Connect with us
Dubaj město

Asie

Vše, co potřebuješ vědět o dovolené v Dubaji (letenky, pobyty, tipy a triky)

Vše, co potřebuješ vědět o dovolené v Dubaji (letenky, pobyty, tipy a triky)

Dubaj je zázračná destinace, kterou musíš navštívit alespoň jednou za život. Nejenže tady uvidíš věci, které nikde jinde nenajdeš, ale Dubaj pravidelně překonává další a další milníky a přibude zde nějaký nový WOW faktor. Takže se sem vždy vyplatí vrátit. Pokud máš trochu chaos v tom, jak se do Dubaje dostat co nejvýhodněji, co bys ve městě superlativů neměl/a vynechat a jaké benefity bys neměl/a přehlédnout, čti dál. Sepsali jsme praktické tipy pro dovolenou v Dubaji.

Reklama

Podmínky vstupu do Dubaje

S platností od 7. listopadu 2022 už cestujeme do Dubaje stejně jednoduše jako před pandemií. Spojené arabské emiráty totiž zrušily všechna covidová omezení, a to jak vstupní nařízení, tak vnitřní (s výjimkou nošení roušek v nemocnicích).

Dubaj v číslech

 • Průměrná roční teplota: srpen je v Dubaji nejteplejším měsícem přičemž průměrná teplota dosahuje 35,5 °C (teplota však může dosahovat až 45 °C). Leden je naopak v Dubaji nejchladnějším a průměrná teplota činí 19°C
 • Přímý let do Dubaje trvá od nás cca 6 hodin
 • Dubaj je 2. největším emirátem
 • Emirát má cca 3,33 milionu obyvatel
 • V roce 2021 navštívilo Dubaj 7,28 milionu turistů
 • Víkend v Dubaji trvá 2,5 dne – začíná už v pátek odpoledne
 • V Dubaji je každý rok postaveno alespoň 10 výškových budov
 • Kolem 40 procent fyzického obchodu se zlatem přechází přes Dubaj
Dubaj

Nejvýhodnější letenky do Dubaje

S lowcostovými aerolinkami Wizz Air můžeš letět do Dubaje standardně již od zhruba 3 500 Kč zpátečně. Takže si můžeš udělat i několikadenní výlet za super cenu. Vybrat si můžeš také z leteckých společností, které nabízejí rozšířený palubní servis či větší pohodlí jako Emirates, Saudia Airlines nebo Turkish Airlines. Pokud patříš mezi milovníky opravdu luxusního létání, tak pro tebe jsou jako stvořené lety byznys třídou Turkish Airlines, Emirates či SWISS.

wizz-air

Chceš mít o vše postaráno? Vyber si z našich TOP pobytů v Dubaji

Dovolenou v Dubaji si můžeš zcela jednoduše přizpůsobit podle toho, jestli ji chceš prožít v relaxačním nebo akčnějším stylu. Na výběr máš z řady parádních hotelů za super ceny, které jsme poskládali do pobytových balíčků s letenkami i se stravou. Ať už jsi dobrodruh nebo spíše plážový povaleč, město superlativů určitě uspokojí tvé touhy.

dubaj indigo bazen

Tato místa patří v Dubaji mezi TOP zážitky

Burj Khalifa – nejvyšší budova na světě

Výstavba nejvyšší budovy světa byla započata v roce 2003 a dokončena byla v roce 2010. Burj Khalifa je označována také jako první vertikální město a patří mezi novodobé divy světa. Její nadčasový design a výška 828 metrů měly za úkol zviditelnit Dubaj jako město superlativů. Architektem budovy je Adrian Smith, který stojí za unikátním trojhranným půdorysem. Inspirací při navrhování mu byl pouštní květ Hymenocallis. Budova má 162 obydlených a 35 servisních pater.

Burj Khalifa Dubaj

Palm Jumeirah

Palm Jumeirah je umělý ostrov postavený z rekultivované půdy v sérii umělých souostroví a při pohledu shora má tvar palmy. Jedinečný ostrov je domovem špičkových dubajských luxusních resortů včetně Atlantis, The Palm, FIVE Palm Jumeirah Hotel, Jumeirah Zabeel Saray, One&Only The Palm a mnoha dalších. V The Pointe, který se nachází podél malebné promenády na cípu Palmy, jsou fantastické možnosti kulinářského zážitku. Chtěl(a) bys vidět unikátní ostrov shora? Vyhlídka The View at The Palm je 240 metrů vysoká rozhledna, ze které si ho užiješ z ptačí perspektivy.

Výhled na palmový ostrov

Dubai Fountain – nejvyšší tančící fontána na světě

Podmanivá vodní, hudební a světelná show v centru Dubaje. The Dubai Fountain, je nejvyšší fontána na světě a dosahuje výšky až 274 metrů, což odpovídá více než dvěma fotbalovým hřištím. Nachází se na 12-hektarovém jezeře Burj Lake. Má jedinečný design tvořený z pěti kruhů různých velikostí a je vybavena výkonnými vodními tryskami, které zajišťují stříkající vodu do působivých výšek. Během show hraje výběr známých hitů.

Dubai Fountain sunset show

Dubai Frame

Dubai Frame je ikonickou stavbou, která „rámuje“ působivé výhledy na starou a novou část Dubaje. Největší rám na světě svého druhu slouží jako masivní metaforický most, který spojuje minulost emirátu s jeho opulentní současností. Dubai Frame slaví historii Dubaje, od jejích skromných začátků až po současný půvab a prestiž. Podívej se na sever a uvidíš historické čtvrti zarámované ve velké lesklé struktuře. Podívej se na jih a uvidíš moderní, nablýskané budovy a honosné mrakodrapy, kterými je město tak známé.

Rám v Dubaji

Muzeum budoucnosti

Měří 77 metrů a je jakýmsi architektonickým zázrakem, který vypráví příběh o budoucnosti prostřednictvím řady interaktivních výstav. Muzeum budoucnosti zve návštěvníky zažít technologie a trendy, které budou formovat budoucnost lidstva. S rozlohou 30 000 metrů čtverečních stavba bez sloupů také představuje nové globální intelektuální centrum. Je to „živá laboratoř“ navržená tak, aby podporovala inovaci a podnítila novou éru vědeckých objevů v tomto regionu i mimo něj.

dubaj-muzeum-buducnosti-editorial

Ramadán – jak ovlivní tvou dovolenou v Dubaji?

Ramadán, 30denní půst, je největší muslimský svátek a obvykle se v našem kalendáři koná někdy mezi březnem až květnem. Cestování do Dubaje není během ramadánu nijak omezeno. Hosté v hotelech nemusí omezit kouření ani dodržovat půst. Turisté však mohou projevit solidaritu s domácími, a to tak, že nebudou například kouřit či jíst během dne na veřejnosti. Provoz hotelových restaurací může být během dovolené omezen, zpravidla však nechají minimálně jednu restauraci otevřenou. Alkohol je dostupný v hotelových barech po západu slunce. Hlasitá hudba a živá zábava nejsou během ramadánu povoleny. Respekt domácím mohou turisté vyjádřit také méně odhaleným oblečením na veřejnosti.

Doprava v Dubaji

V Dubaji se můžeš přepravovat metrem, které má zastávku i přímo na letišti, autobusem, který většinou vyráží ze svých zastávek každých 30 minut a spojuje všechny důležité části města nebo taxíkem, přičemž využívat můžeš místní společnosti jako Careem, ale i mezinárodní aplikace jako Uber.

dubaj metro

Měna v Dubaji

V Dubaji se platí emirátským dirhamem. Jeden dirham je aktuálně asi 6,55 Kč (doporučujeme prohlédnout si před cestou aktuální kurz).

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Do Dubaje jsme vzali i Refresher, aby se podívali na TOP atrakce. Takto si je užili:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru