Connect with us
Hvězdné války

Cestopisy

Skutečná místa, kde se natáčely Hvězdné války

Skutečná místa, kde se natáčely Hvězdné války

Jestli patříte mezi fanoušky Hvězdných válek, asi víte, jaký bude zítra den – 4. květen aneb May the 4th Be With You. Proto jsme pro vás připravili seznam míst, kde se naše milované Hvězdné války natáčely. Ne všechna ohromující místa totiž byla počítačovým výmyslem grafiků. Tak si třeba můžete příště trochu zpestřit výlet, až budete na některém z míst, kde se proháněli slavní hrdinové.

Reklama

Skellig Michael, Irsko

Epický vrchol Epizody VII z roku 2015 byl natočen na zřícenině kláštera ze 7. století, který najdeme na strmých skalách irského ostrova Skellig Michael. Film Poslední z Jediů se k této jedinečné natáčecí lokalitě vrací, když se Rey vydává hledat pohřešovaného Luka Skywalkera. Nám by se teda ale každý den nechtělo šplhat nahoru a dolů jako cvičená opice, a co vám?

Zřícenina kláštera na ostrově Skellig Michael.

Zdroj: Upthebanner | Dreamstime

Wadi Rum, Jordánsko

Přesto, že se většina pouštních scén pravidelně natáčí v Tunisku, v Rouge One se filmaři rozhodli použít jako krajinu měsíce Jedha prostředí právě vyprahlých pustin Jordánska. Samozřejmě, Jedha je duchovním domovem Jediů, což má neuvěřitelnou hodnotu, ale řekněme si upřímně, Wadi Rum se těšila ještě větší pozornosti, když se zde natáčel Marťan s Mattem Damonem.

Jordánská poušť Wadi Rum.

Salar de Uyuni, Bolívie

Kolikrát už jsme o tomto bolívijském pokladu psali? Že stokrát? Nevadí, ještě stále nám toto místo přijde tak neuvěřitelné, že bychom ho zmínili klidně i milionkrát. Navíc tato solná pláň hostila významnou scénu z dílu Poslední z Jediů.

Solná pláň Salar de Uyuni.

Jezero Como, Itálie

Loni jsme při našich toulkách v okolí Milána pochopitelně chtěli utéct z ruchu velkoměsta, což nás přivedlo k tomuto modrému skvostu v obležení Alp. Jezero Como kromě nás zjevně okouzlilo i filmaře Epizody II, protože se místní vila Balbianello stala útočištěm schovávajícího se Anakina a Padme.

Médenine, Tunisko

V díle Skrytá hrozba právě v těchto historických afrických obydlích otročil malý Anakin Skywalker, než se potkal s Qui-Gon Jinnem a Obi-Wan Kenobim. Všechny domky jsou stále běžně obývané, mají typické klenuté stropy a patří mezi tradiční berberská opevněná stavení.

Berberské stavby ve městě Médenine.

Dubrovník, Chorvatsko

Tuto středomořskou lokalitu si oblíbili nejen filmaři seriálu Game of Thrones, ale šanci jí dali i ti z Hvězdných válek. Středověké město na útesu, obehnané kamennými zdmi se perfektně hodilo pro buržoazní kasinový ráj Canto Bight v Poslední z Jediů. Pro místní je nově vytvořená popularita štěstím i problémem zároveň. Turismus víc a víc vzkvétá, ale někdy až moc, a občané Dubrovníku začínají být s nepřetržitým ruchem nespokojení.

Historická část města Dubrovník.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru