Connect with us
Thajsko, Phuket

Asie

14 důvodů, proč si zamiluješ Phuket + letenky od 14 890 Kč

14 důvodů, proč si zamiluješ Phuket + letenky od 14 890 Kč

Phuket. Při vyslovení tohoto slůvka se v naší mysli utvoří představa slunečného ráje, nádherných pláží, čistého moře a pohody všude kolem. Na tomto nádherném ostrově jsme strávili pouhý týden, nicméně program nám naplánovali tak dopodrobna, že jsme viděli všechno, co tento dovolenkový ráj nabízí. Mysleli jsme, že to proto jej přezdívají perlou Andamanského moře, ale poté jsme zjistili, že odtud kdysi vyváželi nejvíc perel široko daleko. Ale zpět k Phuketu jako takovému. Je to opravdu překrásný ostrov, a pokud chceš zažít to nejlepší, co Thajsko nabízí, určitě jej na svých cestách Asií nesmíš vynechat. My jsme se rozhodli shrnout to nejlepší do jednoho článku. Pojď s námi tedy nahlédnout pod pomyslnou pokličku ráje s názvem Phuket.

Reklama

1. Pláže Phuketu

Jedna z nejčastějších otázek, když jsme se z Phuketu vrátili, byla: Kde jsou ty nejlepší pláže? Pro začátek je třeba si přiznat, že vyjmenovat nejkrásnější pláž by bylo velmi subjektivní a odvážné. Ale z našich rozhovorů s místními (a podle vlastních zkušeností) jsme se rozhodli poradit ti deset pláží, které by sis neměl nechat ujít. Každá je něčím výjimečná, každá je něčím jedinečná. Zde asi slova nestačí, proto máme důkaz v podobě fotografií. Freedom beach (Patong), Banana Beach (Laguna), Kata Noi Beach (Kata), Kata Beach (Kata), Laem Singh Beach (Surin), Nai Harn Beach (Nai Harn), Nai Thon Beach (Laguna), Bang Tao Beach (Laguna), Kamala Beach (Kamala) a Surin Beach (Surin).

Pláž Patong
Patong Beach
Pláž Laem Singh
Laem Singh Beach
Pláž Kata Noi
Kata Noi Beach
Pláž Kamala
Kamala Beach
Pláž Banana Beach
Banana Beach

2. Záliv Phang Nga na kánoi

Unikátní místo, které si nejvíc vychutnáš právě na kánoi. Z Phuketu se sem dostaneš loďkou nebo katamaránem. Najdeš zde unikátní skalní útvary, jeskyně a nádherná místa, která vytvořila sama matička příroda. Pokud jsi milovník bondovek, máme pro tebe skvělou zprávu. Právě ty totiž proslavily oblast Phang Nga a její nejznámější útvar Koh Tapu. Místo, kde se natáčel „Muž se zlatou zbraní“ je místem, kde najdete nejvíc turistů s fotoaparáty.

Phang Nga na kánoi
Phang Nga budete mít z kánoe jako na dlani

3. Staré město na Phuketu

Na první pohled může působit jako běžné thajské město. Hlučná doprava, přeplněné ulice a nad hlavami visící kabely tě možná mohou trochu odradit, ale nedovol jim to! Dá se tady levně a výborně najíst a nakoupit skvělé suvenýry a oblečení. Ve starém městě se mísí dvě významné kultury: čínská a portugalská. Ano, čteš správně, i portugalská. Právě Portugalci byli první Evropané, kteří se na ostrov dostali a čínští potomci zde zase začali těžit cín a výrazně na něm zbohatli. Toto unikátní propojení je vidět také na architektuře, která je zde vážně pestrá.

Barevné okna starého Phuketu
Stará část města Phuket
Staré město Phuketu

4. Noční život na Bangla Road

Přes týden obyčejná slepá ulice, jenž ožívá těsně po západu slunce. Najdeš zde všechno, čím je Thajsko proslavené. Pouliční umělce, tanečníky a mnoho veselících se turistů z Evropy. Je to místo, kam se určitě musíš stavit, pokud jsi zastáncem párty-dovolené. Je zde množství barů, diskoték a mnoho místních, kteří tě budou žádat o pozvání na drink. Stačí mít otevřenou mysl a smysl pro humor, potom si toto místo jistě užiješ.

Dívka ochutnávající street food

5. Velký Buddha

Hora Nakkerd je domovem 45 metrů vysokého Buddhy, jehož výstavba stála 30 milionů thajských bathů. A možná tomu nebudeš chtít věřit, ale stále je nedokončený! V případě zájmu můžeš na jeho dostavbu i přispět, dokonce budeš mít vyryto své jméno v mramoru.

Ohromná socha Budhy

6. Chrám Wat Chalong

Nejznámější budhistický chrám dekorovaný stovkami kousků skla. Najdeš zde významné artefakty z minulosti, a když si vyšlápneš na nejvyšší věž, najdeš tam ve vitríně popel samotného Buddhy.

Chrám Wat Chalong
Budhistické sochy

7. Alespoň den na ostrově Phi Phi

Pokud jsi viděl film Pláž, nemusíme ti toto místo ani představovat. Zátoka Ao Maya se slavnou Maya Beach je tím místem, ze kterého nechtěl ve filmu Leonardo DiCaprio odejít a jistě nebudeteš chtít ani ty. Přes den je zde sice extrémně mnoho turistů, ale když sem zavítáš například na kajaku brzy ráno, můžeš mít celou pláž pro sebe!

Dívka obklopená rybkami
Lidé na pláži
Souostroví Phi Phi

8. Potápění a šnorchlování

I když ne všechny pláže jsou ke šnorchlování a potápění vhodné, Phuket k tomu nabízí nespočet dokonalých míst. Podle nás je tím top místem Naiharn beach. Voda je tu průzračná a rybky velmi přátelské.

Šnorchlování s rybkami na Phuketu

9. Street-food a lokální trhy

Thajské jídlo je jedním slovem famózní! Ať už si ho koupíš v pouličním stánku, v ošuntělém bistru nebo v prvotřídní restauraci luxusního hotelu. Vyzkoušej toho co nejvíc a neboj se ani pálivého, za pár dnů se tvé chuťové buňky přizpůsobí.

Misky s thajským kořením
Rybí trh v Thajsku
S kokosovým ořechem na pláži

10. Kurz thajské kuchyně

Pokud miluješ thajskou kuchyni, budeš milovat i tu na Phuketu. Stačí chodit každý den do restaurace a užívat si pestrou paletu chutí. My jsme to chtěli posunout ještě o úroveň výš, a tak jsme se rozhodli zavítat na kurz vaření s místní šéfkuchařkou z kuchařské školy Blu Elephant. V průběhu kurzu tě naučí 4 hlavní chody, půjde s tebou nakupovat čerstvé potraviny na místní trhy a nakonec dostaneš certifikát thajské kuchyně. Svoje výtvory si samozřejmě můžeš za odměnu i sníst. Tento zážitek doporučujeme na 100 %!

Thajská škola vaření
Polévky thajské kuchyně
Thajský chod
Prostřený stůl

11. Thajský box

Muay Thai má téměř 700 letou tradici, která vychází přímo z budhistické víry. Pro Thajsko je thajský box to samé jako pro Anglii fotbal. Je to umění, kultura a hobby v jednom. A až ti prozradíme, že na Phuketu je největší tréninkové centrum Muay Thai v Thajsku, jistě jej budete chtít navštívit. V průběhu naší návštěvy jsme zde potkali mnoho Evropanů a dokonce i Čechů, kteří na Phuket zavítali hlavně kvůli návštěvě tohoto centra. Není se čemu divit, v centru Tiger Muay Thai tě ubytují, přidělí ti trenéra, celodenní stravu, a také ti dají pořádně do těla! Thajský box je totiž velmi náročný a chvíli trvá, než si na takovýto trénink zvykneš. Milovat jej budou jen skuteční bojovníci!

Zápas Muay Thai

12. Plovoucí vesnice Koh Panye

Mohla by to být úplně běžná vesnice. Ale oni ji před 200 lety postavili na vodě. A tak jako většina vesnic, i tato má svou vlastní školu, policii nebo nemocnici. Stojí na speciálních kůlech na vodě a je chráněna obrovským monolitem. Pokud budeš mít možnost a čas, určitě doporučujeme strávit v této vesničce nějaký čas a sledovat běžný život lidí. Pokud jim chceš pomoct, nakup si suvenýry, podpoříš tak místní komunitu.

Koh Panye

13. Západ slunce na Phromtep Cape

Nejjižnější bod na Phuketu. Řekneš si, dobrá, ale co je na tom zajímavé? Vždy večer, když tu zapadá slunce, schází se zde velké množství turistů. Všichni totiž chtějí vidět nejhezčí západ slunce široko daleko.

Západ slunce na Phuketu

14. Luxusní hotely za super cenu

I když je Phuket považován za jedno z nejdražších míst v Thajsku, najdeš zde velké množství krásných a hlavně luxusních hotelů za super cenu.

Bazén v terase
Kamenná křesla u bazénu
Le meridien

Je mnoho způsobů, jak se dostat na Phuket. Z Prahy je to asi nejpohodlnější, ale cestovatelům z Moravy zase jistě přijdou vhod odlety z Vídně. Ti, kteří koukají na cenu, by neměli přehlédnout letenky z Berlína. Přejeme šťastnou cestu!

Níže najdeš bezva tip na letenky z Vídně a Prahy na Phuket. Neváhej a naplánuj si bezva dovolenou ještě dnes!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru