Connect with us
Emirates

Novinky

FOTO: Emirates poprvé po 24 letech změnily zevnějšek letadel

FOTO: Emirates poprvé po 24 letech změnily zevnějšek letadel

Letecká společnost Emirates udělala během své 38leté historie jen velmi málo změn na vnějším vzhledu letadel. Nyní, po 24 letech, přichází nový, neočekávaný facelift. Aerolinky zveřejnily první fotografie nového designu své flotily.

Reklama

Větší nápis, červené křídlo a vlající vlajka

Charakteristický zlatý nápis „Emirates“ v angličtině a arabštině je tučnější a podle vyjádření aerolinek větší až o 32,5 procent. Ze vzhledu letadel byla rovněž vypuštěna adresa webové stránky emirates.com.

První letadlo, na němž dubajské aerolinky změnily facelift, je legendární dvoupodlažní Airbus A380. Křídla letadla mají nově červenou barvu a zadní část, tedy horizontální stabilizátor, má nové uspořádání vlajky. Tento prvek měly sice dubajské aerolinky i předtím, ale nově působí zástava na zadní části letadla dojmem, že vlaje.

Emirates

Emirates

Prvním letadlem s tímto novým faceliftem je přibližně devět let starý Airbus A380. Ten před pár dny vyrazil ze strojírny Emirates na své nové působiště. První let po návratu do provozu se uskutečnil 17. března 2023 a směřoval do Mnichova pod označením EK51.

Facelift postupně pronikne do celé flotily

Nové zbarvení letadel se postupně rozšíří do celé flotily společnosti Emirates. Očekává se, že do konce roku 2023 bude mít nový facelift 24 letadel včetně sedmi Airbusů A380 a 17 Boeingů 777. Platí, že všechna nově dodaná letadla společnosti Emirates budou mít nový zevnějšek – zejména Airbusy A350, které budou dodány v srpnu.

Emirates

Od založení společnosti v roce 1985 je toto v pořadí teprve třetí úprava zevnějšku letadel.

Akční letenky s Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru