Connect with us

Letenky

Vídeňské letiště vás miluje! Proč by jinak mělo letenky od 662 Kč

Vídeňské letiště vás miluje! Proč by jinak mělo letenky od 662 Kč

Vídeňské letiště se těší množství nových pravidelných linek a my zase máme radost ze super cen zpátečních letenek. V prodeji se totiž objevily akční letenky už od 662 Kč a stejně tak ty do vzdálenějších koutů už od pár tisícovek.

Reklama

To je skvělá zpráva, protože letiště Schwechat je snadno a rychle dostupné i pro české cestující, hlavně Moravany, autem i autobusy, nabízí komfortní business salónky, nové restaurace a v neposlední řadě více destinací i leteckých společností než například letiště v Praze. Tady jsme pro tebe vybrali to nejlepší z nabídky.

Levné letenky z Vídně

ZOBRAZIT NABÍDKU

Proč se vyplatí létat z Vídně

Mezinárodní letiště Schwechat je situováno 18 km jihovýchodně od centra Vídně. Nejvýhodnějším způsobem dopravy jsou autobusy, které jsou zajištěny různými dopravci, jezdí několikrát denně a stojí několik desítek Kč. Dostupné je Wi-Fi připojení, ve všech salóncích a ve většině čekáren najdete i zásuvky na napájení. V prostorech letiště nakoupíte vše potřebné. Pro vás například v Bille a pro vaše blízké vše, co jě potěší v obchodech jako Happy Socks, Calvin Klein, Moleskine, Swarovsko nebo Victoria’s Secret. Kromě tohp tu najdete množství reataurací, čajoven, káváren, ale i vinoték. Peníze můžete rozměnit přímo na letišti. Jestli chcete výhodně zaparkovat autem na letišti Vídeň, máme pro vás výborný tip.

Vídeňské letiště je v TOP 20

Vídeňské letiště se již několik let po sobě umisťuje v žebříčku nejlepších letišť celého světa na nejvyšších příčkách.  I v roce 2018 mu patří skvělé 70. místo v prestižním hodnocení SKYTRAX. Jedná se o celosvětovou anketu bristké agentury, která analyzuje služby v letecké dopravě. Zúčastňuje se jí přes 14 mil. leteckých cestujících, kteří podle téměř čtyřicítky ukazatelů hodnotí kvalitu služeb na více než 550 nejfrekventovanějších letištích na celém světě.

Business salónky

Vytěžte maximum z času před svým odletem nebo během transferu a vychutnejte si pohodlné salónky na Letišti Vídeň (JET Lounge, AIR Lounge, SKY Lounges). Čeká na vás pestrý bufet firmy Do & Co, alkoholické i nealkoholické nápoje, WLAN zdarma, široký sortiment mezinárodních novin a časopisů, relaxační a masážní křesla, sprchy i kuřácké kabiny. Pasežéři s letenkami do první a business třídy různých leteckých společností, platebními nebo členskými kartami mají salónky dispozici bezplatně. Kromě toho jich může využívat každý pasažér, nezávisle od letecké společnosti, za cenu €29,90. Jsou otevřeny denně od 5:00 do 22:00 (některé i do 24:00)

Vienna Visitor World

Na vídeňském letišti si na své přijdou i ti, kteří by rádi nahlédli pod pokličku fungování celého komplexu. Stačí se vydat do zábavního „parku“ s názvem Besucherwelt (Visitor World), ve kterém na vás čekají celkem 4 tematické kinosály, díky kterým se dozvíte o tom, jak celé letiště funguje, od přepravy zavazadel, přes zajištění bezpečnosti třeba až po komunikaci mezi kontrolní věží a přistávajícími letadly. Pokud vás ve Vídni čeká delší přestup, nebo jste zkrátka jen přijeli na místo s velkou časovou rezervovou, určitě se sem zastavte. Za děti se platí €10,90, dospělí potom €15,90. Více informací najdete přímo na stránkách letiště.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru