Connect with us

Amerika

Montréal: Ideální město pro vstup do Kanady

Montréal: Ideální město pro vstup do Kanady

Druhé největší město v Kanadě je velmi moderní kosmopolitní metropolí, kde se nebudeš nudit ani chvíli! Ve frankofonní provincii Québec se budeš navíc cítit jako v Evropě! Montreal je centrem kultury a sportu a je zároveň strategickým místem k výletům do divoké kanadské přírody.

Reklama
Jako v Paříži
Jako v Paříži

Přílet do Montrealu

Mezinárodní letiště Pierra Eliotta Trudeau patří k největším letištím v Kanadě a míří na něj mnoho spojů z Evropy. Nezapomeň, že k turistickému vstupu do Kanady budeš potřebovat elektronické povolení eTA. Do centra Montrealu se dostaneš jednoduše autobusem, který na letiště jezdí 24 hodin denně. Samozřejmě lze využít i služby Uberu, což se ti vyplatí v případě, pokud necestuješ sám.

Montreal je krásný v každém ročním období
Montreal je krásný v každém ročním období

Pokud se budeš přesouvat do jiné částí Kanady nebo USA a chceš si pouze Montreal krátce prohlédnout, můžeš využít letištní úschovnu zavazadel.

Montreal a zajímavá místa

Prohlídku města můžeš zahájit ve staré čtvrti Old Montreal, kde uvidíš spoustu krásných náměstí a zákoutí. Podél řeky Svatého Vavřince dojdeš až do přístavu Old Port of Montreal. Zastav se i na trhu Bonsecours Market a samozřejmě u největší památky, kterou je nádherná bazilika Notre-Dame.

Notre-Dame připomíná Francii

Interiér baziliky je opravdu dech beroucí! Na chvíli ti bude připadat, že se nenacházíš v Kanadě, ale ve Francii.

Interiér baziliky je pohádkový
Interiér baziliky je pohádkový

Katedrála Queen Mary of the World připomíná Vatikán a Saint Joseph Oratory je zase největší kostel v celé Kanadě a objevíš ho na vrchu Mount Royal.

Kostel Saint Joseph Oratory
Kostel Saint Joseph Oratory

Evropské vlivy jsou zde patrné na každém kroku a prolínají se s moderními americkými prvky.

Co dělat v Montrealu?

Město sportu

V Montrealu je velké množství parků a cyklostezek, a tak uvidíš spoustu sportujících Kanaďanů. Můžeš si půjčit kolo nebo kolečkové brusle a přidat se k nim. Krásně tak nasaješ pohodovou atmosféru města. Montreal se často objevuje v žebříčku nejlepších světových měst pro život.

Montreal má spoustu parků
Montreal má spoustu parků

Hlavním sportem je ve městě hokej a místní klub Montreal Canadiens byl jedním z šesti klubů, které slavnou národní hokejovou ligu NHL založily. Zápasy hrají Canadiens v hokejové hale Bell Centre. Vstupenky na utkání si zakoupíš online na internetu, ale musíš to učinit s dostatečným časovým předstihem. Utkání bývají téměř vždy vyprodaná!

Hokej je kanadský národní sport
Hokej je kanadský národní sport

Olympijský park a Montreal Tower

Montreal proslavily i zimní Olympijské hry, které se ve městě konaly v roce 1976. Určitě se tak zajdi podívat i do Olympijského parku. Na ikonickou šikmou věž Montreal Tower, která je součástí areálu, vyjedeš lanovkou a budeš se moci kochat skvostným výhledem na celé město. Vstup lze kombinovat i s komentovanou prohlídkou nebo vstupem do botanické zahrady.

Montreal a Olympijský park
Montreal Tower a Olympijský park

Montreal a Formule 1

Na ostrově Notre Dame Island se nachází závodní okruh Gilles Villeneuve, kde se jezdí slavná formule 1. Každoročně tak město žije i touto populární událostí. Místní okruh patří k těm vůbec nejrychlejším, neboť nemá příliš ostrých zatáček. K dalším velkým sportovním událostem patří v Montrealu i velké tenisové turnaje. Záleží jen na tom, jaký sport máš rád. V Americe jsou velkým zážitkem i zápasy baseballu nebo amerického fotbalu.

Montreal a nákupy v podzemí

Zajímavostí ve městě je také podzemní část města, která se nazývá Underground City. Můžeš se tam vydat na nákupy, neboť podzemí ukrývá obří obchodní centrum.

Bohaté kulturní vyžití

Montreal nabízí obrovské množství muzeí a galerií všeho druhu. Zavítej např. do jedinečné stavby muzea životního prostředí – Montreal Biosphere. S uměním se často setkáš i přímo na ulici. Noční život se soustředí především na ulici San Catherine nebo Rue de St. Paul.

Montreal Biosphere
Montreal Biosphere

Ve městě se koná celá řada koncertů a festivalů. Vydej se např. na International Jazz Festival, Montreal Reggae festival, Montreal Fireworks Festival nebo festival Luminothérapie. Montreal je také kulinářským rájem! Nabízí nepřeberné množství barů a restaurací všech druhů, což je dáno i jeho pestrým národnostním složením.

Mrkni se i na článek Whistler: Jedno z nejvíc cool míst Kanady! Z Montrealu do Vancouveru si vyhledáš levné vnitrostátní letenky.

Montreal na Vánoce

Podobně jako např. New York, má i Montreal speciální vánoční atmosféru. Město se navíc každý rok stará o bohatý vánoční program. Ten je odstartován již začátkem prosince tradičním slavnostním pochodem se zapálenými pochodněmi. Dalšími aktivitami jsou vánoční trhy, veřejné bruslení, vánoční koncerty nebo promenáda Santa Claus Parade. V Kanadě na tebe čeká poctivá zima a bohatá sněhová nadílka.

Montreal a Vánoce
Kanada má skvělou vánoční atmosféru

Pravá divočina na tebe čeká na kanadském Yukonu.

Výlety z Montrealu

Z Montrealu se jednoduše dostaneš autobusem do Québec City, které je vzdáleno asi 250 km. Toronto a Niagarské vodopády jsou vzdáleny asi 550 km. Pravá kanadská divočina ale začíná už za městem, a proto si rozhodně naplánuj i výlet do menších měst, na venkov a do národních parků, kde žije spousta zvířat. Montreal i Kanada tě budou bavit!

Kanadská divočina
Kanadská divočina

Napsal cestovatel Karel Štěpánek | travel4ever.cz
Sleduj jeho další dobrodružství na Instagramu

Podívej se také na články:
Panama: Po stopách Pirátů z Karibiku!
Nový Zéland: Průvodce krásnou zemí Pána prstenů
Velký průvodce po Peru. Hory, prales, poušť i oceán
Na výlet na slunné Azurové pobřeží do Francie!
Rio de Janeiro: Pláže, fotbal, Kristus a caipirinha 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Karel už je 5 let na cestách. Uskutečnil dvouletou cestu kolem světa, na rok odjel do Indie a Nepálu a nyní se oženil v Argentině :-) Sleduj jeho dobrodružství na FB a IG @travel4ever.cz

Nahoru