Connect with us
Dubrovník

Evropa

Croatia Airlines v létě spustí přímé lety z Prahy do Dubrovníku. Leť za 3 690 Kč

Croatia Airlines v létě spustí přímé lety z Prahy do Dubrovníku. Leť za 3 690 Kč

Letecká společnost Croatia Airlines nám poslední roky dělá radost sezónními lety z pražského letiště do Splitu. Podle nejnovějších informací to však z jejich strany pro letošek nebude vše. Nově totiž začnou létat ještě do Dubrovníku a nám se tak rozšíří možnosti cestování do Chorvatska.

Reklama

První přímý let mezi Letištěm Praha a perlou jižní Dalmácie se uskuteční 18. května 2023. Stejně jako v případě Splitu bude spojení dostupné během letního letového řádu, konkrétně do 12. října. Dopravce počítá s jednou rotací týdně, a to ve čtvrtek. Odlet z Prahy je naplánován večerní čas 20:20, zatímco z Dubrovníku bude letadlo vyrážet už v 18:00.

Letenky z Prahy do Dubrovníku a Splitu je možné rezervovat již nyní i přes Pelikána. Kromě klasických zpátečních letenek v nabídce najdeš atraktivní open-jaw variatu s příletem do Dubrovníku a odletem ze Splitu.

Dubrovník si zamiluješ

Více než tisíc let historie tohoto nádherného a legendárního chorvatského města je přítomno v každé jeho části. Dubrovník představuje ideální spojení historie a současnosti. Obklopují ho středověké hradby, dlouhé 1940 m, které se zachovaly v původním stavu a jsou otevřeny pro návštěvníky jako největší atrakce. Od roku 1979 je město pod ochranou UNESCO. Pokud jsi to nevěděl/a, natáčeli se zde i Hvězdné války!

Podmínky vstupu do Chorvatska a návrat do ČR

Vstup do Chorvatska je pro všechny cestující volný, není nutné dokládat bezinfekčnost. Stejtě tak je to i v případě České republiky. Ta zrušila všechna vstupní opatření týkající se COVID-19 v dubnu 2022.

Dubrovník

Cestuj na jistotu s pojištěním

  • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
  • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
  • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru