Connect with us
Thajsko

Koronavirus

Thajsko bez karantény. Podmínky se od 16. 12. nakonec nemění, na vině je omikron

Thajsko bez karantény. Podmínky se od 16. 12. nakonec nemění, na vině je omikron

AKTUÁLNĚ: Thajsko se mělo 16. prosince ještě více otevřít turistům z takzvaných bezpečných zemí, nakonec se tak kvůli nové mutaci koronaviru nestane. Platí tedy původní pravidla vstupu platná od 1. listopadu.

Reklama

Výborné zprávy z Thajska! Země se od 16. prosince ještě více otevře pro turisty z takzvaných bezpečných zemí. Nově bude cestovatelům ke vstupu do Thajska stačit kompletní očkování, PCR test (ne starší 72 hodin před odletem) a registrace v podobě Thailand Passu. Popříletový PCR test bude možné nahradit antigenním testem a zruší se jednodenní karanténa v hotelu již. Povinnost mít cestovní pojištění s krytím alespoň 50 tisíc amerických dolarů zůstává. Česko je zatím na seznamu bezpečných zemí.

Návštěvníci se do Thajska dostanou nově už i přes pozemní hranice či lodí. Hraniční přechod Nong Khai’s s Laosem se má otevřít 24. prosince 2021.

Děti do 6 let mají výjimku z testu před odletem, stačí jim test ze slin po příletu do Thajska. Děti v rozmezí od 6 do 11 let však musí absolvovat PCR test, a to 72 hodin před odletem. Turisté od 12 do 17 let se nemusí prokazovat očkováním, ale musí mít rovněž PCR test, ne starší 72 hodin před odletem.

O novinkách informoval thajský web TAT News.

Podmínky vstupu do Thajska platné od 1. listopadu

Vstup do Thajska je umožněn stanoveným kategoriím osob, Česko patří od 1. listopadu mezi nízko rizikové země:

 • Osoby bez očkovacího certifikátu nebo ti, kteří nejsou plně očkováni, musí absolvovat povinnou 10denní karanténu v AQ hotelech.
 • Pro osoby vstupující do Thajska po souši bez očkovacího certifikátu nebo ty, které nejsou plně očkovány, platí povinná 14denní karanténa v AQ hotelech.
 • Plně očkované osoby, které žijí nebo posledních 21 dní pobývaly v nízko rizikových zemích (patří sem Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko a téměř celá EU), jsou osvobozeny od povinné 7denní karantény za podmínky, že přicestují s negativním PCR testem, ne starším 72 hodin, a absolvují 1 noc v karanténním hotelu SHA+ nebo AQ a počkají na výsledek PCR testu, který bude proveden po jejich příletu do země.
 • Plně očkované osoby z ostatních zemí (druhá dávka podaná 14 dní před vstupem do země) s platným očkovacím certifikátem – platí povinná 7denní karanténa v hotelech AQ nebo SHA+.

Zde je zmíněný seznam 63 zemí, jejichž občané mohou od 1. listopadu navštívit po splnění výše uvedených podmínek Thajsko bez karantény:

Thajsko - seznam zemí

Zajímavostí je, že Thajsko nebere v úvahu národnost, ale to, kolik času strávíte v povolených zemích. Cestovatelé musí mít pobyt v oprávněných zemích nejméně 21 po sobě následujících dnů. Podle tohoto platí, že pokud Čech stráví 3 týdny v Slovensku, Maďarsku, Rakousku či Polsku, neměl by mít se vstupem do Thajska po splnění ostatních podmínek problém.

Při vstupu do Thajska se tedy vyžaduje následující:

 • příslušná víza, pokud cestující do země nepřichází v rámci systému osvobození od vízové ​​povinnosti,
 • registrace prostřednictvím aplikace Thailand Pass,
 • negativní PCR test na COVID-19, který není starší 72 hodin,
 • doklad o zabezpečení karanténního ubytování v SHA+ nebo AQ hotelech,
 • zdravotní pojištění v minimální výši 50 000 USD, které pokrývá i všechny náklady spojené s případnou léčbou COVID-19.

Podrobnější informace o podmínkách vstupu lze získat na příslušných velvyslanectvích Thajského království.

Program Sandbox

Thajská vláda rozhodla o rozšíření programu Sandbox o další provincie a jejich oblasti s platností od 1. listopadu 2021. Celkový počet je 17 a konkrétně jde o:

Bangkok, Krabi, Chon Buri (pouze Bang Lamung, Pattaya, Si Racha, Koh Si Chang a tambon Na Jomtien a tambon Bang Sare of Sattahip district), Chiang Mai (pouze Muang, Doi Tao, Mae Rim a Mae Taeng districts), Trat (pouze Koh Chang), Buri Ram (pouze Muang district), Prachuap Khiri Khan (pouze tambon Hua Hin a tambon Nong Kae), Phangnga, Phetchaburi (pouze Cha-am), Phuket, Ranong (pouze Koh Phayam), Rayong (pouze Koh Samet), Loei (pouze Chiang Khan), Samut Prakan (pouze Suvarnabhumi airport), Surat Thani (pouze Koh Samui, Koh Phangan a Koh Tao), Nong Khai (pouze Muang, Sangkhom, Sri Chiang Mai a Tha Bo), Udon Thani (pouze Muang, Ban Dung, Kumphawapi, Na Yoong, Nong Han a Prachak Silapakhom),

Program Sandbox je určen pro očkované turisty z celého světa, kterým je na základě předem stanovených podmínek umožněn volný pohyb v rámci provincie. Po ukončení jejich pobytu v rámci projektu Sandbox mohou cestovat v rámci země na základě zavedených aktuálních opatření. I my z Pelipecek jsme si Sandbox vyzkoušeli a tady je kompletní recenze.

Turisté v rámci programu Sandbox musí:

 • být plně očkováni (druhá dávka podána 14 dní před vstupem do země),
 • rezervovat 7 nocí v SHA+ hotelu (je vyžadována platba předem),
 • předložit před odletem PCR test ne starší 72 hodin,
 • absolvovat dva PCR testy během pobytu v Sandboxu (jeden po příletu, druhý v 6/7 den pobytu),
 • mít zabezpečené zdravotní pojištění v minimální výši 50 000 USD, které pokrývá i všechny náklady spojené s případnou léčbou COVID-19.

Pro detailnější podmínky vstupu do země v rámci programu Phuket Sandbox doporučujeme zájemcům obrátit se na příslušná velvyslanectví Thajského království.

Akční letenky do Thajska

Zdroj: LoyaltyLobby.com, thajské Ministerstvo zahraničních věcí na Facebooku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru