Connect with us

Letenky

Alitalia a exotické asijské destinace z Prahy od 11 690 Kč!

Alitalia a exotické asijské destinace z Prahy od 11 690 Kč!

Šest fantastických destinací, fajnové ceny a letecká společnost Alitalia a termíny na rok 2020. Jen tyhle 4 fakty stojí za úbahu nad příjemným cestováním. Zaletíš si s nimi do asijských destinací od Indie po Maledivy, to vše z Prahy. A v ceně máš i 23kg odbavené zavazadlo.

Reklama


Kam letět?

Dillí

Dillí, hlavní město Indie a třetí nejlidnatější město na světě, je domovem takových architektonických děl, jakými jsou Lotosový chrám nebo Humájúnova hrobka. Procházka po starém městě indické metropole je zážitkem na celý život. Někteří Dillí milují, jiní mu nemohou přijít na jméno. Srdce Indie byste ale určitě měli mít na seznamu míst, které musíte navštívit.

Co doklady?

Potřebuješ cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců po návratu a turistická víza, která si vyřizují na indické ambasádě v Praze. K vyřízení potřebujete doložit vízový formulář, kopii pasu, fotografii formátu 5 x 5 cm na bílém pozadí a kopii letenky. O elektronické turistické vízum můžeš požádat při leteckém spojení na dobu do 30 dnů nebo obchodní cestu do Indie.

Rio de Janeiro

  • Pro inspiraci si pročti naše zkušenosti a tipy z Jižní Ameriky – část 1. i část 2.
  • Cestopis z Ria de Janeira vydal hned na 2 články: část 1.část 2.
  • Jaké to je projet 8 zemí s batohem na zádech, včetně Brazílie, se dozvíč v jednom našem rozhovoru.

Rio je destinací pro milovníy rychlého, energického, barevného života a láká jej Latinská Amerika. Atmosféra, s jakou se setkáte zde jen tak někde nenajdete. Kdo by nechtěl vidět obsŕovskou Ježíšovu sochu, tyčící se nad městem nebo si lanovkou vyjet na vrchol Sugarloaf Mountain.

Co doklady?

Při cestě do Brazílie nepotřebujete vyřizovat víza, pokud cestujete na dobu kratší než 90 dní. Potřebujete cestovní pas, platný aspoň 6 měsíců od vstupu do země. V ojedinělých případech po vás může úředník na imigrační kontrole požadovat doklady pro vstup v podobě:

  • Potvrzení o účelu pobytu (turistika, studijní či vědecká cesta apod.)
  • Potvrzení o ubytování (rezervace hotelu, úředně ověřený zvací dopis)
  • Zpáteční letenky
  • Platného mezinárodního zdravotního pojištění
  • Potvrzení o dostatečných finančních prostředcích na dobu pobytu (platební karta, výpis z bankovního konta, peníze v hotovosti

Doporučujeme mít tyhle doklady s sebou pro jistotu ve vytištěné podobě.

Sao Paulo

  • Pro inspiraci si pročti naše zkušenosti a tipy z Jižní Ameriky – část 1. i část 2.

A co tu jinak navštívit? No tak například se můžete podívat do Batmanovy ulice (Beco do Batman). Navštívil bohémskou čtvrť plnou hipsterských barů a hospůdek, nebo si tu koupit něco v obchůdcích se 100% originálním zbožím. Nebo se můžete vyvalit na trávník v místním parku Ibirapuera, v takovém Sao Pauluvském Central parku. Zvláštním důvodem může být i otevřenost města vůči homosexuálům – láska, jakákoliv, tady je cítit všude ve vzduchu. Nebo si užijete kulturní chvilky v sakrálním muzeu a milovníci přírody se vyžijí v ZOO.

  • Informace o dokladech platí stejné, jako při cestování do Brazílie.

Tokio

Tokio je samo o sobě omamné místo, na které musíš mít přece jenom odvahu. Nezapomeň, že do jeho rozlohy by se Praha vešla hned 6x. Takže při návštěvě musíš mít všechny smysly, včetně toho orientačního, v pohotovosti. Ale jeho ulice plné neonů a multimédií určitě stojí za to.

Pokud se ale přece jen trochu obáváš té velikosti a rychlosti, jakými velká japonská metropole žije, pročti si náš článek, plný tipů a rad, díky kterým se jen tak neztratíš.

Co doklady?

V případě, že se nechystáš v Japonsku strávit více než 90 dnů, nepotřebuješ vízum. Stačí ti cestovní pas.  

Rušné Tokio

Mauricius

Malý ostrůvek o rozloze 1.865 km2 v blízkosti Madagaskaru a Reunionu. Na původně zcela neosídleném ostrově dnes žije více než milion obyvatel a v průběhu dějin se tam vystřídali Portugalci, Francouzi, Holanďané i Angličané. Turisty ale tahle země láká hlavně svými plážemi s bělostným pískem a průzračně modrým mořem i pohodovou atmosférou.

Co doklady?

Potřebuješ jen cestovní pas. Bezvízový styk se týká jen nevýdělečných typů pobytu za splnění těchto podmínek:
– předložení platného zpátečního cestovního lístku
– prokázání dostatku finančních prostředků na úhradu nákladů pobytu (100 USD na den)
– prokázání platné rezervace hotelu nebo zájezdu
– rezervace hotelu může být nahrazena zvacím dopisem
– cestovatel nesmí figurovat na seznamu osob, které jsou pro Mauricius nežádoucí

Male

Maledivy jsou nejlepší volbou, co se týče luxusu a exotiky i písečných pláží. Některá dovolenková střediska najdete i na samostatných soukromých ostrovech. Nejluxusnější hotely jsou soustředěny na severních atolech. Zábavu si tu najde každý – rodiny s dětmi, potápěče i milovníky přírody. Pláže poseeté bělostným pískem zase nabízí úžasné podmínky ke koupálí a opalování u průzračné azurově modré vody. Indický oceán pak skrývá třeba i podmořské jedky a hejna pestrobarevných ryb i želvy.

Co doklady?

Potřebuješ platný cestovní pas ČR, (platnost musí být aspoň 6 měsíců po odletu z Malediv).

Naše tipy

Levné ubytování: Booking s Pelikánem

Hledáš výhodné ubytování? Levné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Tokio
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Okružní zaoceánské plavby budou obnoveny nejdříve v září https://t.co/IqCgjCGV9C #novinky13 hodinami dozadu
Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik https://t.co/FbBcRHOUsK #novinky13 hodinami dozadu
Etihad Airways příští týden spustí novou nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/BBvrjvbN0s #novinky13 hodinami dozadu
Ryanair má 35 let. Začínal s jedním letadlem a 25 zaměstnanci! https://t.co/I2PjhZYuWj #novinky13 hodinami dozadu
Na Islandu staví oceánskou lagunu. Nechybí geotermální vody a wellness https://t.co/bZibwEMCkh #novinky14 hodinami dozadu
Chile se tak brzy neotevře. Země prodlužuje výjimečný stav do 14. září https://t.co/bpVlwipQVB #novinky14 hodinami dozadu
Řecko nabízí turistům slevy na letenky a rodinné akce https://t.co/cw0oBwXCkW #novinky14 hodinami dozadu
Estonsko zavádí víza pro digitální nomády https://t.co/F3NwAWr2Cq #novinky15 hodinami dozadu
Od dnešního dne do Anglie i Skotska bez karantény https://t.co/SpXPvr1J41 #novinky16 hodinami dozadu
Hotel Srdiečko. Jižní svahy Nízkých Tater vás obklopí srdečností https://t.co/AM7QGr349D17 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru