Connect with us
Letiště Praha

Letenky

Z Prahy do New Yorku i Soulu. Jaké novinky přinese letní letový řád?

Z Prahy do New Yorku i Soulu. Jaké novinky přinese letní letový řád?

V neděli 26. března 2023 si všichni přesuneme hodinky na letní čas, ale nebude to jediná změna. Ve stejný den totiž začíná platit i letní letový řád. Konkrétně Letiště Václava Havla Praha si připravilo hned několik novinek, a to jak v podobě nových linek, tak v podobě nových dopravců či navýšení počtu týdenních spojení u 40 destinací.

Reklama

Pražské letiště nabídne během letních měsíců celkem 152 destinací. Seznam oblíbených evropských míst se rozroste například o Skiathos, Bilbao nebo italské letovisko Rimini. Ještě větší radost ovšem máme ze změn na poli přímých dálkových spojení. Čeští cestující se totiž mohou těšit na nová spojení s Tchaj-wanem a obnovu letů do Soulu.

Soul

Rychlé a pohodlné přímé lety, které nás do cílové destinace dostanou bez zdlouhavých přestupů, jsou mezi českými cestujícími velice oblíbené. Provoz spousty z nich před určitým časem pozastavila pandemie koronaviru a jejch návrat probíhá postupně. Zatímco doprava po Evropě v minulém roce ožila a my teď můžeme létat z pražského letiště prakticky do jakéhokoli jejího koutu, nabídka dálkových letů se rozrůstá výrazně pomaleji. Podle dostupných informací jsou ale vyhlídky do budoucna nadějné.

Delta Air Lines obnoví linku do New Yorku

Skvělou zprávou pro všechny milovníky výletů do USA byla informace o návratu přímého spojení mezi Prahou a newyorským letištěm Johna F. Kennedyho. Bude jej provozovat letecká společnost Delta Air Lines. Lety byly dostupné již během loňského léta a po zimní pauze nám budou od 9. května do října 2023 opět dělat společnost, a to ve frekvenci 7 letů týdně.

Delta Air Lines

Bohužel se bude opakovat scénář z roku 2022, v rámci něhož byly Delta Air Lines jedinou aerolinkou nabízející přímé lety mezi New Yorkem a českou metropolí. Pochopitelně tak byla linka vytížena téměř na maximum. Dříve jsme byli zvyklí, že tuto trasu obsluhovala ještě společnost United Airlines, nicméně ta ve svých plánech na následující sezónu s Prahou vůbec nepočítá.

Letiště Praha usiluje ještě o další severoamerické destinace. Kromě letů na letiště Newark by rádo přivítalo také Filadelfii, Chicago nebo kanadské Toronto a Montreal.

Severní Amerika včetně New Yorku se nám od června otevírá i díky nové přímé lince z Prahy do Reykjavíku. Na palubě Icelandair se snadno dostaneš na Island, ale pokud ti nevadí přestup, budeš moci pokračovat dál za oceán.

Icelandair

Vrací se linka do Soulu v podání Korean Air

Pravidelné přímé spojení mezi pražkým letištěm a Soulem pozastavila v roce 2020 pandemie koronaviru. Tento rok je ovšem v plánu jeho velký návrat. První let po pauze je stanoven na 27. března 2023. Přesně v tento den se do vzduchu vydá Boeing 777-300ER aerolinek Korean Air, který pojme dohromady v ekonomické i byznys třídě celkem 291 pasažérů. Trasa bude dostupná třikrát týdně, ale podle poptávky se uvažuje o navýšení na čtyři rotace během letní sezóny.

Linku ocení nejen cestující do Jižní Koreje, ale také příznivci jiných asijských destinací. Díky navazujícím letům se tak dostaneš třeba do Vietnamu, Thajska, Japonska, na Bali nebo do Austrálie.

Korean Air

Přibyde nové spojení s Tachaj-wanem

Zpráva o nových přímých letech z Letiště Praha do Tchaj-peje byla potvrzena teprve nedávno. Předcházelo tomu vydání oprávnění pro zahájení letů ze strany Česka, následně o jejím spuštění finálně rozhodl samotný dopravce China Airlines. Spojení, u něhož se počítá s dvěma lety týdně (každou středu a neděli), bude uvedeno do provozu 19. července 2023. Aerolinky na trasu nasadí Airbus A350-900 pro 306 cestujících. Kromě Tchaj-wanu se nám díky těmto letům otevírají dveře i do dalších destinací, jako například na Filipíny, Bali, do Vietnamu, Thajska, Japonska či Austrálie nebo na Nový Zéland.

China Airlines

Novými linkami do dovolenkových destinací

Vedle dálkových spojení představí pražské letiště hned několik nových přímých linek po Evropě a do nedaleké exotiky. Letecká společnost Vueling začně 2. července 2023 létat do španělského Bilbaa, a to každý čtvrtek a neděli. Zároveň aerolinky Croatia Airlines přidají ke svému již tradičnímu spojení do Splitu i další chorvatskou perlu, Dubrovník. Dále se nabídka rozšíří o Skiathos, Gdaňsk a Sevillu (Ryanair), arménský Jerevan (Wizz Air) a Maskat v Ománu (Salam Air).

Zdroj: Tisková zpráva Letiště Václava Havla Praha

Dubrovník

Akční letenky z Prahy

Všechny letenky z Prahy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru