Connect with us
USA. New York

Amerika

Jak si užít letní New York? Prohlédni si našich 10 tipů. Letenky od 9 290 Kč

Jak si užít letní New York? Prohlédni si našich 10 tipů. Letenky od 9 290 Kč

Jako první zastávku v USA si většina cestovatelů volí právě New York. Jedna z nejoblíbenějších dálkových destinací Čechů nabízí nepochybně množství zážitků, které bys jinde hledal/a marně. Jak si užít Velké jalbko v létě? Třeba ochutnávat, nechat se unášet zdejší atmosférou a porozovat.

Reklama

Plavba lodí

Prohlídka lodí je skvělá zejména v horkých letních měsících. Užij si výhledy na New York z pohodlí paluby. Můžeš se například plavit k soše Svobody nebo si jednoduše užít večeři či ochutnávku vín na vlnách.

New York

Kino v přírodě

Outdoorové kino v parku Bryant Park je autentickým letním zážitkem v New Yorku. Sedni si na deku na louce, užij si sluníčko a jedinečnou atmosféru.

New York

Pokud máš chuť do New Yorku zamířit, máme pro tebe tip na akční letenky za skvělou cenu. Neváhej a rezervuj si je co nejdřívě, ať ti neuletí!

Hurá na pláž

Marně hledat pláž během výletu v New Yorku? Ne tak docela! Nasedni na novou New York Ferry a za pár dolarů se odvez na Long Island.

New York

Parky, parky, parky

Za pěkného počasí bys neměl/a vynechat newyorské parky. Brooklyn Bridge Park s výhledy na Manhattan či slavný Central Park se spoustou zeleně a prostoru k relaxaci. O Prospect Parku jsi už slyšel/a? Je to jakási brooklynská verze Central Parku. Vyzkoušíš?

New York

Manhattanhenge

Recept na zaručený zážitek! Newyorské ulice svým uspořádáním vytváří mřížku. Když se tento fakt spojí se sluncem, které dvakrát do roka zapadá pod určitým úhlem, ukazuje se pak mezi mrakodrapy. Výsledek? Fenomén nazvaný Manhattanhenge, který můžeš pozorovat jen v květnu a červenci.

New York

Zmrzlina v New Yorku

Co je nejlepší na létě? Přece nekonečné ochutnávání osvěžující zmrzliny. Selwyn z lovinn-newyork.com doporučuje vyzkoušet Big Gay Ice Cream Shop, Ice & Vice, Morgenstern’s Finest Ice Cream nebo Van Leeuwen. Na kolik kopečků to vidíš ty?

New York na dvou kolech

Byl by hřích nevyužít v létě množství cyklistických stezek a městský cyklistický program. Půjč si kamaráda na dvou kolech a projeď se podél řeky Hudson nebo do Central Parku.

New York

Drink v oblacích

Máš chuť na dobrý drink, ale ne jen tak ledajak? Případně hledáš místo pro dokonalou cestovatelskou fotku do svého fotoalba z New Yorku? Vydej se do jednoho z místních rooftop barů, kde ti k nápoji naservírují i ​​top výhledy na okolí. Selwyn doporučuje Gallow Green Rooftop Bar nebo třeba 230 Fifth Rooftop Bar, ze kterého budeš mít peckovní výhled na Empire State Building.

New York

Governors Island

Další jedinečnou aktivitou přístupnou jen v létě je návštěva Governors Island. I sem můžeš doplout lodí za pár dolarů. Budeš mít pěkný výhled na sochu Svobody, případně si můžeš udělat například piknik.

New York

4. červenec

Pokud jsi nezažil/a americký 4. červenec, jako bys v USA ani nebyl/a. Zažil/a? Každopádně je určitě zážitkem zúčastnit se společně s domácími oslav a akcí na Den nezávislosti.

New York

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru