Connect with us
Island

Evropa

Objev v létě sever Islandu. Akureyri z Prahy za 7 990 Kč i se zavazadlem

Objev v létě sever Islandu. Akureyri z Prahy za 7 990 Kč i se zavazadlem

Při vyhledávání letenek na Island naše pozornost míří nejčastěji k hlavnímu městu ostrovního státu, Reykjavíku. Pokud ovšem hledáš změnu, máme pro tebe letenky, které tě přenesou do Akureyri. Jedná se o druhé největší město na Islandu ležící na severu země, a to na konci jednoho z nejhezčích fjordů ostrova. S rezervací ale neotálej, zbývají totiž poslední místa na léto.

Reklama

Akční letenky z Prahy do Akureyri

 • Odkud? Z Prahy s jedním přestupem v Curychu
 • S kým? Kombinace leteckých společností Helvetic Airways a Edelweiss Air
 • Kdy? Červenec – srpen 2023
 • Příklad? Termín 7. – 22. červenec 2023 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo a 23kg odbavené zavazadlo
 • Nezapomeň na slevu: Vytvoř si naší appce objednávku letenek nad 500 Kč, využij kód PECKYAPPKA získej slevu 250 Kč

Co vidět a zažít v Akureyri

 • Samotné Akureyri má nádhernou botanickou zahradu, kostel, muzea i ulice, kde se můžeš kochat street artem. Je menším městem, přesto však nabízí vše, co budeš potřebovat – od ubytování přes obchody až po restaurace.
 • Za prozkoumájí stojí nedaleké město Siglufjördur, které proslulo bohatou tradicí rybářství.
 • Na západě od Akureyri najdeš majestátní vodopád Godafoss. Leží nedaleko města Fosshóll a uvidíš ho už od silnice.
 • Z Akureyri se pravidelně organizují jednodenní výlety do Grónska nebo ptačí ostrov Grímsey, kam se jezdí na pozorování papuchalků.

Ispiruj se našimi cestopisy

Island

Podmínky vstupu na Island a návrat zpět do ČR

Na Island cestujeme bez jakýchkoli vstupních omezení. Země zrušila všechna covidová nařízení již koncem února 2022. To stejné platí i v případě České republiky, omezení neplatí od dubna 2022.

Island

Ubytování na Islandu

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru