Connect with us
Dubaj

Asie

28 skvělých zážitků v Dubaji. Tohle musíš vidět a zažít!

28 skvělých zážitků v Dubaji. Tohle musíš vidět a zažít!

Máš neutuchající chuť cestovat? Můžeme tě navnadit na nejlepší destinaci světa? Tipovat nemusíš, bavíme se jednoznačně o Dubaji. Podívej se z kilometrové výšky, jak ti město v pouštní bouři mizí před očima, na Bocelliho tančící fontány, zalyžuj si ve čtyřiceti stupních, bydli na královském parníku a den zakonči v Arabské poušti pod miliónem hvězd.

Reklama

10 míst v Dubaji, která musíš vidět

1. Burj Khalifa

First things First. Než si město prohlédneš z blízka podívej se na něj nejprve z výšky. Výlet do Dubaje by se bez návštěvy nejvyšší budovy světa ani nepočítal. Tato stavba aneb zázrak designu a techniky je dominantou města. Její výška je 828 metrů a má 162 pater. Výhled shora je bezkonkurenční. Lístky však rozhodně doporučujeme rezervovat předem online.

Dubaj

2. Deira Dubai

Jestli ti někdo tvrdí, že Dubaj jsou pouze mrakodrapy a lyžování v interiéru, tak ho vezmi do Deira Dubai. Nejstarší část města je spletí fascinující arabské architektury, voňavého koření, zlata i stoletých dřevěných lodí, které dodnes bez problémů přeplouvají do Indie. Kromě toho zde najdeš nejlepší tradiční tržiště a určitě vyzkoušej i vodní taxi přes kanál, který místní nazývají abra a stojí pár dirhamů.

3. Dubai Garden Glow

Jsi na dovolené s dětmi a přemýšlíš, kde je nechat vyřádit? Toto místo je na to jako stvořené, protože zábavní park Dubai Garden Glow je opravdu jedinečný. Na výběr máš z Art parku, Dinoparku, Magic parku či dokonce Ice parku. Optické iluze, 3D umělecká díla či milióny blikajících světel jsou zárukou zábavy.

Akční letenky do Dubaje

4. Wild Wadi Water Park

Opět něco pro celou rodinu a speciálně pro děti. Jeden z nejlepších venkovních vodních parků v západní Asii. Nachází se zde největší tobogán světa a můžeš tu zažít přes 30 vzrušujících adrenalinových jízd, skluzavek a jiných atrakcí. Důležitá informace – pokud jsi s rodinkou ubytován v síti Jumeirah Hotels, vstup do tohoto parku máš zdarma. Park je momentálně z technických důvodů uzavřen, cestovatelům se však plně otevře od 21. března 2021.

5. Dubajské pláže

  • Jumeirah Beach – o této pláži se mluví jako o jedné z nejkrásnějších na světě. Její atraktivitu dotvářejí luxusní hotely, které se rozprostírají v okolí na Jumeirah Road a rovněž krásně jemný bílý písek. Má pozvolný vstup do moře, což ocení rodiny s dětmi.
  • Pláž La Mer – vstup na tuto pláž je zdarma. Její příjemnou atmosféru dotváří množství restaurací a nově otevřený vodní svět Laguna Waterpark. Využít můžeš i množství sportovišť, běžeckou dráhu a skatepark a samozřejmě stylové kavárny a restaurace.
  • The Beach at JBR – oblíbená pláž pro rodiny s dětmi. Rozprostírá se poblíž promenády The Walk, vedle hotelů Hilton Jumeirah Beach a Sheraton Beach Resort. Nachází se tam vodní svět a nafukovací prolézačky přímo v moři.
  • Kite beach – pláž nacházející se poblíž Burj Al Arab je rozlehlá, široká a plná sportovních nadšenců. Tato pláž je veřejná a mezi turisty velmi oblíbená a to právě díky možnosti zapózovat si s ikonou Dubaje.

6. Dubai Miracle Garden

Botanické nebe na skok od pouště? V Dubaji? Zní to neuvěřitelně, ale pokud jsi milovník zeleně, tuto obrovskou pestrobarevnou zahradu plnou úchvatných květinových aranžmá musíš navštívit. Najdeš zde 50 miliónů květin z celého světa. Zahradu dvakrát ročně celou změní. Vedle ní se nachází i zahrada motýlů. Doporučujeme všemi deseti.

Dubaj

7. Obchodní centra a nákupy

Vítejte v ráji nákupních maniaků. Nákupy v Dubaji by měly být sepsány jako samostatná kapitola. Čas ve spleti obrovských obchodních center plyne jinou rychlostí. Dubaj je mezinárodně nejnavštěvovanější shopping metropole světa. Na výběr máš z několika shopping center. Ty tě dostanou nejen svou velikostí, ale i luxusní architekturou. Určitě se zastav v Dubai Mall, Mall of The Emirates, Dubai Marina Mall a na tematické nákupy v Ibn Battuta Mall. Hlavně ale neutrať všechny peníze.

8. Dubai Marina

Co se tak jen flákat po městě a nasávat atmosféru? Například procházka po tomto velkolepém přístavišti lodí ti zaručeně vyrazí dech. Po cestě můžeš nakouknout do jednoho z 305 obchůdků nebo 69 restaurací.

Dubaj Marina

9. Dubai Creek

Vychutnej si nádherný výhled na město během plavby po zátoce. Plavba po tomto mořském kanálu je možná z jednoho břehu na druhý, ale i po celé zátoce a to tradiční dřevěnou loďkou. Jedinečnou atmosféru načerpáš jak přes den, tak večer. Je to skvělá příležitost, jak nahlédnout do života obyvatel staré Dubaje.

Dubai Creek

10. Bastakiya Quarter

Máš chuť na cestu zpět v čase? Tak už víš kam se vydat. Tato malá čtvrť je jednou z nejstarších čtvrtí města. Najdeš ji mezi zátokou Dubai Creek a čtvrtí Bur Dubai. Byla založena starými bohatými obchodníky. Je to místo, kterého se nedotkla modernizace. Procházka tímto labyrintem tvořeným větrnými věžemi je nutná. ???? Po cestě se určitě zastav v jedné z pouličních kavárniček.

8 kulturních zážitků v Dubaji

 11. Mosque

Nejstarší mešita ve městě je jako jediná otevřena nejen pro muslimy. Díky nádherným kamenným stěnám a její kultovní architektuře je často označována i jako svatební mešita. Jestli se chceš o mešitě dozvědět více, pořádají se zde 75minutové prohlídky s průvodcem.

 12. Dubai Museum

Už jsi viděl/a muzeum, které se nachází v pevnosti? Že ne? Je čas to změnit. Pevnost Al Fahidi je nejstarší budovou ve městě. Najdeš zde exponáty, které zaznamenávají vývoj Dubaje od rybářské vesnice až na globální město obchodu a cestovního ruchu. Najdeš tam i archeologické nálezy a mnoho jiných kouzelných exponátů.

 13. Divadlo Madinat

Tak toto je pecka. Když budeš pociťovat touhu po autentické kultuře, doporučujeme návštěvu arabského divadla. Koná se zde i mezinárodní filmový festival a promítají zajímavé hry a muzikály vhodné i pro děti. Vstupenky zakoupíš bez problémů přímo na pokladně.

14. Dubajské fontány

Nálepka NEJ patří i k této dubajské atrakci. Největší organizované fontány mají 25 barevných projektorů a 6600 světel. Paprsek světla z fontány je viditelný z dálky 33 km. Vezmi přítelkyni či přítele a užijte si tuto unikátní světelnou show doprovázenou hudbou. Představení má své kouzlo zejména večer a opakuje se každou půlhodinu od 18:00 do 23:00.

15. Bollywood Park

Na skok do Indie? Aniž bys překročil/a hranice? Stačí se svézt metrem až na poslední stanici červené linky. Pak už jen vychutnávej kouzlo indické kinematografie. Tento interaktivní zábavní park má však mnohem více lákadel. Střílej laserovou pistolí, stoupej nad oblohu díky 4D divadlu, zúčastni se velkých hudebních vystoupení a hlavně si nenech ujít bulvár Bollywood a indická pouliční jídla.

16. Sightseeing City Tour

Bolí tě už nožičky? A co jen tak pohodlně sedět na střeše autobusu a při tom poznávat a pozorovat celé město? Máš na výběr z několika tras. Prohlídky trvají cca 4 hodinky.

17. Queen Elizabeth 2

Vítej v hotelu královny Alžběty II. Tento nádherný parník je zakotven v přístavu Dubai Mina Rashid. Během své služby přeplaval Atlantik více než 800krát a byl vyhledáván, protože poskytoval mimořádný luxus a komfort. Na palubě si můžeš dát drink, večeři nebo se zde rovnou ubytovat.

18. Opera House

A night at the opera. ???? Věříme, že tímto tipem tě dostaneme. Už jen budova Dubajské opery překoná všechna tvá očekávání. Vidět zde můžeš nejen operu, ale i balet, muzikál a činohru. Pořádají se zde i koncerty, konference a další akce.

Dubaj - opera

10 adrenalinových zážitků v Dubaji

19. Skydiving

Máš chuť na lekci létání? Co tak tandemový seskok z letadla s výhledem na Dubaj nebo na Palmový ostrov. Výběr je jen na tobě. Tak nějak si představují romantiku adrenalinoví nadšenci. ???? Na tento zážitek rozhodně nezapomeneš do konce života. Pokud na něj máš odvahu a žaludek, pojď do toho!

20. Safari

Cesta z města? A co tak cesta do pouště? Na výběr máš hned několik dopravních prostředků. Oblíbení jsou hlavně velbloudi. Jestli chceš něco rychlejšího, doporučujeme Jeep. Pokud chceš něco adrenalinovejšího, vsaď na buginu. Když se dostane na vrchol písečné vlny, střemhlav se spustí dolů.

Upozorňujeme, že čím více křičíš, tím více motivuješ řidiče! Sněhuláka si tu nepostavíš, ale na snowboardu se vyblázníš do sytosti. Sandboarding je opravdu sranda, má pouze jednu nevýhodu. Nenajdeš tu vlek ani lanovku, takže do kopce musíš jít po svých. ???? V poušti můžeš i přenocovat, možnosti jsou opravdu neomezené.

21. Zipline nad Dubai Marina

Odkud je nejlepší výhled na město? Přece z nejdelší zipline na světě. Mezi mrakodrapy ve výšce až 170 metrů budeš plachtit rychlostí 80 km. Už kupuješ lístek, že? ???? Jízdu si můžeš vychutnat sám/sama, ale i ve dvojici. Jízda trvá hodinu. Nachází se v přístavu Marina. A mimochodem, jízdu si zde vyzkoušel i korunní princ Sheikh Hamdan bin Mohammed. Koukni na video. ????

22. Ski Dubai

Je ti teplo? Zkus lyžování! Vydej se do Emirates Mall. Tento lyžařský svah snad ani není třeba více představovat. Místo, kde si mezi nákupy odskočíš na 400 metrů dlouhou sjezdovku vybudovanou v horském stylu, je extravagantní samo o sobě. Interaktivní sníh s dráhami pro saně, ledové dělo, skluzavka, horolezecké věže, obří sněhové koule a ledová jeskyně k tomu. V Dubaji je zkrátka možné i nemožné. ????

23. Dolphin Bay

Miluješ delfíny, ale ještě jsi neměl/a příležitost vidět je zblízka? Poradíme ti, kde to můžeš napravit. Tento plně klimatizovaný komplex je jedním z nejmodernějších zařízení pro mořské savce na světě. Na výběr máš množství aktivit od plavání až po potápění s delfíny. V ceně lístku dostaneš i celodenní vstup do Aquaparku Aquaventure a na přilehlou pláž.

24. Flyboard

Ještě jsi nevyzkoušel/a tuto vodní hračku? Chceš si pořádně zablbnout a vyzkoušet něco nového? Tento vynález ti umožní surfovat, ale i plavat pod vodou. A je vysoce návykový. ???? Dokonce se můžeš dostat do výšky až 10 metrů nad mořem. Flyboard si můžeš půjčit na pláži Jumeirah. Tak hurá do toho!

25. Vyhlídkový let helikoptérou

No a co tak si prohlédnout Burj Khalifa, Palm Jumeirah či Burj Al Arab a vlastně celou Dubaj z trochu jiné perspektivy? Například přímo z oblohy? Výlet helikoptérou ti umožní navštívit různé kultovní destinace trochu jinak.

Dubaj - let helikoptérou

26. Dubajské akvárium a ZOO pod vodou

Opět něco pro milovníky zvířat a jiné perspektivy. Je na co se dívat. Nacházejí se zde tři zóny. Akvarijní nádrž, kde najdeš více než 140 druhů mořských živočichů. Projít se můžeš podvodním skleněným tunelem dlouhým 48 metrů. Najdeš zde i zoologickou zahradu, ovšem jak už bylo výše uvedeno – pod vodou. K zvířatům se můžeš přiblížit během krmení a potápění.

Dubaj - akvárum

27. Scubadiving

V Dubaji se nachází jedna z nejlepších potápěčských škol na světě – Deep Blue Sea Diving. Poskytuje kurz pro začátečníky, ale můžeš se zde stát i instruktorem. Pokud hledáš například nezapomenutelný narozeninový dárek, potápění v Dubaji jím bez debaty je.

28. Let balónem

Hledáš relaxační adrenalin? Prohlédni si velkolepou dubajskou poušť z horkovzdušného balónu. Do koše se vejde 24 osob. Poskytuje však dostatek komfortu na pohodlné sledování cesty. Většina z těchto výletů vzlétá z cesty Al Ain v blízkosti místního národního parku.

Dubaj - let balónem

Tak jak? Navnadili jsme tě? Dubaj nejsou jen do nebe sahající budovy, zářící obchodní centra, bílé pláže a luxusní plážové kluby. Město ležící na okraji Arabské pouště a pobřeží Perského zálivu toho poskytuje mnohem více. Jestli ho navštívíš na jaře, počasí nabízí ideální příležitost kombinovat všechny výše uvedené aktivity. Navíc, Spojené arabské emiráty letos oslavují 50. výročí. Jde tedy o nejlepší rok na návštěvu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru