Connect with us
Thajsko, Phuket

Cestopisy

14 důvodů, proč si zamilujete Phuket + akční letenky od 7 990 Kč

14 důvodů, proč si zamilujete Phuket + akční letenky od 7 990 Kč

Phuket. Při vyslovení tohoto slůvka se v naší mysli utvoří představa slunečného ráje, nádherných pláží, čistého moře a pohody všude kolem. Na tomto nádherném ostrově jsme strávili pouhý týden, nicméně program nám naplánovali tak dopodrobna, že jsme viděli všechno, co tento dovolenkový ráj nabízí. Mysleli jsme, že to proto jej přezdívají perlou Andamanského moře, ale poté jsme zjistili, že odtud kdysi vyváželi nejvíc perel široko daleko. Ale zpět k Phuketu jako takovému. Je to opravdu překrásný ostrov, a pokud chcete zažít to nejlepší, co Thajsko nabízí, určitě jej na svých cestách Asií nesmíte vynechat. My jsme se rozhodli shrnout to nejlepší do jednoho článku. Pojďte s námi tedy nahlédnout pod pomyslnou pokličku ráje s názvem Phuket.

Reklama

1. Pláže Phuketu

Jedna z nejčastějších otázek, když jsme se z Phuketu vrátili, byla: Kde jsou ty nejlepší pláže? Pro začátek je třeba si přiznat, že vyjmenovat nejkrásnější pláž by bylo velmi subjektivní a odvážné. Ale z našich rozhovorů s místními (a podle vlastních zkušeností) jsme se rozhodli poradit vám deset pláží, které byste si neměli nechat ujít. Každá je něčím výjimečná, každá je něčím jedinečná. Zde asi slova nestačí, proto máme důkaz v podobě fotografií. Freedom beach (Patong), Banana Beach (Laguna), Kata Noi Beach (Kata), Kata Beach (Kata), Laem Singh Beach (Surin), Nai Harn Beach (Nai Harn), Nai Thon Beach (Laguna), Bang Tao Beach (Laguna), Kamala Beach (Kamala) a Surin Beach (Surin).

Pláž Patong
Patong Beach
Pláž Laem Singh
Laem Singh Beach
Pláž Kata Noi
Kata Noi Beach
Pláž Kamala
Kamala Beach
Pláž Banana Beach
Banana Beach

2. Záliv Phang Nga na kánoi

Unikátní místo, které si nejvíc vychutnáte právě na kánoe. Z Phuketu se sem dostanete loďkou nebo katamaránem. Najdete zde unikátní skalní útvary, jeskyně a nádherná místa, která vytvořila sama matička příroda. Pokud jste milovníci bondovek, máme pro vás skvělou zprávu. Právě ty totiž proslavily oblast Phang Nga a její nejznámější útvar Koh Tapu. Místo, kde se natáčel „Muž se zlatou zbraní“ je místem, kde najdete nejvíc turistů s fotoaparáty.

Phang Nga na kánoi
Phang Nga budete mít z kánoe jako na dlani

3. Staré město na Phuketu

Na první pohled může působit jako běžné thajské město. Hlučná doprava, přeplněné ulice a nad hlavami visící kabely vás možná mohou trochu odradit, ale nedovolte jim to! Dá se tady levně a výborně najíst a nakoupit skvělé suvenýry a oblečení. Ve starém městě se mísí dvě významné kultury: čínská a portugalská. Ano, čtete správně, i portugalská. Právě Portugalci byli první Evropané, kteří se na ostrov dostali a čínští potomci zde zase začali těžit cín a výrazně na něm zbohatli. Toto unikátní propojení je vidět také na architektuře, která je zde vážně pestrá.

Barevné okna starého Phuketu
Stará část města Phuket
Staré město Phuketu

4. Noční život na Bangla Road

Přes týden obyčejná slepá ulice, jenž ožívá těsně po západu slunce. Najdete zde všechno, čím je Thajsko proslavené. Pouliční umělce, tanečníky a mnoho veselících se turistů z Evropy. Je to místo, kam se určitě musíte stavit, pokud jste zastáncem párty-dovolené. Je zde množství barů, diskoték a mnoho místních, kteří vás budou žádat o pozvání na drink. Stačí mít otevřenou mysl a smysl pro humor, potom si toto místo jistě užijete.

Dívka ochutnávající street food

5. Velký Buddha

Hora Nakkerd je domovem 45 metrů vysokého Buddhy, jehož výstavba stála 30 milionů thajských bathů. A možná tomu nebudete věřit, ale stále je nedokončený! V případě zájmu můžete na jeho dostavbu i přispět, dokonce budete mít vyryto své jméno v mramoru.

Ohromná socha Budhy

6. Chrám Wat Chalong

Nejznámější budhistický chrám dekorovaný stovkami kousků skla. Najdete zde významné artefakty z minulosti, a když si vyšlápnete na nejvyšší věž, najdete tam ve vitríně popel samotného Buddhy.

Chrám Wat Chalong
Budhistické sochy

7. Alespoň den na ostrově Phi Phi

Pokud jste viděli film Pláž, nemusíme vám toto místo ani představovat. Zátoka Ao Maya se slavnou Maya Beach je tím místem, ze kterého nechtěl ve filmu Leonardo DiCaprio odejít a jistě nebudete chtít ani vy. Přes den je zde sice extrémně mnoho turistů, ale když sem zavítáte například na kajaku brzy ráno, můžete mít celou pláž pro sebe!

Dívka obklopená rybkami
Lidé na pláži
Souostroví Phi Phi

8. Potápění a šnorchlování

I když ne všechny pláže jsou ke šnorchlování a potápění vhodné, Phuket k tomu nabízí nespočet dokonalých míst. Podle nás je tím top místem Naiharn beach. Voda je tu průzračná a rybky velmi přátelské.

Šnorchlování s rybkami na Phuketu

9. Street-food a lokální trhy

Thajské jídlo je jedním slovem famózní! Ať už jste jej koupili v pouličním stánku, v ošuntělém bistru nebo v prvotřídní restauraci vašeho luxusního hotelu. Vyzkoušejte toho co nejvíc a nebojte se ani pálivého, za pár dnů se vaše chuťové buňky přizpůsobí.

Misky s thajským kořením
Rybí trh v Thajsku
S kokosovým ořechem na pláži

10. Kurz thajské kuchyně

Pokud milujete thajskou kuchyni, budete milovat i tu na Phuketu. Stačí chodit každý den do restaurace a užívat si pestrou paletu chutí. My jsme to chtěli posunout ještě o úroveň výš, a tak jsme se rozhodli zavítat na kurz vaření s místní šéfkuchařkou z kuchařské školy Blu Elephant. V průběhu kurzu vás naučí 4 hlavní chody, půjde s vámi nakupovat čerstvé potraviny na místní trhy a nakonec dostanete certifikát thajské kuchyně. Svoje výtvory si samozřejmě můžete za odměnu i sníst. Tento zážitek doporučujeme na 100 %!

Thajská škola vaření
Polévky thajské kuchyně
Thajský chod
Prostřený stůl

11. Thajský box

Muay Thai má téměř 700 letou tradici, která vychází přímo z budhistické víry. Pro Thajsko je thajský box to samé jako pro Anglii fotbal. Je to umění, kultura a hobby v jednom. A až vám prozradíme, že na Phuketu je největší tréninkové centrum Muay Thai v Thajsku, jistě jej budete chtít navštívit. V průběhu naší návštěvy jsme zde potkali mnoho Evropanů a dokonce i Čechů, kteří na Phuket zavítali hlavně kvůli návštěvě tohoto centra. Není se čemu divit, v centru Tiger Muay Thai vás ubytují, přidělí vám trenéra, celodenní stravu, a také vám dají pořádně do těla! Thajský box je totiž velmi náročný a chvíli trvá, než si na takovýto trénink zvyknete. Milovat jej budou jen skuteční bojovníci!

Zápas Muay Thai

12. Plovoucí vesnice Koh Panye

Mohla by to být úplně běžná vesnice. Ale oni ji před 200 lety postavili na vodě. A tak jako většina vesnic, i tato má svou vlastní školu, policii nebo nemocnici. Stojí na speciálních kůlech na vodě a je chráněna obrovským monolitem. Pokud budete mít možnost a čas, určitě doporučujeme strávit v této vesničce nějaký čas a sledovat běžný život lidí. Pokud jim chcete pomoct, nakupte si suvenýry, podpoříte tak místní komunitu.

Koh Panye

13. Západ slunce na Phromtep Cape

Nejjižnější bod na Phuketu. Řeknete si, dobrá, ale co je na tom zajímavé? Vždy večer, když tu zapadá slunce, schází se zde velké množství turistů. Všichni totiž chtějí vidět nejhezčí západ slunce široko daleko.

Západ slunce na Phuketu

14. Luxusní hotely za super cenu

I když je Phuket považován za jedno z nejdražších míst v Thajsku, najdete zde velké množství krásných a hlavně luxusních hotelů za super cenu.

Bazén v terase
Kamenná křesla u bazénu
Le meridien

Je mnoho způsobů, jak se dostat na Phuket. Z Prahy je to asi nejpohodlnější, ale cestovatelům z Moravy zase jistě přijdou vhod odlety z Vídně. Ti, kteří koukají na cenu, by neměli přehlédnout letenky z Berlína. Přejeme šťastnou cestu!

Akční letenky na Phuket

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru