Connect with us
Dubaj

Asie

99 věcí, které můžete zažít v Dubaji

99 věcí, které můžete zažít v Dubaji

To, že je Dubaj destinací neomezených možností, vám říkáme už dlouho. Stejně jako to, že je i nejlepší destinací na světě. Abychom vás o tom přesvědčili, dali jsme dohromady 99 věcí, které letos (ale i v jiných letech) můžete v Dubaji zažít. Jako bonus pro vás máme perfektní ceny akčních letenek či kompletních pobytových balíčků. Třeba si ale pospíšit Dubaj je absolutní topkou a navzdory neustále přibývajícím novým leteckým spojením jsou momentálně dostupná už jen poslední místa.

Reklama

Rekordy a výhledy

1.Výhled z nejvyšší budovy světa – užijte si Dubaj z vyhlídky At The Top ve výšce 124. a 125. patra Burj Khalify.

2. Největší nákupy v The Dubai Mall – každý milovník nakupování ocení nákupy v největším nákupním centru na světě.

3. Největší tančící fontána na světě – při návštěvě Burj Khalify či The Dubai Mall si po setmění určitě prohlédněte i největší tančící fontánu The Dubai Fountain – show začíná o půl sedmé, a to každou půl hodinu.

4. Dubaj jako na dlani z nejvyššího bazénu – nic nenabídne tak dobrý výhled jako nejvýše položený infinity pool v 77. patře hotelu Address Beach Resort.

5. Projděte se po rámu – Dubai Frame je vyhlídka ve tvaru rámu inspirovaná novou a starou Dubají – metaforicky spojuje jako most minulost a současnost.

6. Prohlédněte si Palmu shora – vyhlídka The View at The Palm je 240 metrů vysoká rozhledna, která nabízí výhled na celý uměle vybudovaný ostrov Palm Jumeirah.

7. Navštivte největší akvárium na světě – The Dubai Aquarium se nachází v Dubai Mall a uvidíte v něm více než 140 druhů vodních tvorů.

8. Sklouzněte se z 53. patra v celoskleněné kapsli na Views Observatory. Pro milovníky výšek a nádherných architektonických staveb v Dubaji vzniklo nové unikátní místo.

9. Jízda na největším vyhlídkovém kole – jedna jízda na kole Ain Dubai trvá přibližně 40 minut a vychutnáte si z ní unikátní pohled na celou Dubaj.

Dubaj
Největší vyhlídkové kolo na světě – Ain Dubai

Zábava v každém věku

10. Procházka po Dubai Garden Glow – největší glow-in-dark park na světě je skvělou zábavou jak pro děti, tak pro dospělé.

11. Airbus A380 z květin? Projděte se po největší květinové zahradě na světě – Miracle Garden má více než 250 milionů rostlin a jen samotné letadlo v nadživotní velikosti je vytvořeno z 50 milionů.

12. Kromě květin nevynechejte ani jednu z největších motýlích zahrad na světě. Dubai Butterfly Garden je skvělou zastávkou pro milovníky fauny i flóry.

13. Milovníci skládaček, zbystřete! Kde jinde než v Dubaji najdete tematický Legoland? Navštívíte ho s dětmi, ale klidně i bez nich – ovšem ty pod tři roky mají vstup zdarma.

14. Dubajská vodní show číslo 1? La Perle je skvělým představením, které při návštěvě Dubaje nemůžete vynechat. Špičková inscenace, kulisy, high-tech vybavení a talentovaní akrobati vzdorující gravitaci.

15. Místo pro bruslaře je tady. Navštivte diskotéky, hokej, derby a mnoho jiného v Rolldxb – absolvovat můžete i lekce bruslení.

16. Jestli nevíte, kam ještě za zábavou, zkuste novinku Brass Monkey – čeká na vás 12 bowlingových drah, VR simulátory závodních aut a mnoho dalšího.

17. Malý kus ze světa jako na dlani? Navštivte Global Village, která prezentuje kulturu více než 90 zemí z celého světa.

18. Prohlédněte si Indii v Dubaji. Bollywood Park se nachází na poslední stanici červené linky a jde o interaktivní zábavní park, ve kterém si můžete užít bulvár Bollywoodu či tradiční indické jídlo.

19. Vychutnejte si druhý největší vnitřní zábavní park na světě. IMG Worlds of Adventure je cílovou destinací pro všechny věkové kategorie.

20. Velblouda jste vyzkoušeli? Co tak Dubaj z koňského sedla? Navštivte stáje Al Jiyad a naučte se jezdit na koni – profesionálně či jen v rámci hobby.

Dubaj
Miracle Garden a Airbus A380

21. Pokud jste již akvárium v ​​Dubai Mall viděli, navštivte Dubai Dolphinarium a vychutnejte si 45minutovou show.

22. Kde jinde může být největší muzeum iluzí než v Dubaji? Připravte se na více než 70 iluzí v dubajském Museum of Illusions.

23. Aquaparků je v Dubaji skutečně na rozdávání, jedním z menších je například Laguna Waterpark na pláži La Mer.

24. Pokud vám zábavy nestačí, zkuste navštívit Motiongate Dubai – jeden z nejlepších zábavních parků v emirátu.

25. Navštivte The Green Planet – atrakci, jejímž cílem je přiblížení prostředí deštných pralesů – nechybí vodopády či déšť.

26. Vyzkoušejte si pilotování jednoho z největších strojů, které na naší obloze létají. V Dubai Mall naleznete Emirates A380 Experience – letecký simulátor, se kterým si alespoň na chvíli vyzkoušíte, jaké je být pilotem jedněch z nejlepších aerolinek světa.

27. Dubaj z každého úhlu včetně oblohy nad ní. Prohlédněte si hvězdy nad Dubají v Al Thuraya Astronomy Center.

28. Kromě lyžování si lze v Dubaji vyzkoušet i bruslení – na ledě. Dubai Ice Rink se nachází o kousek dál, v nákupním centru Dubai Mall.

29. Emirátů je celkem sedm, udělejte si výlet i do ostatních – pro rodiny s dětmi je ideální Ras Al Khaimah, perfektní zastávkou je i Abú Dhabí.

30. Jestli nevíte, kam se svými malými společníky, navštivte zábavní park KidZania, který pro ně má připravené desítky zábavných atrakcí.

31. Vodních aktivit je v Dubaji skutečně nekonečno. Ať už si vyberete plovoucí kolo známé jako donut ride, nebo jízdu na obrovském banánu – banana boat ride, nudit se určitě nebudete.

32. Užijte si moře zábavy v Aquaventure Waterpark, vodním světě, který je součástí hotelu Atlantis The Palm. Ten v loňském roce otevřel také nejvyšší tobogán na světě s výškou 48 metrů.

33. Nechte děti vyřádit v jednom z nejznámějších aquaparků na světě Wild Wadi Waterpark – najdete v něm až 30 tobogánů.

Dubaj
Aquapark Wild Wadi

Relax a trocha odpočinku

34. Odpočiňte si na Kite Beach – zabořte nohy do písku a vychutnejte si výhled na slavný Burj Al Arab.

35. V Dubaji se dá procházet všude, co takhle vyzkoušet jednu z nejoblíbenějších čtvrtí? Projděte se po Dubai Marina, vychutnejte si místní život a úžasný pohled na celé město.

36. Pokud jste poušť viděli z jeepu, prohlédněte si ji shora. Vydejte se na let balónem a spojte ho se západem slunce a večeří v beduínském kempu.

37. Dubaj je láska a tu je cítit všude. Nejvíce v části Al Salam, kde se nachází uměle vytvořené Love Lakes – jde o oázu Al Quadra ve tvaru dvou velkých srdcí.

38. Co takhle pobyt v prvním boutique hotelu v emirátech? Čtyřhvězdičkový Hotel Indigo Dubai je jedinečným artsy hotelem, který slibuje zážitek od první minuty.

39. Procházka dubajským Downtown je něčím, co nemůžete vynechat. Přesuňte se do úplně jiného světa plného výškových budov, kterým dominuje ta nejvyšší z nich – Burj Khalifa.

40. Relax na pláži? Vyzkoušejte plně vybavenou La Mer Beach, jednu z nejoblíbenějších, která má k dispozici více než 130 restaurací, kaváren či obchůdků.

Indigo Dubai Downtown****
Terasa Hotelu Indigo v Dubaji

41. Vydejte se do hor v Dubaji. Dejte si romantický piknik v horách Hatta Mountain.

42. Vychutnejte si výhled během plavby po zátoce Dubai Creek.

43. Když se vydáte navštívit kolo Ain Dubai, určitě nevynechejte ani samotný ostrov Bluewaters, na kterém se nachází. Najdete na něm spoustu kaváren či restaurací.

44. Vystupte na plovoucí plošinu Dubai Fountain Boardwalk umístěnou na Dubajské fontáně, která vás k ní dostane na vzdálenost deset metrů.

45. Užít si fontánu trošku jinak. Nasedněte na loďku a přeplavte po ní během představení. The Dubai Fountain Lake Ride je výbornou volbou, pokud se svojí polovičkou v Dubaji hledáte romantiku.

​​46. Na ikonický Burj Al Arab dohlédnete i z pláže Sunset Beach – jde o veřejnou pláž. Sbalte tedy osušky, plavky a vyrazte!

47. I v Dubaji se najdou přírodní rezervace. Vydejte se do Al Marmoom Desert Conservation Reserve – v dané oblasti naleznete uměle vytvořené Love Lakes či jezero ve tvaru půlměsíce.

48. Přidejte do svého procházkového itineráře procházku po legendárním palmovém ostrově. Najdete na něm ty nejlepší plážové hotely v Dubaji.

49. Pokud jste milovníkem pilatesu, zbystřete. Je to právě Dubaj a konkrétně hotel Atlantis The Palm, kde si můžete vyzkoušet první podvodní hodinu pilatesu – přímo v jejich akváriu The Lost Chambers.

50. Jestli si chcete v klidu užít plavbu po vlnách Dubaje a zároveň si trošku zasportovat, pronajměte si kajak a vydejte se na tour de Dubaj.

Dubaj
Kite Beach v blízkosti Burj Al Arab

Chutě Dubaje

51. Atlantis The Palm má pro hosty k dispozici řadu podvodních aktivit – vyzkoušejte jejich podvodní restauraci Ossiano, ve které si vychutnáte večeři přímo v jejich legendárním akváriu.

52. Tento tip je trochu bláznovství. Jestli ale nevíte, co se zbývajícími 800 dolary, ochutnejte nejdražší zmrzlinu ve Scoopi Cafe. Je vyrobena z vanilky přímo z Madagaskaru, šafránu z Íránu, lanýžů z Itálie a je doplněna 23karátovými zlatými vločkami.

53. Nevíte, kam se jít najíst? Vyzkoušejte Pier 7 v Dubai Marina – v budově se na jejích sedmi patrech nachází sedm rozdílných restaurací, problémem bude jedině si vybrat.

54. Ochutnejte jídla od těch nejlepších – přímo od šampionů světoznámého pořadu MasterChef. Zarazervujte si stůl u Masterchef Experience a vychutnejte si jedinečný zážitek na talíři v dubajské Marině.

55. Najezte se v nejvyšší restauraci na světě. At.Mosphere se nachází (jak jinak) v Burj Khalifa ve 122. patře.

56. Milovníci arabského jídla, tohle je něco pro vás. Vyberte si z široké nabídky Dubai Food Tours a ochutnejte to nejlepší z Dubaje.

57. Drink s královnou. Na parníku Queen Elizabeth II si můžete vychutnat večeři či drink. Je zakotven v přístavu Dubai Mina Rashid.

58. Čaj o páté v Burj Al Arab – vychutnejte si pohoštění v jediném sedmihvězdičkovém hotelu na světě s výhledem na Dubaj.

59. Večeře s výhledem? Vychutnejte si ji ve výšce 50 metrů na Dinner in The Sky.

60. Pokud jste si již Marinu prošli pěšky, nasedněte na jachtu a vydejte se na Marina Yacht Tour, která je spojena s barbecue. Potěší vás výhled, atmosféra a také výborné jídlo.

61. Jestli vám na Blízkém východu chybí atmosféra lyžování, navštivte v Mall of The Emirates bar Après, jehož cílem je přenést vás do pravého evropského lyžařského střediska.

62. Marinu si jednoznačně vychutnáte na všechny způsoby – nasedněte na dhow cruise – spojení plavby po Dubai Marina a vynikající večeře na lodi.

63. Vychutnejte si večeři v beduínském kempu – kromě tradičního arabského jídla, vodní dýmky či arabské kávy na vás čeká také bohatý doprovodný program plný tance či ohňové show.

64. Krásný výhled a dobrý drink. Vydejte se do Lounge 43 a vychutnejte si drink ve výšce 155 metrů nad tím nejlepším městem na světě.

Dubaj
Večeři v beduínském kempu doplňuje bohatý program

Akční Dubaj

65. Adrenalinová jízda písečnými dunami – ať už na jeepech, nebo buginách.

66. Sky dive – seskok z výšky čtyř kilometrů nad palmovým ostrovem či dubajskou pouští.

67. Sednout si do monopostu F1? V Dubaji to není problém, navštivte Dubai Autodrome a vyberte si mezi jízdou ve formuli, motokáře či super rychlém autě na závodním okruhu.

68. Zalyžovat si na krytém svahu? V Dubaji žádný problém, stačí navštívit Ski Dubai v The Mall of Emirates.

69. Prohlédněte si Dubaj z výšky. Pokud jste již prošli všechny výhledy, vydejte se na vyhlídkový let helikoptérou.

70. Jedním z nejlepších zážitků bude adrenalinový „přelet“ nad Dubai Marina. Vyzkoušejte jednu z nejlepších zipline Xline na světě přímo v nejlepší destinaci světa.

71. Směrem nahoru i dolů. Vyzkoušejte si ponor v nejhlubším bazénu na světě – Deep Dive Dubai. V hloubce 60 metrů naleznete ztracené podvodní město, zahrajte si v něm například stolní fotbal.

72. Dubaj na vodě ve výšce 150 až 200 metrů. Vyzkoušejte si adrenalin vysoko nad mořem – parasailing je mimořádně oblíbeným sportem.

73. Odjet z Dubaje bez jízdy na velbloudovi? Zajděte si do pouště a prohlédněte si ji z hřbetu tohoto majestátního zvířete.

74. Zaplavte si v akváriu se žraloky. Zvládnou to i začátečníci, je třeba si však dát pozor, denně jsou naplánovány jen tři ponory.

Dubaj
Jízda dunami Dubaje

75. V Dubaji je možné si na na krytém svahu vyzkoušet lyže i snowboard, co tak se ale přesunout na písek? Vyzkoušejte si sandboarding na dunách dubajské pouště.

76. Nabídka vodních sportů je skutečně bohatá, oblečte plavky, záchrannou vestu a šup vyzkoušet jet ski.

77. Mezi adrenalinovými zážitky nesmí chybět ani bungee jumping, seskok z výšky 50 metrů.

78. Jestli už máte zkušenost se surfováním či jinou podobnou aktivitou, vyzkoušejte flyboarding. Z hladiny vás dostane do výšky až šesti metrů. Celá jízda trvá přibližně 30 minut, během kterých vás instruktor naučí základům, díky kterým si svá oblíbená místa prohlédnete tak trochu jinak.

89. Jste fanouškem rychlosti a milujete motokáry? V Dubaji si přijdete na své – navštivte Dubai Kartodrome, který má připravenou vnitřní i vnější dráhu.

80. Máte rádi strach? Navštivte Hysteria Haunted House – první strašidelný dům v Dubaji.

81. Snad neexistuje adrenalinový zážitek, který byste si v Dubaji nevychutnali. Vyzkoušejte escape room, možností je mnoho – Escape Reality, NoWayOut nebo TEPfactor s 21 různými tématy.

82. Jestli vás seskok z letadla neláká, vyzkoušejte si simulátor volného pádu a tak trochu létání ve Freefall simulátoru.

83. Co takhle si trochu zaplachtit nad nejlepší destinací na světě? V Dubaji se to hemží adrenalinovými zážitky, jedním z nich je například i paragliding.

84. Pokud jste už zkusili jízdu helikoptérou, co takhle tour de Dubaj na hydroplánu?

Dubaj
Ski Dubai v The Mall of Emirates

Historie i kultura

85. Navštivte budoucnost v dubajském Museum of The Future – jednom z nejkrásnějších a nejzajímavějších muzeí na světě, které otevřelo teprve v roce 2021 – pokud byste na něj už neměli čas, určitě si ho všimněte alespoň zvenčí, nachází se přímo vedle Sheikh Zayed Road.

86. Proplavte se kanálem Souk Madinat na tradiční loďce abra – plavba trvá 20 minut a je třeba si ji rezervovat alespoň den předem.

87. Kus minulosti ve futuristické Dubaji najdete v Old Dubai, v městské části Deira. Projděte se po autentických trzích plných arabského koření či zlata.

88. Když budete v části Old Dubai, určitě nevynechejte návštěvu čtvrti Bastakiya Quarter – jde o jednu z nejstarších městských částí Dubaje, která byla založena bohatými obchodníky v dávné minulosti.

89. Na návštěvu do Divadla Madinat – najde se zde autentická kultura, filmový festival či promítání filmů a muzikálů i pro děti.

Dubaj
Museum of The Future

90. Nejstarší budovou ve městě je pevnost Al Fahidi, která je dnes známá jako Dubai Museum. Vydejte se poznávat kousek historie Dubaje od rybářské osady až po jedno z největších a nejúžasnějších měst na světě.

91. Seznamte se s kulturou Dubaje a navštivte mešitu Jumeirah, která je otevřena jako jedna z mála i pro nemuslimské návštěvníky. Jestli se o ní chcete dozvědět více, můžete se zúčastnit prohlídky společně s občerstvením.

92. Milovníci kávy, zbystřete! Káva je důležitou součástí arabské kultury, proto i v Dubaji najdete samostatné Coffee Museum – hledejte jej v Deiře.

93. Dalším muzeem, které byste neměli vynechat je Etihad Museum – dozvíte se o životě a historii Spojených arabských emirátů a najdete zde i osobní věci předchozích vládců země.

94. Kouskem historie Dubaje je i dům Sheikha Saeeda Al Maktouma – budova je dnes muzeem zaměřujícím se na historii Dubaje a vládcovské rodiny Al Maktoum.

95. Co takhle vyměnit mrakodrapy za historii? Vyzkoušejte pobyt v hotelu Al Seef Heritage Hotel Dubai od Hilton, který vás přenese do dávných dob Dubaje.

96. Přičichněte si k Dubaji. The Perfume House je místem, kde pocítíte nádherné vůně arabského světa a dozvíte se něco o historii jejich výroby.

97. Jestli jste se už vezli na velbloudovi, běžte se podívat na jejich závody v Al Marmoom – historie velbloudích závodů se datuje až do 7. století.

98. Milovníci umění by neměli vynechat čtvrť Al Quoz, která je známá jako nejvíce artsy místo v Dubaji. Najde se v ní řada galerií s možností workshopů a různých seminářů.

99. Navštivte TODA – The Theatre of Digital Art – první svého druhu v Dubaji. Jeho cílem je ukázat umění prostřednictvím digitalizace spojené s unikátními vizuálními efekty a hudbou.

Dubaj
Mešita Jumeirah

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru