Connect with us
Letadlo Emirates

Koronavirus

Které aerolinky nabízejí pojištění proti COVID-19?

Které aerolinky nabízejí pojištění proti COVID-19?

Pojištění proti COVID-19 se stává součástí při zakoupení letenek od mnoha leteckých společností a cestování je tak díky němu ještě o něco bezpečnější. Většina aerolinek ho nabízí již zahrnuté v ceně. Podívejme se, které to jsou.

Reklama

Takové pojištění zpravidla zahrnuje náklady na případnou léčbu a karanténu. Nabízí ho několik aerolinek v Asii, Evropě i Severní Americe.

Asijské aerolinky a pojištění COVID-19

V Asii jsou průkopníky pojištění poskytovaného aerolinkami Emirates. Novou službu oficiálně ohlásily v červenci. Pojištění zahrnuje 150 tisíc eur na léčebné náklady a maximálně 100 eur na den karantény po dobu nejvýše 14 dní. Pojištění bude v nabídce do 31. prosince, je však možné, že ho aerolinky ještě prodlouží.

Etihad nabízí podobné pojištění až do 31. března 2021.

Etihad Airways - letadlo

Nejnovější leteckou společností, která se přidala do seznamu asijských aerolinek a která pojišťuje proti COVID-19, je Japan Airlines. Pojištění poskytují všem pasažérům od 23. prosince 2020 do 30. června 2021. Pokryje léčebné náklady v hodnotě 182 tisíc dolarů a 121 dolarů karantény na den společně s 1 820 dolary na repatriaci.

Další společností je Cathay Pacific, pojištění nabízí do 28. února 2021. Pokrývá 200 tisíc dolarů na léčebné náklady, 100 dolarů na karanténu denně a dva PCR testy v určitých případech, kdy to situace vyžaduje.

Cathay Pacific - letadlo

Evropské aerolinky a pojištění COVID-19

Virgin Atlantic začaly nabízet pojištění v srpnu. Pokrývá 671 tisíc dolarů na léčebné náklady. Navíc každému pasažérovi, kterého odmítnou vzít do letadla nebo musí během svého výletu podstoupit karanténu, společnost nabízí 4 030 dolarů.

Lufthansa Group nabízí pojištění na palubě mnoha aerolinek. V tomto případě je však volitelné a pokrytí léčebných nákladů je třeba si připlatit. Základní verze pokrývá pouze karanténní náklady.

Lufthansa

Menší benefity, ale přece nějaké, nabízí i Finnair – léčebné náklady ve výši až 50 tisíc eur a karanténní náklady 100 eur denně. Zaplatit mohou rovněž testy v případě, že jsou pozitivní.

Severoamerické aerolinky a pojištění COVID-19

Žádné aerolinky v USA nenabízejí pojištění zahrnuté v ceně, Air Canada a WestJet naopak ano. WestJet pokrývá léčebné náklady do hodnoty 78 500 dolarů, karanténní výdaje v hodnotě 118 dolarů denně a pohotovostní vzdušnou evakuaci nebo evakuaci v sanitce rovněž do výše 78 500 dolarů, repatriaci v hodnotě 3 900 dolarů, píše Simple Flying.

Akční letenky

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru