Connect with us

Cestopisy

Na výlet na slunné Azurové pobřeží do Francie s letenkami z Prahy od 1 038 Kč. Termíny na květen i duben

Na výlet na slunné Azurové pobřeží do Francie s letenkami z Prahy od 1 038 Kč. Termíny na květen i duben

Reklama

Vydej se na Azurové pobřeží do Francie a užij si krásné moře, slunečné podnebí, historické a kulturní památky i výborné jídlo. Francouzská riviéra tě určitě nezklame! Máme pro tebe tip na akční letenky s termíny na květen a červen. Letíš z Prahy s Ryanair.

Azurové pobřeží má nádhernou barvu moře
Azurové pobřeží má nádhernou barvu moře

Jak cestovat k Azurovému pobřeží?

Letenky si nejlépe vyhledáš do francouzských měst Marseille nebo Nice, kde si po příletu můžeš půjčit automobil nebo cestovat pomocí autobusů a vlaků. Můžeš si však koupit i letenky do Barcelony, kam létá více nízkorozpočtových aerolinií a která se od francouzského jihu nachází jen několik hodin jízdy.

Akční letenky na Azurové pobřeží

Kde se ubytovat?

Nejlepší základnou k poznávání Azurového pobřeží ti bude příjemné přímořské letovisko Nice, kde objevíš velkou nabídku hotelů a hostelů všech cenových kategorií. Další možností dobrého zázemí je druhé největší město Francie – Marseille, kde na tebe čeká ještě více možností zábavy a kulturního vyžití. Pěkné pláže se nachází v obou městech.

Pohled na pláž v Nice
Pohled na pláž v Nice

Nice je skvělou branou k Francouzské riviéře

Město Nice má báječnou polohu přímo u Středozemního moře. Pokud se tam ubytuješ, můžeš snadno vyrážet i na jednodenní výlety do okolí. Půjč si auto a zajeď se podívat do filmového města Cannes nebo do četnického městečka Saint-Tropez.

Azurové pobřeží a Saint Tropez
Azurové pobřeží a Saint Tropez

Do francouzských Alp i Saint-Paul de Vence

Na dosah jsou též francouzské Alpy, kam se lze vypravit za bezpočetnými horskými túrami. Krásné je i nedaleké historické městečko Saint-Paul de Vence, které je obehnané hradbami. Přímo v Nice si užiješ dlouhou pláž a promenádu, kde můžeš trávit čas na kole nebo na kolečkových bruslích.

 Saint-Paul de Vence
Saint-Paul de Vence

Monako stojí za návštěvu!

Co ještě nabízí Azurové pobřeží? Zařaď si do svého itineráře také Monako! Tento městský stát je rájem milionářů a tomu odpovídají i vysoké ceny hotelů a restaurací. Většina turistů proto volí ubytování v mnohem levnější Francii, neboť Monako se navíc nachází od Nice pouhých 20 kilometrů.

Udělej si výlet z Francie do Monaka!
Udělej si výlet z Francie do Monaka!

Druhý nejmenší stát světa poznáš za 1-2 dny. Zajímavostí je, že asi 30 % populace této malé země tvoří milionáři, což je nevídané

Monako je domovem mnoha milionářů
Monako je domovem mnoha milionářů

Kasino, formule i fotbal

Zastav se ve slavném kasinu v Monte Carlu, u katedrály a u knížecího paláce v Monaco-Ville. Příznivci formule 1 zaplesají nad závodním okruhem Circuit de Monaco a fotbalisty potěší stadion klubu AS Monaco, který hraje francouzskou ligu. Podívej se na rozpis utkání a kup si třeba vstupenku na zápas. Mezi Nice a Monakem se zastav v též příjemném přímořském letovisku Beaulieu-sur-Mer nebo Villefranche-sur-mer.

Noční pohled na Monako
Noční pohled na Monako

Azurové pobřeží a Marseille

Druhé největší město Francie je skvělým místem pro život. Město je velmi živé, má pěkné čtvrti a hned několik městských pláží. Autobusem nebo půjčeným automobilem se snadno dostaneš za město, kde objevíš další krásné pláže.

Azurové pobřeží a skvostná katedrála Notre Dame de la Garde v Marseille
Azurové pobřeží a skvostná katedrála Notre Dame de la Garde v Marseille

Dovolená i prodloužený víkend

Marseille je i ideálním místem na prodloužený víkend, neboť nabízí mnoho atrakcí. Město je centrem kultury, historie i gastronomie. Počet ohromujících katedrál a kostelů je opravdu dech beroucí. Výhodou je, že budeš mít téměř záruku slunečného a teplého počasí. Azurové pobřeží proto můžeš navštívit během celého roku! Z Marseille se navíc jednoduše vypravíš do dalších krásných oblastní Bouches-du-Rhône a Provence.

Podívej se také na články:

Napsal cestovatel Karel Štěpánek | travel4ever.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Karel už je 5 let na cestách. Uskutečnil dvouletou cestu kolem světa, na rok odjel do Indie a Nepálu a nyní se oženil v Argentině :-) Sleduj jeho dobrodružství na FB a IG @travel4ever.cz

Nahoru