Connect with us

Koronavirus

Kanada zakázala vstup zahraničním turistům až do října

Kanada zakázala vstup zahraničním turistům až do října


V témže týdnu, co společnost Air Canada představila opatření na podporu opětovného otevření kanadských hranic, rozšířila kanadská vláda zákaz vstupu cizinců. Do října je Kanada letecky přístupná pouze pro kanadské občany, až na několik výjimek. Omezení měla být zrušena koncem srpna, ale podle vyhlášení z tohoto týdne budou hranice zavřené do konce září.

Reklama

Bill Blair, ministr pro veřejnou bezpečnost a pohotovostní připravenost, potvrdil, že kanadské hranice musí zůstat zavřené. Ve svém sdělení potvrdil, že další omezení mají pomoci zabránit šíření COVID-19. Stávající cestovatelská omezení tak zůstávají stejná, jen se prodlužují.

Nechtějí ani testování na letištích

Krok směřující k prodloužení hraničních omezení do 30. září se u mnoha leteckých společností s radostí nesetká. Z důvodu přísných cestovatelských omezení aerolinky Air Canada vykázaly za druhé čtvrtletí letošního roku ztrátu 1,18 miliard amerických dolarů.

Kanadská vláda nezohlednila ani možnost testování na letištích a hranice znovu uzavřela, bez diskuse. Zavřené zůstávají i hranice mezi USA a Kanadou, výjimku mají pouze kanadští občané a pendleři.

Aktuálně platí, že každý, kdo vstoupí do Kanady, ať už letecky, nebo přes pozemní hranice, musí jít na 14 dní do karantény. Za porušení její porušení hrozí v Kanadě pokuta ve výši 750 000 dolarů a možná i na nějaký čas vězení.)

Akční letenky do Kanady s termíny až do července 2021

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru