě o kousek lepší – 11palcové monitory s dotykovou obrazovkou. Letové zábavní programy Etihad zahrnují více než 100 filmů, 300 populárních televizních programů a 60 interaktivních her.

Etihad Airways, multimedialni system

Etihad Airways myslí na dlouhých letech i na děti. Flying Nanny je jednou z nejlepších leteckých služeb, s níž v zásadě ještě žádná jiná letecká společnost nepřišla. Pomáhá cestujícím s dětmi na dálkových letech.

Etihad Airways, děti v letadle

Etihad Wellness se stará o tvé zdraví na cestách

Svět cestování se v posledním období výrazně změnil a Etihad Airways se mu okamžitě přizpůsobily. Začaly nabízet testování na COVID přímo na letišti v Abú Dhabí, rovněž bezplatné pojištění na COVID zakoupením letenky a revoluční bezkontaktní letištní kiosky na kontrolu zdravotního stavu cestujícího.

cestující

Součástí programu Wellness od Etihad Airways je hloubkové čištění kabiny po každém letu a rovněž hygienické balíčky obsahující vše potřebné k bezpečnému cestování. Aerolinky dokonce zřídily speciální linku, kde ambasadoři odpovídají na otázky cestujících a radí ohledně cestování a aktuálních podmínek 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 • Etihad Airways vybavily kabiny všech letadel novými potahy sedadel a koberci. Jejich letadla zahrnují i vzduchové filtry HEPA, které zachycují 99 % vzdušných mikrobů.
 • Po příletu do každé destinace důkladně čistí a dezinfikují všechna svá letadla.
 • Posádka nosí roušky i a osobní ochranné prostředky během celého letu, stejně jako cestující.
 • Wellness balíček pro cestujícího obsahuje roušku, rukavice a antibakteriální gel.
 • Etihad Airways vyžadují od každého cestujícího před vstupem do letadla negativní PCR test.
 • Palubní servis zůstal zachován s důrazem na nejvyšší standardy hygieny.
 • Některé z letištních salonků jsou již opětovně otevřeny.
 • Bezplatné COVID-19 pojištění je součástí každé letenky.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru