Connect with us
Dubaj

Asie

10 TOP novinek, které můžeš zažít v Dubaji

10 TOP novinek, které můžeš zažít v Dubaji

Co nového v Dubaji? Pokud sis myslel/a, že město superlativů už nemůže nic nového vymyslet, mýlil/a ses. Dubaj nikdy nespí a nikdy nepřestává s novými nápady na atrakce a místa, díky kterým je každá její návštěva výjimečná. Na dlouhý seznam unikátů přibylo nejvyšší vyhlídkové kolo na světě, nový je rovněž úžasný nejhlubší bazén na světě, ve kterém se ukrývá celé podmořské město, či nejvyšší infinity bazén s výhledy, které jen tak něco nepřekoná. Pojď objevit všechny tyto nezapomenutelné zážitky s námi. Jedna věc totiž nová není – peckovní letenky do Dubaje s Pelikánem za akční ceny

Reklama

1. Muzeum budoucnosti

Měří 77 metrů a je jakýmsi architektonickým zázrakem, který vypráví příběh o budoucnosti prostřednictvím řady interaktivních výstav. Muzeum budoucnosti zve k zažití technologií a trendů, které budou formovat budoucnost lidstva. Stavba bez sloupů s rozlohou 30 000 metrů čtverečních rovněž představuje nové globální intelektuální centrum. Je to „živá laboratoř“ navržená tak, aby podporovala inovaci a podnítila novou éru vědeckých objevů v tomto regionu i mimo něj.

Dubaj

2. Ain Dubai

Ain Dubai je nejnovější atrakcí na dlouhém seznamu dubajských světových rekordů. Nachází se na ostrově Bluewaters Island a sahá do výšky až 250 metrů. Je tak nejvyšší a největší atrakcí svého druhu na celém světě. Dubajské ruské kolo je dechberoucí konstrukcí, každá jeho noha měří 126 metrů – vešlo by se do ní 15 londýnských červených autobusů. Hmotnost konstrukce se rovná čtyřem Airbusům A380. Návštěvníci si při koupi lístku mohou zvolit ze 3 možností: vyhlídkovou kabinu, společenskou kabinu a soukromou kabinu. Pro úplné vyšperkování zážitku budou k dispozici samostatná VIP místa, ve kterých budou probíhat večeře, extravagantní párty či speciální rodinné oslavy.

Dubaj - Ain Dubai

Akční letenky do Dubaje

3. Address Beach Resort

Nový dubajský resort se nachází asi 300 metrů od přístavu Marina Beach. Je ceněnou budovou díky svému unikátnímu designu. Resort má dvě věže se 77 patry, které spojuje vyvýšený most. Kromě krásných pokojů a skvělé restaurace je lákadlem rooftop infinity bazén ve výšce 294 metrů nad mořem – jak jinak, nejvyšší infinity bazén na světě. Okouzlí tě úžasnými výhledy na Bluewaters Island, Dubai Eye, Palm Jumeirah a Dubai Marina.

Address Beach Resort
Zdroj: Address Beach Resort

4. Deep Dive Dubai

Dubaj už má svůj nejvyšší mrakodrap i největší obchodní dům, tentokrát sáhl po novém rekordu – nejhlubším bazénu na světě. Jeho hloubka je 60 metrů a je součástí nové atrakce Deep Dive Dubai. Překonal i poslední rekord, který drželo Polsko, se svým 45 metrů hlubokým bazénem. Nový megalománský bazén v Dubaji je naplněn 14 miliony litry vody, pro srovnání je to asi 6 olympijských bazénů. V Guinnessově knize rekordů dostal titul nejhlubšího bazénu na potápění. Zatím je otevřen jen pro pozvané, ještě letos by se však měl otevřít pro širokou veřejnost. Jedním z prvních návštěvníků byl dubajský princ.

5. Infinity Des Lumiéres

Novotou voní i centrum umění v Dubai Mall. Vystavuje vybrané kousky, jedny z nejznámějších na světě, od nejznámějších autorů světa. Návštěvníci mohou doslova vstoupit do výstavy a stát se součástí děl. Okouzlí tě už samotná fasáda centra, na které svítí 379 obrazovek. V místnostech se pro maximální zážitek ozývá hudba z 58 reproduktorů a obrazy ze 130 projektorů.

6. La Casa Del Tango

Cílem dubajského La Casa Del Tango je zprostředkovat argentinskou kulturu a autentický zážitek. Přináší radost prostřednictvím tance, jídla, hudby a módy. Přijď ochutnat špičkovou gastronomii a pokochat se smyslnými pohyby tango tanečníků.

7. Trident Tower, Aquaventure

Aquaventure je nejlépe hodnocený vodní park s tobogány a atrakcemi, které se řadí mezi nejlepší a největší na světě. Užijí si zde děti, dospělí, staří mladí, velcí i malí. V roce 2020 přibyla do vodního parku další pýcha – věž Trident, vysoká 34 metrů s 12 tobogány.

Trident Tower, Aquaventure

8. ROLLDXB, Mina Rashid

Domácí i turisté čekali měsíce na otevření tohoto stylového retro prostoru pro bruslaře. Rolldxb hostí bruslařské diskotéky, derby, hokej i bruslení na rampách. Můžeš si přinést své vlastní brusle nebo si všechno půjčit. Přihlásit se můžeš dokonce i na skupinové nebo individuální lekce bruslení.

9. Brass Monkey

Od 12 bowlingových drah až po VR simulátory závodních aut, Brass Monkey je dokonalým místem, kde najdeš veškerou zábavu pro velké i malé v jednom.

10. The View at the Palm

The View v 52. patře ikonické Palm Tower vysoké 240 metrů nabízí panoramatický 360stupňový výhled na Palm Jumeirah, Arabský záliv a další ikonické dubajské body z venkovní terasy a prémiového salonku. V budově se nachází i výstava – The View Exhibition, která je poctou vizi a kreativitě Palm Jumeirah. Užij si interaktivní tunely v akváriu, mapování podlahy a prozkoumej historii této světoznámé památky.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru